Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 245221 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: X-Men
« Odpowiedź #285 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 12:15:09 »
X-force jest takie sobie, Astonishing było wydane 10 lat temu, a kontynuacja jest o poziom niżej, New X-men od Muchy jeszcze się nie ukazał, X-men z Marvel NOW 2.0 jest słabe a jeden tom Jima Lee wiosny nie czyni
Można dodać do tego jeszcze Morderczą Genezę i Imperium Shi'ar oraz tomy z różnymi wcieleniami Wolverine'a (staruszek Logan i All New Wolverine), a także klasyczne przygody X-ludzi wydane w kolekcjach (które, tak na marginesie, czyta się naprawdę kapitalnie).
Rozumiem, że ktoś może mieć niedosyt, ale jak dla mnie jest to naprawdę wystarczające.

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #286 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 12:16:15 »
[...], Astonishing było wydane 10 lat temu,[...]

Tutaj akurat masz nieaktualne dane wywiadowcze: niedawno wyszło śliczne wznowienie. :)
Kolory co prawda blade, ale generalnie śliczne. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #287 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 12:27:25 »
Ale klasyki Clermonta to jak Dark Phoenix Saga czy Days of Future Past mogli by wydać. W USA zaczęły wychodzić Milestones z mutantami: https://comicbook.com/marvel/2018/11/19/marvel-x-men-milestones/. Można by było zaadaptować je na nasz rynek. Szczególnie, że dotyczą tego okresu, który u nas jest ,mało poruszany.

Offline amsterdream

Odp: X-Men
« Odpowiedź #288 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 12:40:04 »
Po prostu na chwilę obecną Mucha i Egmont w pełni zadowalają moje zapotrzebowanie na X-Men.

Egmont i Mucha nie wydają żadnych klasycznych historii z mutantami. Nawet lata 90-te są omijane (z wyjątkiem nadchodzącego Jima Lee).

Offline Crono

Odp: X-Men
« Odpowiedź #289 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 13:54:25 »
Można dodać do tego jeszcze Morderczą Genezę i Imperium Shi'ar
Tak. Faktycznie to pominąłem.

oraz tomy z różnymi wcieleniami Wolverine'a (staruszek Logan i All New Wolverine), a także klasyczne przygody X-ludzi wydane w kolekcjach (które, tak na marginesie, czyta się naprawdę kapitalnie).
Rozumiem, że ktoś może mieć niedosyt, ale jak dla mnie jest to naprawdę wystarczające.
Pisząc o Marvel NOW 2.0 miałem na myśli wszystkie komiksy o mutantach, czyli w tym przypadku też Staruszka Logana i All New Wolverine. Są to średnie komiksy. Staruszek ma fenomenalne rysunki, ale fabularnie nie powala. Przygody Laury z kolei to taka luźna lektura, odskocznia od epickich przygód różnych herosów po których nic już nie będzie takie samo i tutaj sprawdza się dobrze. Tyle że to wciaż (albo aż) średni komiks. Zgadzam się co do mutantów kolekcyjnych, akurat te tomy które zostały u nas wydane faktycznie czyta się bardzo fajnie. Nawet takie ramotki jak zeszyty x-men sprzed ich reaktywacji w Giant Size X-men (chociaż oczywiście nie wszystkie).

@death_bird Akurat moje dane wywiadowcze są jak najbardziej aktualne :) Dlaczego mam uważać, że Mucha wydając Astonishing w powiększonym formacie (mówię tylko o pierwszych tomach) przyczynia się do tego, że mam czuć przesyt mutantami, jeżeli posiadam ten komks wydany przez to samo wydawnictwo bodajże w 2007 czy 2008 roku?

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #290 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 17:52:11 »
Dlatego, że skoro wydała to ponownie w tym roku to... wydała to w tym roku. A nie 10 lat temu. Nie wszyscy są Tobą. Nie wszyscy posiadali. Niektórzy być może nawet kupili drugi raz.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Crono

Odp: X-Men
« Odpowiedź #291 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 21:36:16 »
Dlatego, że skoro wydała to ponownie w tym roku to... wydała to w tym roku. A nie 10 lat temu. Nie wszyscy są Tobą. Nie wszyscy posiadali. Niektórzy być może nawet kupili drugi raz.
O rety... Nie, Mucha wydała to w tym czy w tamtym roku i w roku bodajże 2007.
Piszemy o swoich odczuciach. O tym, że czujemy lub nie przesyt z powodu ilości komiksów o mutantach. Ja nie czuję, bo te komiksy mam od ponad 10 lat, tak samo jak pierwsze zeszyty New X-men jeszcze z czasów Dobrego Komiksu. Fajnie, że jest wznowienie w większym formacie, ale piszemy o SWOICH odczuciach. Jak mam czuć przesyt, jak te komiksy już mam, więc ich nie kupiłem po raz kolejny?

