Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 245243 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: X-Men
« Odpowiedź #345 dnia: Wt, 29 Październik 2019, 21:50:28 »
półtoragodzinny film gdzie trzech numale'i dyskutuje o komiksie
niech ktoś streści ocb

Offline Odyn

Odp: X-Men
« Odpowiedź #346 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 12:34:12 »
Może mi ktoś powiedzieć, czy te dwie serie:
https://bonito.pl/k-1629741-uncanny-x-force-tom-1-sposob-na-apocalypse8217-a
https://egmont.pl/X-Men.-Jim-Lee,19343371,p.html
są ze sobą jakoś powiązane (co pierwsze czytać)? Czy jest to te same kontinuum?
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline FloreK

Odp: X-Men
« Odpowiedź #347 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 12:53:39 »
Nie, między datami ich wydania jest 20 lat różnicy.

Offline Odyn

Odp: X-Men
« Odpowiedź #348 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 13:19:47 »
Dzięki :) Z sentymentu do X-Menów zastanawiam się nad zakupem, a nie chciałbym za bardzo wchodzić w uniwersum i uzupełniać innymi seriami.

EDIT: Czy czytając Uncanny X-Force Remendera wydane przez Muchę warto sięgnąć po coś jeszcze? Czy to zamknięta historia?
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Październik 2019, 13:30:10 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Odp: X-Men
« Odpowiedź #349 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 13:54:57 »
zamknięta, ale oczywiście odnosi się do iluś tam poprzednich serii i daje początek kolejnym. niemniej bez znajomości innych można to spokojnie czytać, najwyżej dogooglujesz.

w bodajże trzecim tomie są tie-iny do eventu Fear Itself, ale ponownie - jest to zamknięta historia i stosunkowo zrozumiała.

Offline Odyn

Odp: X-Men
« Odpowiedź #350 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 14:09:50 »
zamknięta, ale oczywiście odnosi się do iluś tam poprzednich serii i daje początek kolejnym. niemniej bez znajomości innych można to spokojnie czytać, najwyżej dogooglujesz.

w bodajże trzecim tomie są tie-iny do eventu Fear Itself, ale ponownie - jest to zamknięta historia i stosunkowo zrozumiała.
Czytam tylko komiksy po polsku. Czy na naszym rynku są jeszze jakieś komiksy, z ktorymi ta seria jest polaczona?
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline amsterdream

Odp: X-Men
« Odpowiedź #351 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 14:16:34 »
Uncanny Avengers. Ale to paździerz straszny.
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Październik 2019, 14:18:42 wysłana przez amsterdream »

Offline Odyn

Odp: X-Men
« Odpowiedź #352 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 14:21:25 »
Ok, dzięki :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Antari

Odp: X-Men
« Odpowiedź #353 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 15:35:27 »
Uncanny Avengers też pisze Remender i jeżeli ci się podobało Uncanny X-force to polecam. Fajna równa seria, w odróżnieniu do innych z Marvel Now, gdzie z poziomem bywa różnie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Październik 2019, 15:37:01 wysłana przez Antari »

Offline Mane

Odp: X-Men
« Odpowiedź #354 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 12:25:03 »
Jakiś czas temu prosiłem Was o pomoc z rozpoczęciem przygody z X-men.
Jestem obecnie po lekturze Dark Phoenix, X-Men J.Lee z Egmontu i wszystkich tomów z All New X-men, Uncanny X-men i Strażnicy Galaktyki wydanych w ramach Marvel Now w Egmont. Zostały mi Astonishingi z Muchy na inny moment.

Moje wrażenia są bardzo pozytywne, czytałem All New, Uncanny i Strażników wg kolejności chronologicznej wiec często przeplatały się te 3 historie i muszę przyznać było to mega fajne i odświeżające czytanie. Wsiąkłem w te historie na maksa mega mi sie podobało czytanie wszystkiego tez od razu bez czekania na kolejne tomy.
Z wszystkich historii spodobało mi się to co było w Strażnikach po prostu to było coś czego chyba poszukiwałem w komiksach od jakiegoś czasu czyli kosmos zawsze się tym jarałem i czytając Strażników miałem mega banana , zwłaszcza epizod na planecie symbiotów.
All New- Xmen oceniłbym zaraz po Strażnikach jako również bardzo fajne, Uncanny jakoś najmniej mnie wciągało ale jako całość wszystko czytało se super.

I teraz mam pytanie czy ktoś kontynuował czytanie dalej historii zawartej w tych 3 komiksach?

