Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 239780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #615 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:06:21 »
Żeby zacząć dyskusję o Erze Apokalipsa, trzeba by najpierw przeczytać ten komiks. A ponieważ pakiet Egmontu wychodzi 15 lipca, to ja mógłbym dopiero wtedy kupić tą Muchę razem z Egmontami by dostać wszystko jedną paczką. Nie kupuję przez internet po jednej sztuce.

Poza tym na razie w Tantisie widze ten komiks po 94 zł z zaledwie 21% zniżką. Poczekam aż będzie 35% by nie przepłacić jak za "Piekło na Ziemi".
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:08:07 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Kadet

Odp: X-Men
« Odpowiedź #616 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:13:44 »
To na tantisie Mucha miewa takie rabaty?
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #617 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:15:26 »
Chyba tak, New X-men 2 masz w tej chwili z rabatem 34%.

Offline Kadet

Odp: X-Men
« Odpowiedź #618 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:18:31 »
Dobrze wiedzieć, dzięki. Dopiero niedawno się przestawiłem na ten sklep - dawniej było prościej, można było brać wszystko z Bonito...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #619 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:30:05 »
No własnie - kupiłem w czerwcu tych New X-Men za 77 zł, a teraz jest 73 zł. Poczekam na lepszy rabat na Tantisie.

@DOWN
No bo komiks dopiero co wyszedł, a ty już masz pretensje, że nikt nic nie pisze. No nie pisze, bo jeszcze sporo osób czeka minimum do 15 lipca i kupi hurtem.
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:34:41 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #620 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:32:27 »
Żeby zacząć dyskusję o Erze Apokalipsa, trzeba by najpierw przeczytać ten komiks.
To po co zaczynasz dyskusję o cenach, kiedy jest specjalny wątek na tym forum od tego.

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #621 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:38:50 »
@DOWN
No bo komiks dopiero co wyszedł, a ty już masz pretensje, że nikt nic nie pisze. No nie pisze, bo jeszcze sporo osób czeka minimum do 15 lipca i kupi hurtem.
Nauczy się odpowiadać jak normalny człowiek. Po pierwsze to Nawimar zaczął dyskusję, więc jeśli ty nie masz nic do napisania poza ceną komiksu to może odpuść sobie. To nie są żadne pretensje, raczej ekscytacja dotycząca dyskusji o AoA.

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #622 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:41:31 »
Michał81, przecież wszyscy tu czekają na opinię Bazyla, jaką Age of Apocalypse ma wklejkę, czy dużo gorszą od tych z Hachette i ile sam komiks jest gorszy od tych X-menów z Hachette. Więc nie dziw się, że wyszedł naprzeciw oczekiwaniom, i wyjaśnił, że dopiero po 15 lipca będzie miał AoA.  ::)
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:44:53 wysłana przez ramirez82 »

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #623 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:57:50 »
Co do wklejki to juz go uprzedziłem z opinią  ;) wiec musi się trochę bardziej teraz wysilić, bo już nikogo tym nie zaskoczy. A co do samego AoA to jestem bardziej ciekaw opini osób, które nie znają komiksów Tm-Semic i nie mają takiej nostalgii do tamtych czasów bo tutaj, aż odtego bije. Sam Andrys mówił, że próbowali właśnie zachować ten klimat, wiec to zdecydowanie też na plus.

Jeśli ktoś zastanawia się gdzie to mówił to polecam grupę fb poświęconą Tm-Semicowi.

Offline Nawimar III

Odp: X-Men
« Odpowiedź #624 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:59:19 »
Co tu kryć Michale; ta mapka bardzo by się przydała. Dawno temu miałem styczność z włoską edycją tej historii i bez wnikania w niuanse mowy mi nieznanej można się było szybko mniej więcej zorientować w "rozkładzie planszy" po pewnym bardzo istotnym wydarzeniu (edytowane). Liczę, że w którymś z kolejnych tomów zostanie ona zamieszczona.
 
Death_bird - OK (choć z Twoim "nickiem" można by mniemać, że tę sagę masz dawno przerobioną :) ).
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Lipiec 2020, 13:49:49 wysłana przez Nawimar III »

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #625 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 13:25:59 »
@Nawimar III - jest taka opcja jak "spoiler". Bądź uprzejmy z niej korzystać, bo może i wstyd się przyznać, ale nie każdy zna tę historię.

Edit: No właśnie rzecz w tym, że jej jeszcze nie przerabiałem - przemycasz spoiler za spoilerem.  8)
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Lipiec 2020, 13:52:16 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Nawimar III

Odp: X-Men
« Odpowiedź #626 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 14:07:49 »
Zdecydowanie warto to zmienić. Choćby z tego względu, by spoilery straciły swoją siłę rażenia :)

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #627 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 14:51:59 »
Z zakupem czekam aż "Promethea 3" wjedzie na magazyn w Tantis.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #628 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 19:00:00 »
Tak powiem że to co się wydarzyło i w Get Mystique i w Schiźmie i w Astonishing X-Men tom 3 to rzeczywiście widać jak Cyclops powoli upada i coraz bardziej prawdopodobne robi się to co zrobił w AvX. Ale mi i tak się to nie podoba, bo ja ciągle wolałem szlachetnego Summersa. Dlaczego w tym XXI wieku dekonstrukcja superbohatrerów musiała się posunąć aż tak daleko? Dlaczego scenarzyści komiksowi nie mogli wymyślić czegoś lepszego, niż tylko upodobnienie bohaterów do złoczyńców?  :-\

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #629 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 21:15:23 »
Coś słabo czytałeś X-men, ale Cyclop miał ostatecznie rację. Przeczytaj od New X-men Morrisona aż po XvI. I to co nazywasz jego "upadkiem" tak naprawdę jest rozwojem tej postaci, która przez dekady tkwiła w zamrożeniu harcerza Xaviera cos jak Peter Parker nie mogący dorosnąć.
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Lipiec 2020, 21:30:11 wysłana przez michał81 »