Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 239757 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: X-Men
« Odpowiedź #540 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 15:04:55 »
Ja mam generalnie wrażenie, że Semic faktycznie wybierał ze świata X-menów historie (lub ich fragementy, jak w przypadku X-Tinction Agendy) warte uwagi.

Kiedy po latach miałem przyjemność zapoznania się z dużą częścią runu Claremonta w oryginałach byłem mocno zdziwiony, ile przeciętnych lub wręcz kiepskich historii z napisał ten autor. Dlatego od dawna nie pomstuję już na cięcia, czy też przeskoki w czasie fundowane nam przez wspomniane wydawnictwo. Semic i spółka serwowali nam naprawdę niezły content!
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Czerwiec 2020, 15:12:35 wysłana przez gashu »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #541 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 15:19:34 »
Ja z kolei jestem rozczarowany planami Muchy wydania AoA. Abstrahując od mojego indywidualnego gustu (nie lubię historii typu cofamy się w czasie, coś zmieniamy i zaczynamy mieć do czynienia ze straszną, alternatywną rzeczywistością, a potem cofamy się znowu i wszystko wraca do punktu wyjścia), to ta historia jest po prostu mocno przeciętna. No ale i tak to kupię, bo kupuję wszystko co X-Menowe, plus na zachętę dla Muchy, żeby wydali inne, o wiele lepsze historie z lat 90-tych i 2000-ych, o których już tutaj koleżeństwo wspomniało.

Offline pawlis

Odp: X-Men
« Odpowiedź #542 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 18:29:01 »
Też planuję zakup AoA, a nuż zachęcić wydawcę, choć mam świadomość że lektura może nie podejść (choć Spider-Man McFarlane'a nawet mi podszedł, to rozumiem głosy krytykujące go).

Zawsze istnieje rynek wtórny ;).

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #543 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 02:22:24 »
Szkoda tylko, że pewne plany Muchy co do wydawania mutantów zostały storpedowane przez wydanie X-Men Jima Lee  >:(

Blokowanie konkurencji jednotomowymi komiksami, które nie są kontynuowane - duh.

Age of Apocalypse na pewno biorę, skoro nie dostanę tego w WKKM. A jak się im sprzeda, to może zdecydują się na wydanie Onslaughta.
Natomiast mam pytanie czy ktoś już ma 2 tom New X-Men - Piekło na Ziemi? Warto wydawać 7 dych dla tych 7 zeszytów po Imperialnych z WKKM?
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Czerwiec 2020, 02:30:08 wysłana przez Bazyliszek »

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #544 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 04:52:01 »
Natomiast mam pytanie czy ktoś już ma 2 tom New X-Men - Piekło na Ziemi? Warto wydawać 7 dych dla tych 7 zeszytów po Imperialnych z WKKM?

Absolutnie nie. Lepiej poczekać na trzeci tom, będziesz miał "dziurę" w postaci nic nie wnoszących, siedmiu zeszytów. Nic nie stracisz, a niewykluczone że nawet lektrua całości na tym zyska.

Offline Teli

Odp: X-Men
« Odpowiedź #545 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 08:08:29 »
Blokowanie konkurencji jednotomowymi komiksami, które nie są kontynuowane - duh.


Masz rację, było nie było kwintesencja to wszelakich "Wielkich Kolekcji Komiksów MARVELA/DC/SBM" - duh.

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #546 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 09:15:42 »
Natomiast mam pytanie czy ktoś już ma 2 tom New X-Men - Piekło na Ziemi? Warto wydawać 7 dych dla tych 7 zeszytów po Imperialnych z WKKM?
Wg mnie warto.
Spoiler: PokażUkryj
Odpuszczając przegapiasz debiut Fantomex, który odegra ważną rolę w obecnie wydawanej serii Astonishing X-men od Egmontu, przegapiasz debiut Dust, rozpad małżeństwa Lilandry i Xaviera, rozwój romansu Scotta i Emmy

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #547 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 01:56:28 »
Lubię Muchę właśnie za to, że się nie boi, że wydaje dobre pozycje bez oglądania się na drobne przeszkody. Udowadnia że "blokowanie" czegokolwiek przez Kolekcje to bzdura. Wydają Iron Fista, New X-Men, Astonishing X-Men i Unncany X-Force. I tylko ten ostatni tytuł nie miał 1 tomu w Kolekcji. Czyli można. A cała reszta to tylko głupie wymówki.

Offline kknd2

Odp: X-Men
« Odpowiedź #548 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 21:59:42 »
Właśnie ze względu na powodzenie starych historii X-Men, mam cały czas nadzieję ze Hachette wyda kiedyś u nas X-Men: The Essential Collection
https://bleedingcool.com/comics/hachette-x-men-essential-collection-partwork-london-book-fair/

Choć patrząc na niepowodzenie (??) testu w UK to chyba mało prawdopodobne

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #549 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 22:25:10 »
No tak. Po WKKM i SBM Hachette zaczęło też wypuszczać kolekcje bardziej kompleksowe - Spider-Man, Conan, Sędzia Dredd, Deadpool, Avengers i X-Men. Znaczy te dwie ostatnie to tylko testy - szkoda, że nie chwyciły w UK. Na naszym rynku takie coś byłoby najlepsze, bo nie mamy dostępu do innych wydań i ciągłych regularnych serii o mutantach sprzed Marvel Now. Dlatego ja osobiście będę dalej kupował te tomy od Muchy. Jak się im Apocalypse sprzeda, to może puszczą nam i Onslaughta. Drogo ale co zrobisz, jak nie ma alternatywy?

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #550 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 22:48:54 »
Być może ktoś już o to pytał, ale nie mogę znaleźć: jak to jest z numeracją "New X-Men"? Seria 2001-04 na stronie Marvela zaczyna się od N. X-Men #114. To jak to szło wcześniej? Były w ogóle jakieś "New X-Men #1-113" czy to znowu kwestia jakiegoś mieszanie w numeracji?
A druga sprawa: czy Mucha podawała może ile tomów ma się pojawić? Bo jak przewijam ich fb to coś tam mignęło nt trzech, ale jakoś nie widzę żeby w jednym tomie ogarnęli zeszyty #134-156.
Ktokolwiek słyszał? Ktokolwiek wie?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Kadet

Odp: X-Men
« Odpowiedź #551 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 22:51:55 »
Być może ktoś już o to pytał, ale nie mogę znaleźć: jak to jest z numeracją "New X-Men"? Seria 2001-04 na stronie Marvela zaczyna się od N. X-Men #114. To jak to szło wcześniej? Były w ogóle jakieś "New X-Men #1-113" czy to znowu kwestia jakiegoś mieszanie w numeracji?

Do 113 numeru seria nazywała się po prostu "X-Men" (dokładniej to był "X-Men" vol. 2, który zaczął się od tego zeszytu: https://marvel.fandom.com/wiki/X-Men_Vol_2_1 ). Od #114 przemianowali ją na "New X-Men". Potem od #157 wrócili do tytułu "X-Men".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #552 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 22:54:41 »
Ok. Dzięki.


"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #553 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 22:57:15 »
A całość ma być wydana w czterech tomach.

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #554 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 23:01:10 »
Na pewno ma to więcej sensu niż trzy.
Inna sprawa, że w tej sytuacji seria sobie jeszcze poleżakuje w folii.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".