Offline Gieferg

Odp: X-Men
« Odpowiedź #292 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 03:13:20 »
Niedługo wychodzi Jim Lee, ale nie ma tam Vol.2 - czy coś z Vol.2 z Lee wyszło po polsku?

Nie wiem czy było coś w semikach, bo X-Menów od nich przestałem kupować pod koniec 1993 roku i w ogóle do żadnego Lee nie doszedłem. Zdaje się, że dokładnie od tego o co mi chodzi zaczyna się kolekcja Hachette startująca w tym roku, z tym, że... nie u nas ---> https://www.xmenessentialcollection.com/collection/

« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Wrzesień 2019, 04:05:35 wysłana przez Gieferg »

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #293 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 08:51:40 »
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem twoje pytanie...

Jim Lee najpierw rysowal Uncanny X-men, a później dostał nową serię X-men. Identyczna sytuacja, jak z McFarlane, który wybił się w Amazing Spider-man i dostał nową serię Spider-man. Obie nowe serie (X-men i Spider-man) odniosły mega sukces.

W każdym razie, nie było vol. 2, tylko ta nowa seria. Egmont wyda zbiór kilku historii z Uncanny X-men, a ten pierwszy tom kolekcji, który podlinkowales, to już X-men. Swoją drogą do tej nowej serii X-men, bezpośrednio prowadzi poprzedni tom z kolekcji SBM z Profesorem X.

A w TM-Semic były obie serie rysowane przez Lee, z Uncanny X-men część, z X-men chyba wszystko. W X-menTM-Semic Lee był od kwietnia 94, więc się nie zalapales.
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Wrzesień 2019, 08:56:08 wysłana przez ramirez82 »

Offline angelscorpion

Odp: X-Men
« Odpowiedź #294 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 10:16:38 »
TM Semic można sobie sprawdzić tutaj, co wyszło w PL: https://www.kzet.pl/2003_07/tmsemic_tabela.htm

Motyl

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #295 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 12:04:53 »
Niedługo wychodzi Jim Lee, ale nie ma tam Vol.2 - czy coś z Vol.2 z Lee wyszło po polsku?

Często ludzie mylą vol. 2 z omnibusem, bo faktycznie Marvel wydał dwa omnibusy Claremonta i Lee, gdzie znajdują się też zeszyty innych twórców. https://www.amazon.com/X-Men-Chris-Claremont-Jim-Omnibus/dp/0785159053/ref=sr_1_1?crid=33BSGCBL89I7F&keywords=x-men+jim+lee+omnibus&qid=1569491423&s=gateway&sprefix=x-men+jim+lee+omni%2Caps%2C248&sr=8-1

I z tego materiału Semic wydał UXM 273-280, X-Factor 65-69 (numer 70 trafił teraz do SBM), X-MEN 1-11, Ghost Rider 26-27.

Offline Gieferg

Odp: X-Men
« Odpowiedź #296 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 13:30:27 »
Cytuj
W każdym razie, nie było vol. 2, tylko ta nowa seria.

Ta nowa seria to właśnie X-Men vol.2 i jest tak nazywana wszędzie gdzie się z nią stykam: '
https://marvel.fandom.com/wiki/X-Men_Vol_2_1 (a również chocby w opisie pierwszego tomu kolekcji) dlatego tak ją określiłem.

Wychodzi, że to o co pytałem jest w Semikach z 1995, ale średnio mi się uśmiecha inwestowanie w zeszytówki na papierze toaletowym.  Swoją drogą - jak jest dostępnością tomów tych kolekcji chocby z UK? Idzie to gdzieś sensownie kupić? (Amazon, eBay?).
Chętnie bym zobaczył tę kolekcję w Polsce, choć na prenumeratę bym się nie pisał.
 
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Wrzesień 2019, 13:49:26 wysłana przez Gieferg »

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #297 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 14:09:00 »
Cholera, masz rację. X-men z lat 60-ych było vol.1, a później nie zmienili numeracji, tylko przemianowali ją na Uncanny X-men, zapomniałem 8)

Offline kynes

Odp: X-Men
« Odpowiedź #298 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 20:33:16 »
Z zapowiedzi tego Jima Lee wynika, że materiał tylko częściowo będzie się pokrywał z tym to było w TM-Semikach, tzn. powinien być X-Men nr 6/1994 (czyli ta historia z Magneto, Rogue, Furym i Ka-Zarem przeciwko Zaladane). Z kolei wzmianka o Xavierze w niebezpieczeństwie pasuje do X-Men 7 i 8/1994. Polecam porównać ze streszczeniami na tej stronie: http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_x-men_1994&kat=str

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #299 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 20:38:38 »
Cytuj
This story collects Uncanny X-Men #'s 248, 256-258, 268-269, and 273-277

A tu jest zawartość wydań TM-Semic:

https://www.kzet.pl/2003_07/tmsemic_tabela.htm

Z tego tomu, TM-Semic wydał tylko 273-277, czyli tak jak podajesz, numery 6-8/94.