Strażnicy są kontynuowani:
Guardians of the Galaxy: New Guard Vol. 1 - Emperor Quill
Guardians of the Galaxy: New Guard Vol. 2 - Wanted
Guardians of the Galaxy: New Guard Vol. 3 - Civil War II
Guardians of the Galaxy: New Guard Vol. 4 - Grounded

Później chyba jest to?:
All-New Guardians of the Galaxy Vol. 1: Communication Breakdown TP
All-New Guardians of the Galaxy Vol. 2: Riders in the Sky TP

Guardians of the Galaxy: Infinity Quest TP

All New X-Men
All-New X-Men Vol. 1: Inevitable - Ghosts of Clyclops TP
All-New X-Men Vol. 2: Apocalypse Wars TP
All-New X-Men Vol. 3: Inevitable Hell Hath So Much Fury TP
All-New X-Men Vol. 4: Inevitable - IVX TP
Czy na tym kończy sie cala ta historia czy jest gdzieś dalej kontynuowana?

Uncanny X-men
Uncanny X-Men Vol. 1: Survival of the Fittest TP
Uncanny X-Men Vol. 2: Apocalypse Wars TP
Uncanny X-Men Vol. 3: Waking From Dream TP
Uncanny X-Men Vol. 4: IVX TP

Później to?
Uncanny X-Men: X-Men Disassembled TP
Uncanny X-Men Vol. 1: Wolverine and Cyclops TP
Uncanny X-Men Vol. 2: Wolverine and Cyclops TP

Czy dobrze rozkminiłem dalsze losy tych historii czy kolejne runy sa od siebie odcięte i nie maja powiązania?

Gdzie można kupić dosyć tanio angielskie wersje tak aby nie popłynąć z kasa na maksa ;)?

Online Murazor

Odp: X-Men
« Odpowiedź #355 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 12:30:06 »
Polecam goodreads. Wpisujesz tytul trade'a, wchodzisz w dana pozycje, wciskasz serie do ktorej nalezy (szary napis obok tytulu) i w opisie serii, u gory, sa serie powiazane. I przed i po danej serii.

Nowsze tytuly sa dobrze posegregowane.

Offline vertogo

Odp: X-Men
« Odpowiedź #356 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 20:04:19 »
Mane, jest jeszcze X-men blue (5 tomów), i to jest kontynuacja all new x-men z naszą 5 z przeszłości, która kończy swoją historie w x-men extermination, i X-men gold (7 tomów), które są kontynuacją naszego extraordinary x-men, po drodze jest jeszcze x-men red (2 tomy) i astonishing x-men które wyda Egmont, i dopiero wtedy wchodzimy w Uncanny X-Men: X-Men Disassembled, i w dwa kolejne tomy w ramach tego runu a potem stery przejmuję Hickman z seriami House of X i Power of X.

Online xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #357 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 20:53:47 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Mane

Odp: X-Men
« Odpowiedź #358 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 22:20:32 »
Mane, jest jeszcze X-men blue (5 tomów), i to jest kontynuacja all new x-men z naszą 5 z przeszłości, która kończy swoją historie w x-men extermination, i X-men gold (7 tomów), które są kontynuacją naszego extraordinary x-men, po drodze jest jeszcze x-men red (2 tomy) i astonishing x-men które wyda Egmont, i dopiero wtedy wchodzimy w Uncanny X-Men: X-Men Disassembled, i w dwa kolejne tomy w ramach tego runu a potem stery przejmuję Hickman z seriami House of X i Power of X.
Dzięki poukładam sobie kolejne tomy i wrzuce do konsultacji ;) z czego wynika ze Egmont zdecydował sie na Extraordinary a nie kontynuowal poprzednich komiksow ? I z czym to sie laczy w sensie co było przed ? jaka seria?

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #359 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 23:40:59 »
Właśnie skończyłem "Iksów" Lee. Wierzyć się nie chce, że to już ćwierć wieku od czasu gdy czytało się te zeszyty po raz pierwszy...
Nie wiem czy to mój brak jakiejkolwiek ewolucji czytelniczej czy te historie są aż tak dobre, ale po tylu latach czyta się je równie dobrze jak za nastoletnich czasów. Przeboje z Shi`ar chyba nigdy się nie zestarzeją.
Tak teraz biorę się za numery od 9/94 wzwyż i łezka w oku się kręci. Ależ sentymentalny kopniak.  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".