Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 245285 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #300 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 16:40:10 »
Czy można czytać eventy co wyjdą w grudniu bez serii Lemire'a. Jestem ciekaw samych eventów, a nie chce mi się wchodzić w serie, o której słyszałem maksymalnie średnie opinie. Jest w tym sens?

Odp: X-Men
« Odpowiedź #301 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 21:40:20 »
Czy można czytać eventy co wyjdą w grudniu bez serii Lemire'a. Jestem ciekaw samych eventów, a nie chce mi się wchodzić w serie, o której słyszałem maksymalnie średnie opinie. Jest w tym sens?

chyba można, z tego co pamiętam to sam event był zamknięty - nie było żadnego budowania historii przez ileś serii. pojawiło się zagrożenie, Inhumans poprztykali się z Mutantami i tyle.

Offline OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #302 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 21:55:35 »
Dzięki za odpowiedź. Dotyczy to Inhumans vs X -men jak i Śmierci X?

talibo

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #303 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 22:02:16 »
Dzięki za odpowiedź. Dotyczy to Inhumans vs X -men jak i Śmierci X?
Śmierci X jest podbudową pod Inhumans vs X-men. Bez tego nie zrozumiesz o co chodzi w sporze pomiędzy nimi.

Offline OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #304 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 23:22:16 »
Czyli te dwa komiksy stanowią całość i nie trzeba tego Extraordinary?

Offline vertogo

Odp: X-Men
« Odpowiedź #305 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 00:23:50 »
Konflikt między x-men a inhumans koncentruje się na kwesti mgły terrigenowej, ktora zabija mutantow, a z drugiej strony daje moce uśpionym inhumans, w zasadzie wątek ten zaczyna sie już w Secret Wars, a w extraordinary x-men i w niektórych innych seriach Marvel 2.0, jest kilka wzmianek o tym jakie skutki niesie za sobą ta mgła, a takim preludium do konfliktu miedzy tymi grupami jest historia x men wojna domowa 2, gdzie pokazane sa różnice i napiecia między x men a inhumans , co widać chociażby po rozmowie meduzy z magneto.

talibo

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #306 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 07:04:22 »
Czyli te dwa komiksy stanowią całość i nie trzeba tego Extraordinary?
Chronologicznie jest tak:
Śmierci X
Extraordinary X-men 1-2
Civil War II: X-Men
Extraordinary X-men 3
Inhumans vs X-men -> Extraordinary X-men 4
(wymieniam tylko to co będzie wydane w PL)
Przez całe Extraordinary X-men przewija się wątek tego co zrobił Cyclop w Śmierci X (ale nie jest wyjaśnione co, gdyż historia oryginalnie ukazał się dopiero przed Inhumans vs X-men) oraz Terrigen Mist, które wyniszczają mutantów i dają nowym Inhumans moce, przez co narasta konflikt pomiędzy nimi. Tylko, że jak przeczytasz Śmierci X i Inhumans vs X-men dowiesz się tego samego, bez konieczności brnięcia przez słabe Extraordinary X-men. Ważną serią też jest z tego okresu Uncanny Inhumans, gdzie możesz poznać drugą stronę konfliktu.
Najprościej Śmierci X to początek historii, Inhumans vs X-men to koniec, reszta to tylko wypełniacz.

Offline OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #307 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 08:57:49 »
To wszystko wyjaśnia, dzięki!

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #308 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 18:44:06 »
Czy ktoś byłby w stanie poratować wiedzą (bo albo ja nie radzę sobie z internetem albo internet z moimi wysiłkami)?
Wczoraj przed zabraniem się za nr 3 machnąłem sobie dwa tomy Astonishing Whedona. I teraz czytając wstępniak przed tomem nr 3 odnoszę takie głupie wrażenie jakby pomiędzy 2 i 3 coś się wydarzyło. Co z jednej strony wydaje się być całkowicie bez sensu, ale z drugiej Marvel jak mało kto potrafi rozbijać fabuły.
W zw. z powyższym pierwsze pytanie: orientujecie się może czy między zeszytami #24 (koniec t.2) a #25 (początek t.3) miały miejsce jakieś wydarzenia w jakiejkolwiek innej serii o mutantach mające wpływ na fabułę "A.X-M" w trzecim tomie? Np. sprawa z
Spoiler: PokażUkryj
przeprowadzką do San Francisco?
Czy zwyczajnie całe przejście między tymi dwoma tomami zostało załatwione off camera?

