Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 246057 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #555 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 23:06:56 »
I tak na razie jest tylko 7 nowych zeszytów do przeczytania, więc to niedużo. A ten 4 tom pewnie będzie gdzieś na wiosnę przyszłego roku niestety.
A wie ktoś ile jest numerów X-Menów między zakończeniem New X-Men a Astonishing X-Men które najpierw Whedon prowadził?

Offline Kadet

Odp: X-Men
« Odpowiedź #556 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 23:13:17 »
"Astonishing X-Men" to inna seria niż "X-Men"/"New X-Men", więc nie mają ciągłej numeracji. W każdym razie pierwszy numer "Astonishing" wyszedł tuż po zakończeniu runu Morrisona w "New X-Men" i przemianowaniu tej serii z powrotem na "X-Men".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #557 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 23:32:35 »
O to mi chodziło. Czyli najpierw Morrison, potem Whedon. Jasne, że są różne serie X-Men z różnymi mutantami w składzie. Ciekawe czy Mucha będzie podtrzymywać ten pion mutancki Marvela w Polsce? :) Ja kupuję co na razie jest i liczę na dobre tytuły w przyszłym roku.

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #558 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 09:37:33 »
Mucha dlatego wydawała tyle X-Men bo Egmont nie wydawał. Teraz będzie Ultimate przez kilka lat :)

Offline xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #559 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 09:52:08 »
Aha, czyli znowu TK zablokował  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #560 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 11:02:05 »
Teraz będzie Ultimate przez kilka lat :)
I? To jest tylko Ultimate, ta seria nie ma wpływu na główne serii X-men z tamtego okresu. Problemem X-men jest to, że nie da rady do końca wydawać tylko jednej serii. Dobra da radę, czego przykładem jest New X-men Morriosna oraz Astonishing X-men Whedona, ale to są szczególne przypadki, dlatego, że te serie nie są uwikłane w żadne eventy czy crossovery wymagające przeczytanie czegoś więcej niż je same. Morrisonowi Marvel dał wolna rękę i się nie mieszał. Whedon, który najpierw miał kontynuować New X-men Morrisona, a ostatecznie dostał nową serię, zastrzegł, że jego seria nie będzie wchodzi w żadne z tych wydarzeń. Proponuje się przyjrzeć sytuacji z Rodem M. Tam jest skład Astonishing X-men, ale Whedon się nawet do tego nie odniósł w swoich komiksach. Dla niektórych osób może być nawet problem z umiejscowieniem wydarzeń z tego eventu w serii Astonishing, a wiadomo jak ona się kończy. Nie dziwię się też, że Mucha na razie wstrzymała się w wydawaniem ciągu Astonishing. Dostaliśmy Astonishing napisane przez Ellisa, które nie dość, że nawiązuje do wydarzeń wymazania genu X z Rodu M to jeszcze akcja zaczyna się w San Francisco, ze względu na wydarzenia z Messiah Complex. Co by nie patrzeć Ellis dał radę, a nawet napisał przyzwoitą mini serię Astonishing X-Men: Xenogenesis, choć rysunkowo jest lekki potworek '90 lat. Choć nie taki, kiedy główną serię przejęli Daniel Way i Christos Gage. To co tam się dzieje rysunkowo jest kiepskie. Scenariusze też nie zachwycają, ale najważniejszą rzeczą jest powrót Kitty Pyrde do składu. Choć nie powrót, bo ona już tam jest, a żeby dowiedzieć się jak wróciła po wydarzeniach z Astonishing X-men Giant-Size trzeba wrócić się do Uncanny X-Men #521. No dobra dalej mamy historię Exalted z Cyclopem w roli głównej, w której w zakończeniu dowiadujemy się, że akcja dziej się już po X-men Schism, a wątki z tej historii będą kontynuowane w serii X-Treme X-Men, która to seria wejdzie w crossover z Astonishing X-men oraz serią Age of Apocalypse (serią z 2012, nie zapowiedzianym przez przez Muchę crossoverem; ten sam świat, a także kontynuacja wątków z wydanego u nas Uncanny X-force Remendera), będącego zamknięciem świata AoA . I zakończenie Astonishing X-men jest w pewien sposób powiązane ze zdarzeniami z z tego crossovera, kiedy Iceman zamrozi cały świat ;). Rozpisałem się, a to jest tylko jedna seria, ale jeśli nadal nikt nie rozumiem w czym problem to niech przeczyta wydane u nas z Marvel Now All New X-men oraz Uncanny X-men, tych serii nie da się czytać, tak aby którąś pominąć. Wydarzenia z jednej przeplatają się w drugiej. Taki urok X-men.

