Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 245694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #375 dnia: So, 30 Listopad 2019, 10:11:26 »
Bazyl wybuchnie z nerwów i nie będzie co z niego zbierać.

Offline Gieferg

Odp: X-Men
« Odpowiedź #376 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 19:58:37 »
X-Meni Lee trochę zbyt wybiórczy by się to dobrze czytało, szczególnie jeśli się nie zna poprzedzających historii  (a nie znam, bo nawet gdybym nie skończył czytania semików w 93 roku to i tak była tam spora luka zanim przeskoczyli do tych rysowanych przez Lee), poza tym bywa to jednak dość chaotyczne. Pierwsza historia jak dla mnie słaba, ta z Psylocke nierówna, fragment osadzony w jej umyśle nudnawy, potem lepiej. Ta z Capem i Wdową bez szału. Najlepiej wypada chyba ostatnia historia z Shi-Ar, w tę z Magneto w Savage Land też mi się jako tako udało wkręcić, ale wszystko co zaprezentowano w tym tomie jest wyraźnie słabsze od tego, co znalazło się w Semicach 1-4/95, czyli X-Men 1-7 - tym by się przydało zbiorcze wydanie po polsku.

Tak czy inaczej sama strona graficzna warta tego, by to wydanie postawić na półce, ale okładka trochę z d... bo ani Cyclopsa ani Beasta to w tym albumie praktycznie nie ma (za to jest trochę Storm).  W ogóle ta okładka bardziej by pasowała do wspomnianych wyżej X-Men 1-7.  Fajnie się złożyło, że wydany ostatnio "Profesor X" jest bezpośrednią kontynuacją tego albumu.

Pytanie - X-tinction Agenda było w Semikach, ale chyba tylko ta część zawarta w Uncanny X-Men, a to był cross-over na bodaj trzy serie. Czy w związku z tym część historii zaprezentowana przez Semika miała w ogóle ręce i nogi i trzymała się kupy?
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Grudzień 2019, 20:30:58 wysłana przez Gieferg »

Offline Arne

Odp: X-Men
« Odpowiedź #377 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 08:49:49 »
Niespecjalnie. Xtintion Agenda w semicach czytalo sie zle, brakowalo wielu kluczowych wydarzen, jak rowniez zakonczenia (semicowa wersja przedstawila pierwsza, czwarta i siodma czesc dziewiecioczesciowego crossovera). A szkoda, bo to bylby swietny akcyjniak, jak na tamte czasy, gdyby go przedstawiono w calosci.

Offline Gieferg

Odp: X-Men
« Odpowiedź #378 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 10:24:12 »
Ciekawe dlaczego tak pokpili sprawę, skoro wydawali szereg innych bardziej rozbudowanych historii łącząc zawartość różnych serii, na łamach których się ukazywały.

Offline Arne

Odp: X-Men
« Odpowiedź #379 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 10:59:56 »
Moze wtedy mogli drukowac jedynie historie z Uncanny xmen. Historie z innych tytulow o mutantach zaczeli drukowac na lamach polskiego Xmen dopiero kilka miesiecy pozniej (najwczesniej z Xfactor w numerze 9/95). No i druk tej historii zajalby im 4,5 numeru, a tak zajal tylko 1,5.

Offline Gieferg

Odp: X-Men
« Odpowiedź #380 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 11:03:33 »
Cytuj
Moze wtedy mogli drukowac jedynie historie z Uncanny xmen.
No może, chociaż z Supermanem czy Spider-Manem nie było takich ograniczeń.

Cytuj
(najwczesniej z Xfactor w numerze 9/95)
9/94 ;)

Offline Crono

Odp: X-Men
« Odpowiedź #381 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 12:57:04 »
Przeczytałem ostatnio dwa komiksy, wydane u nas niedawno ze świata mutantów: Śmierć X oraz Excalibur.
Ten kto jest na bieżąco z X-menami wydawanymi przez Egmont to wie (a przynajmniej powinienem się domyślać), że w Śmierci X poznamy w końcu przyczynę śmierci jednej z głównych postaci oraz odpowiedź na pytanie, co ona takiego zrobiła że mutanci/inhumans są na tą osobę wkurzeni.
Mogłoby się wydawać, że założenie tej serii daje scenarzyście możliwość opowiedzenia ciekawej historii oraz godnego pożegnania się z jedną z klyczowych dla X-men postacią. Nic z tego. Otrzymujemy komiks słaby, gdzie zwaśnione strony niby próbują ze sobą rozmawiać żeby rozwiązać konflikt, ale jakoś im to nie wychodzi i lepiej najpierw okładać się po pyskach a dopiero potem ewentualnie rozmawiać. A sam wątek śmierci? Cóż, przyczyna niby jest logiczna, ale po tych wszystkich technowirusach, Shadow Kingach, Apocalypsach czy innych przeciwnikach, jest to po prostu nieprzekonujące (zresztą, jak śmierć Wolverina). O ile jednak w przypadku Wolverina starano się nadać tej opowieści nutkę nostalgii czy dramatyzmu, tak w Śmierci X nic takiego nie otrzymujemy. Szkoda, bo choć wiadomo że postać prędzej czy później wróci do świata żywych, to jednak tego w tym komiksie ewidentnie zabrakło. Mamy zatem prostą historię, przepełnioną różnymi głupotkami. A jak się ma sprawa z rysunkami? Według mnie jeszcze gorzej. Rysunki to tragedia. 

