Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 245410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Motyl

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #600 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 17:17:49 »
Cały czas obwiniam grafików Marvela, a nie polskiego wydawcę który robi tylko polskie tłumaczenie. Hmmm w sumie wtedy w Marvelu był straszny burdel, zmiany redaktorów, bankructwo wydawnictwa się zbliżało - pewnie dlatego przechodziły takie rzeczy.

Zacytuję pewnego komika: "Byłeś? Widziałeś?". Ze słów Scotta Lobdella i wspomnień jego współpracy z redaktorem Bobem Harrasem wynika, że Marvel w okresie, gdy podejmowano decyzje o AoA, nie przebranżowił się na burdel, a mało tego, projekt był nieźle przemyślany od początku do końca. Przykro mi, ale naginasz prawdę.

Online Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #601 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 05:44:47 »
Dobrze rozumiem -
Spoiler: PokażUkryj
Fenix opuściła Rachel w "Preludium Wojny Królów" dlatego, że Hope Summers się pojawiła na Ziemi z przyszłości i Siła Fenix zaczynała do niej zmierzać.
Czy był jakiś inny powód?

Online michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #602 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 07:15:55 »
Nie. X-Men: Second Coming to event z 2010 roku. X-men Kingbreaker to mini seria z przełomu 2008/2009. Jest dokładny rok różnicy pomiędzy nimi: Kingbreaker skończył się w marcu 2009, a Second Coming rozpoczęło się w marcu 2010. Second Coming nie ma wątku Phoenix, tam chodzi o całkowicie coś innego (ok, jest tam pewien moment kiedy miga na kadrze i tyle).

Phoenix wraca na ziemię dopiero w evencie Avengers vs. X-Men czyli w 2012 roku.

Marvel ściska swoje eventy, więc można tak przypuszczać, ale nie pamiętam, aby w którymkolwiek komiksie było potwierdzone, że moc Phoenix opuściła Rachel w wyniku pojawianie się Hope. Jeśli tak by było to powinno się to stać już podczas Messiah Complex, które wydarzyło się na przełomie 2007/2008 roku. Czyli znowu rok wcześniej niż X-men Kingbreaker. Messiah Complex dzieje się równocześnie z wydarzeniami z X-men Emperor Vulcan.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:23:07 wysłana przez michał81 »

Online Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #603 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 09:26:39 »
No wiem przecież, że Fenix na Ziemi pojawił się w 2012 podczas AvX, a Preludium toczy się w 2009 roku. Dlatego pytam czy ktoś wie czemu Fenix już Rachel opuściła. Chyba, ze podróż z Galaktyki She'Ar zajęła Mocy właśnie te 3 lata.

Dawno temu już czytałem Kompleks Mesjasza. Hope zamanifestowała swoje moce od razu po urodzeniu? Bo naprawdę nie pamiętam szczegółów.

Offline Koro

Odp: X-Men
« Odpowiedź #604 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 11:09:12 »
Ktoś już ma Erę Apocalypsa? Jak wrażenia?
Warto się w to ładować, jeśli przez Pieśń Egzekutora nie mogę przejść?

Online michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #605 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 12:28:15 »
Jako fan X-men mówię, że warto, tym bardziej jeśli ktoś zna wcześniejsze historię i postacie z tego okresu. Powiem też, ciekawie to kontrastuje z tym jak postacie zostały pozamieniane rolami, część złych jest teraz dobrymi, część dobrych tymi złymi.

Oceniam po wydaniach oryginalnych, bo moja paczka czeka na Niewidzialną Republikę, która jak wiadomo nie wyjdzie w podanym terminie.

Offline xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #606 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 12:52:49 »
Ja to napisze to co zawsze, jeżeli ktoś nie czyta regularnie (w tym przypadku tak jak napisał Mkołek postaci z tamtego okresu) w tym przypadku np. X-men to nie ma sensu brać się za jakikolwiek event.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Damian788

Odp: X-Men
« Odpowiedź #607 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 17:05:22 »
Witam. Liznąłem X - man ultimate i bardzo mi się podobało ale minie sporo czasu zanim wydadzą cała serie.
Gdzie najlepiej wejść w świat X-Man żeby nie wpakować się pomiędzy jakieś ważne wydarzenia?

Offline zerodwatrzy

Odp: X-Men
« Odpowiedź #608 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 17:07:13 »
New X-Men Morrisona i Astonishing X-Men Whedona są dobrymi momentami wejścia w mutantów w głównym uniwersum. Osobiście bardziej polecam zacząć od tego drugiego, a potem wrócić do trochę trudniejszego runu Morrisona.