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #561 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 11:13:58 »
Dobrze, że chociaż Schizm dostaliśmy. I jeśli Mucha się nie ugnie, to właśnie to powinno być następne w jej wydaniu - Kompleks Mesjasza, Wojna Mesjasza, Utopia i Ponowne Nadejście. Ja czekam na swoje nowe tomy New X-Men i Astonshing t.3. Unncany X-Force mam już chyba całość.

A jakby wydali Wolverine vol.5 z tym jak stracił czynnik gojący, to ja bym się nie obraził.


ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #562 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 11:27:35 »
A jakby wydali Wolverine vol.5 z tym jak stracił czynnik gojący, to ja bym się nie obraził.

Wolałbym run Grega Rucki z vol. 3 - mam nadzieję, że nie zawiódł by tak jak Aaron :(

I idąc za ciosem, Mucha mogłaby wznowić Wroga publicznego Millara, z tego co pamiętam, był całkiem, całkiem. Nawet żałuję, że go sprzedałem. Paradoksalnie, to chyba Wroga publicznego i Staruszka Logana, akurat dwa komiksy Millara, najlepiej wspominam z wszystkich komiksów z Loganem z ostatnich dwóch dekad jakie czytałem...
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Czerwiec 2020, 11:29:25 wysłana przez ramirez82 »

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #563 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 11:30:55 »
...jeśli nadal nikt nie rozumiem w czym problem to niech przeczyta wydane u nas z Marvel Now All New X-men oraz Uncanny X-men, tych serii nie da się czytać, tak aby którąś pominąć. Wydarzenia z jednej przeplatają się w drugiej. Taki urok X-men.

Uncanny Bendisa czytałem "bez dotykania" All New i jakoś nie czułem, że coś tracę. Inna sprawa, że Uncanny to była raczej średnia seria i nawet mi nie zależało na pogłębianiu tej historii.
Natomiast tak, marzy mi się po cichu wydawanie głównego pnia "Iksów" (bez zagłębiania się w boczne gałęzie), ale zdaję sobie sprawę, że to marzenie ściętej głowy.
Nic to. Prędzej czy później (chyba raczej później) będzie trzeba zacząć inwestować w omnibusy. Taki widać los.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #564 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 13:13:16 »
To zobaczycie co wam Mucha zapowie po New X-Men  :)

Offline xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #565 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 13:21:45 »
Z tych nowszych rzeczy to te lepsze już są wydane (albo zaraz będą), także już i tak za bardzo nie ma co.

Zostaje 17 lat Claremont'a   :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Czerwiec 2020, 13:24:08 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #566 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 13:24:24 »
To zobaczycie co wam Mucha zapowie po New X-Men  :)
Czyżbyś coś wiedział?

Offline vertogo

Odp: X-Men
« Odpowiedź #567 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 13:45:10 »
Ciekawe jest też jak Egmont będzie wydawał mutantów po serii Astonishing X-men vol.4 i Phoenix zmartwychwstanie, chyba są małe szanse na wydanie x-men blue czy x-men gold, a szkoda bo klimatem przypominają historie z tm-semiców, szczególnie x men gold, które są jakby takim przedłużeniem extraordinary x-men, więc nie mam pojęcia jak Egmont dalej pociągnie mutantów, mogliby wydać X-men red w 1 tomie zaraz po zmartwychwstaniu phoenix, i dalej przejść do Uncanny x-men vol 5, a gold i blue trzeba będzie kupić po angielsku i tłumaczyć z google translatorem;-).

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #568 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 16:15:43 »
To zobaczycie co wam Mucha zapowie po New X-Men  :)

Nie mogę się doczekać, ciesząc się z wyprzedzeniem.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #569 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 16:20:52 »
To zobaczycie co wam Mucha zapowie po New X-Men  :)

Po New X-men dalej będą wydawać AoA 8)