Na szczęście mój tydzień z mutantami nie był taki zły dzięki komiksowi Excalibur wydanemu przez Hachette. Według mnie ta pozycja to kapitalny przykład na to, jak można i powinno pisać się mutantów. Nie musi to być epicka historia, po której nic już nie będzie takie samo. Może to być spokojna opowieść, która rozwija się z numeru na numer a główni bohaterowie rozwijają się i czuć że żyją swoim życiem. Naprawdę dobry komiks!

Offline amsterdream

Odp: X-Men
« Odpowiedź #382 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 19:40:33 »
Przeczytałem wszystkie grudniowe tomy i najlepszy zdecydowanie był główny event Inhumans kontra X-Men. Czuć jakieś napięcie, jakby nie było stawka jest wysoka, mutanci zachowują się zgodnie z charakterami (może tylko Emma pod koniec trochę zbyt mocno odleciała, ale miłość jest ślepa). Rysunkowo też najlepiej się prezentuje (bo Kuder z "Śmierć X" to jakaś tragedia, nie wiem skąd oni takie beztalencie wytrzasnęli).

W 4 tomie Extraordinary na końcu jest zawarty zeszyt X-Men Prime, który jest wstępem do nowego status quo mutantów i daje podwaliny do kolejnych serii (szczególnie X-Men Gold) no i właśnie, gdzie zapowiedź Gold? Na końcu tomu jest za to reklama Astonishing X-Men, które wystartowało dużo później i działo się trochę na uboczu. Dziwne, że Egmont jeszcze nie zapowiedział Gold, które w tamtym okresie było flagowym tytułem z mutantami.

No i Egmont nie byłby sobą gdyby nie wyciął jakiejś okładki (dokładnie zeszytu #20). Sytuacja tym bardziej dziwna, że #17 zamieszczona jest dwa razy i jest pełno jakichś alternatywnych okładek w tym badziewia pokroju "Veonomized" a świetnej okładki ostatniego zeszytu nie dali :(

Online xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #383 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 10:44:38 »
Nie zapowiedział Gold, bo pewnie nie wyda.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: X-Men
« Odpowiedź #384 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 10:58:40 »
To mutanci sprzedają się aż tak słabo, że nawet głównej serii z tamtego okresu nie będą wydawać? Trochę dziwne by to było biorąc pod uwagę, że wydają sporo serii z niszowymi postaciami.

Odp: X-Men
« Odpowiedź #385 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 11:14:23 »
jak dla mnie to wyda

Offline Mane

Odp: X-Men
« Odpowiedź #386 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 13:24:58 »
Co należy czytać po skończeniu X-Men Gold aby dojść do House of X Power of X? Czy to ta sama linia wydarzeń?

Offline Przemek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #387 dnia: So, 14 Grudzień 2019, 22:33:35 »
Dobra, przeczytałem kilka ostatnich stron tego wątku i nic z tego nie rozumiem więc może zapytam wprost. Czy jest jakikolwiek sens kupować jakiś (jaki?) komiks z X-menami
a) nie czytawszy wcześniej niczego z X'ów
b) nie zamierzając kupować trylion różnych serii, zeszytów itd. żeby coś zrozumieć.

Chodzi mi o to, że na codzień czytam raczej mało super hero, ale widząc kilka przykładowych plansz J. Lee i czytając sporo pozytywów o seriach X-men wydawanych aktualnie przez Muchę pomyślałem, że może fajnie byłoby coś poczytać z tego uniwersum. Tylko, że jak czytam wasze posty to mam wrażenie, że mało tu zamkniętych historii w całości wydanych na naszym rynku do których nie będe musiał przeczytać X innych zeszytów żeby wiedzieć ocb. Myślę się?

Offline Kadet

Odp: X-Men
« Odpowiedź #388 dnia: So, 14 Grudzień 2019, 22:45:02 »
Cóż, ja czytałem "Astonishing X-Men" Whedona i Cassadaya (w obecnym wydaniu Muchy to pierwsze dwa tomy) bez specjalnego wcześniejszego przygotowania i wszystko weszło w miarę gładko, więc to mógłbym polecić. Historia w miarę zamknięta, nie ma żadnych tie-inów... no i dobry komiks :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #389 dnia: So, 14 Grudzień 2019, 22:45:26 »
Spokojnie możesz wejść:
Astonishing X-men czy New X-men od Muchy albo All-New X-Men / Uncanny X-Men Bendisa z Marvel Now zawsze to lepsze od tego co teraz wydaje Egmont.
Twój komiks jest lepszy niż mój