Offline donT

Odp: X-Men
« Odpowiedź #609 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 17:19:58 »
Osobiście bardziej polecam zacząć od tego drugiego, a potem wrócić do trochę trudniejszego runu Morrisona.
Polecam na odwrot. Astonishing X-Men jest przeciez kontynuacja New X-Men.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Damian788

Odp: X-Men
« Odpowiedź #610 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 19:11:31 »
No ok dzięki. Najpierw zacznę od wszystkich dostępnych genez i potem new x-man. Skład drużyny będzie taki sam jak w ultimates?

Online Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #611 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 19:55:21 »
A ja powiem, że czytuję już tych X-Men Jima Lee kilka dni i nie mogę doczytać do końca. Jakoś te oderwane historyjki nie wciągają tak mocno jak She'Ar i Wojna Królów. Starzeję się.

Offline R~Q

Odp: X-Men
« Odpowiedź #612 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 20:43:31 »
No ok dzięki. Najpierw zacznę od wszystkich dostępnych genez i potem new x-man. Skład drużyny będzie taki sam jak w ultimates?
Skład drużyny i mocy postaci naucz się z filmów

A następnie wejdź w New X-Men Morrisona nie przejmując się ciągłością.

Offline Nawimar III

Odp: X-Men
« Odpowiedź #613 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 11:14:24 »
Jak wrażenia po lekturze pierwszego tomu "Ery Apocalypse'a"? U mnie spore zaskoczenie co do świeżości tej fabuły. Spodziewałem się przysłowiowego nadgryzienia zębem czasu w zdecydowanie większym stopniu niż ma to faktycznie miejsce. A tymczasem otrzymałem nadspodziewanie spójną i dynamiczną fabułę w której wszystko w zasadzie zagrało (a przynajmniej na tym jej etapie). Tylko żal, że tyle trzeba było czekać na jej polską edycje. I tylko zastanawiać się można na ile zmieniłyby się (i czy w ogóle) losy TM-Semic, gdyby wydawnictwo zdążyło opublikować "Erę..."... W sumie nie tak wiele już brakowało.

Online michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #614 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:00:21 »
W końcu ktoś zaczął dyskusje, bo już miałem sam pisać, ale ja w sprawie X-men to jest mało obiektywny w ocenach, no może poza tym gównem jakie było po Marvel Now.

Wracając do tematu "Ery Apocalypse'a" ja czytałem to jakieś 15-18 lat temu, wstyd się przyznać, ale wtedy jeszcze z scanów  :-X . I teraz odświeżając sobie wersję polską, uderzyła mnie lekko nostalgia nie tylko do tamtych lata, ale i także czasów Tm-Semica. Sama historia nadal trzyma poziom, choć w sposobie narracji czuć lekko poprzednią epokę, kiedy mamy tu sporo opisów narratora. Niektórzy potraktują to jako wadę, a niektórzy jako zaletę. Fabularnie nada cały historia trzyma wysoki poziom, choć mam wrażenie, że "Legion Quest" bardziej się zestarzał niż sama  "Era Apocalypse'a" (być może przez sposób narracji). Rysunkowo jest różnie i tu znowu części osób będzie się to podobało, a części pewnie nie. Proponuje sprawdzić przykładowe plansze przed zakupem, aby nie poczuć się niemile zaskoczonym. Nie znaczy, że to jest brzydki komiks, po prostu ma swój wyraźny styl i jest tu po prostu sporo rzeczy przerysowanych. Ale pomimo tych minusów to jest najlepsza historia z lat 90 nawet mając na karku te 25 lat. I tak jak wspomniał Nawimar ma spójną i dynamiczną fabułę, po dziś dzień (późniejsze rocznicowe rozwijanie tego świata, dopiero ten efekt lekko popsuło). Wykreowany świat na potrzebę tych wydarzeń ma solidne podstawy. A przemieszanie w szeregach postaci i postawienie ich po różnych stronach barykad zdecydowanie zaskakuje. Jeśli ktoś jest fanem X-men to raczej nie trzeba namawiać. Jeśli ktoś jest fanem klasycznych historii z Marvela, to też nie trzeba namawiać.

Co do samego wydania to jest ona standardowe dla innych komiksów X-men jakie wydaje Mucha, czyli powiększony rozmiar z mini fragmentem okładki na grzbiecie. Poza samą historią dostajemy także wprowadzenie od Marcina Andrysa stylizowane na strony klubowe jak za czasów Tm-Semic (zresztą nazywa się Raport X) oraz wywiad z twórca historii Scottem Lobdellem. Jedną dla mnie wadą jest brak tej o to mapy świata AoA.  Ten komiks miałby +10 do fajności jakby się pojawiła (może w kolejnych księgach).


P.S. Druga Księga w zapowiedziach na jesień z podtytułem "Rządy"
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:01:54 wysłana przez michał81 »