I kwestia numer dwa (nie da się ukryć - przejaw totalnej nerdozy): w przypadku trzeciego tomu pojawiły się odniesienia do
Spoiler: PokażUkryj
"House of M".
Stwierdziłem: "A co mi tam, przypomnę sobie tę historię". No i tutaj zaraz na samym początku zagwozdka:
Do siedziby
Spoiler: PokażUkryj
Avengers ładują się Iksy w składzie zarówno z Kitty Pryde jak i Rasputinem. W zw. z czym gryzie mnie teraz kwestia chronologii: uwzględniając fakt, że "House of M" było pisane mniej więcej w tym samym okresie co "A.X-M" Whedona: da się zorientować w którym momencie fabuły Astonishing dzieje się "House of M"? Ponieważ kartkując tom 1 "A.X-M" dochodzę do wniosku, że spotkanie u Avengers musi mieć miejsce jakoś między zeszytem #7 (czyli po uwolnieniu Rasputina) a #10 (kiedy Xavier spotyka Iksów na Genoshy).

Wiem. Upierdliwa sprawa, ale strasznie mnie ta pokopana marvelowska chronologia teraz gryzie...  >:(
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #309 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 19:04:02 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: X-Men
« Odpowiedź #310 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 20:18:37 »
zwyczajnie całe przejście między tymi dwoma tomami zostało załatwione off camera?
Z tego co wiem, zostało załatwione off-camera.

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #311 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 20:40:11 »
Tu masz - X-Men Reading Order Guide

Dzięki.
Sam szperałem po tym:

https://comicbookreadingorders.com/marvel/characters/x-men-reading-order/

Ale Twoja rozpiska jest lepiej zorganizowana.

Swoją szosą nie miałem pojęcia, że pomiędzy poszczególnymi elementami Astonishing dzieje się tyle i do tego "takich" rzeczy ("Endsong", "Deadly Genesis", "Civil War", "Rise and fall...", "Messiah Complex", "Get Mystique").
Szaleństwo.  :o
Insza inszość (i tutaj aż jestem zaskoczony), że do pełni tego wariactwa (przynajmniej w podstawowym zrębie) brakuje mi wyłącznie "Messiah" i "Warsong".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

talibo

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #312 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 21:16:44 »
Pomiędzy 2 a 3* tomem Astonishing X-men stało się X-Men: Messiah Complex, jedną z konsekwencji jest przeprowadzka do San Francisco, ale to już widzę wiesz.

Dla własnego spokoju traktuj, że "House of M" zdarzyło się pomiędzy tomem 1 i 2*.

*piszę o nowych wydaniach Astonishing X-men.

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #313 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 21:33:38 »
No właśnie sam początek tomu 3 wygląda tak jakby w tle miał miejsce jakiś niezły zwrot akcji.
Pytanie teraz brzmi kiedy Egmont zdecyduje się na wydanie "MC".

Natomiast co do "HoM" to jednak umieściłbym tę historię na czas
Spoiler: PokażUkryj
przed spotkaniem z Xavierem w Genoshy.
Tak po prawdzie fabularnie trudno to gdziekolwiek upchnąć, ale na logikę rzecz powinna mieć miejsce jeszcze w tomie 1. I chyba tyle musi mi wystarczyć.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

talibo

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #314 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 22:15:26 »
Natomiast co do "HoM" to jednak umieściłbym tę historię na czas
Spoiler: PokażUkryj
przed spotkaniem z Xavierem w Genoshy.
Tak po prawdzie fabularnie trudno to gdziekolwiek upchnąć, ale na logikę rzecz powinna mieć miejsce jeszcze w tomie 1. I chyba tyle musi mi wystarczyć.
Nie. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego tak twierdzę przeczytaj X-men Mordercza Geneza, która dzieje się bezpośrednio po "HoM". (Nie chce spoilerować, ale coś konkretnego wydarzyło się z Xavierem, przez co umiejscowienie o którym ty mówisz odpada.)

Umieszczenie "House of M" w tym miejscu o którym pisałem wcześniej jest najbardziej odpowiednie.






« Ostatnia zmiana: Cz, 10 Październik 2019, 22:17:57 wysłana przez talibo »