Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 239858 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1035 dnia: So, 09 Październik 2021, 11:08:28 »
Pewnie dadzą: House of X Powers of X, później to wszystko co ma być w omnibusie Hickmana:
X-Men (2019) 1-11, 16-21; Giant-Size X-Men: Jean Grey And Emma Frost (2020) 1; Giant-Size X-Men: Nightcrawler (2020) 1; Giant-Size X-Men: Magneto (2020) 1; Giant-Size X-Men: Fantomex (2020) 1; Giant-Size X-Men: Storm (2020) 1; material from Incoming (2019) 1
między tym cross X of Swords i dalej Hellfire Gala + Inferno

+ pewnie będzie cały Wolverine i może dadzą jeszcze Marauders czy Excalibur przynajmnie do tego crossa.

Nie widzę, żeby wydawali to tak jak Dawn of X, tam chyba przy nr 16 dochodzimy do tego crossa X of Swords, także bądźmy poważni.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1036 dnia: So, 09 Październik 2021, 11:19:39 »
@xanar ale podwojne to juz 8 tomow, jakby byl duzy zbyt na x men w polsce to calkiem realne wydanie. Mi to wszystko jedno, cale dawn of x mam w zeszytach, ale fajnie by bylo jakby komplet w pl wyszedl.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Kvothe

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1037 dnia: So, 09 Październik 2021, 11:22:08 »
A ja uważam, że na antalogie jak Down of X nie było by popytu. Ja przynajmniej lubię czytać historie w grubszych wydaniach, a nie 2 zeszyty gdzie później musiał bym czekać dwa miesiące na ciąg dalszy. Marvel przesadził z ilością tych serii. No i czy akurat Egmont musi to wydawać, mają tyle innych rzeczy, że może lepiej by było jak by za X wziął się kto inny. Cała era Hickmana dla naszego rynku jest problematyczna jak mówicie, a jak już zaczną wydawać to zajmie to lata.

Offline xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1038 dnia: So, 09 Październik 2021, 11:33:21 »
Podwójne tomy, co dwa miesiące by to wydawali ? Jak dla mnie to za dużo tego + ten cross to ze 3 lata by to wydawali.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1039 dnia: So, 09 Październik 2021, 11:50:19 »
@michal81 jedyna sensowna opcja imo to podwojne tomy dawn of x, tylko nie wiem jak czytelnicy by zareagowali na 1/2 zeszyty serii w tomie i czy w ogole jest na mutantow taki popyt zeby wydac parenascie grubszych tomow.
Osobiście dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie o którym wspominasz, ale patrząc na narzekanie czytelników w przypadku X-men Ery Apokalipsa, że nie odnajdują się podczas czytania, bo są przeskoki z serii do serii, obawiam się, że pomysł wydawania Dawn of X może być strzałem w kolano. Problem jest z tym, że jednak Hickamanowe serie się zazębiają i np. zmiany w charakterze Profesora X wynikają z serii pobocznej a nie głównej X-men (przynajmniej tak się spekuluje, że konkretne wydarzenie odbiło się na jego psychice, to jest zresztą w podcaście). Finalnie cały czas słyszę, że ludzie chcą X-men, ale np. już po drugim tomie Ery Apokalipsa pojawiło się sporo krytycznych głosów. Jestem przekonany, że zapowiedziane Punkty Zwrotne też będą finalnie krytykowane. Ludzie chcą X-men, ale mam wrażenie, że nie są świadomi z czym to się wiąże i co tak naprawdę jest w tych mutancich seriach.

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1040 dnia: So, 09 Październik 2021, 12:34:07 »
Problem Ery Apocalypse'a to głównie zbyt duże odstępy między kolejnymi tomami. Wątków jest kilka, każdy oddzielnie prowadzony w swojej serii i jak człowiek siada do tego po długiej przerwie, to już zdąży zapomnieć z czego co wynika. Teraz dopiero dostaniemy 3 tom, a zakończenie aż przed wakacjami. Za długo. Dlatego wolałem jak Mucha robiła WKKM i jej kolejne komiksy wychodziły co 2 tygodnie. :) Teraz trzeba będzie wszystko czytać jeszcze raz jak już będzie całość.

Egmont od początku fragmentaryzuje nam mutantów. A teraz gdy liczba serii rośnie, będzie się to tylko pogłębiać. Ale za to Ms Marvel mamy w całości, więc spoko.

Offline xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1041 dnia: So, 09 Październik 2021, 13:18:07 »
Tak co 2 tygodnie ::) :

Astonishing X-Men: Obdarowani   2012.12.19
Astonishing X-Men: Niebezpieczni 2013.12.19

już pomijam fakt, że nie ma całości, i że to dubel (no chyba, że ty tego nie miałeś - to nie dubel) po Musze, która przez rok wydała 4 sztuki a nie 2.

Wszystko w porządku tam w Bazylandii ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1042 dnia: So, 09 Październik 2021, 13:25:41 »
Ja tylko przypomnę że kolekcja potrafiła zrobic dłuższe przerwy w historii, wydając drugi jej tom po 2 latach. Problemem są ludzie i ich oczekiwania. Na profilu Muchy na facebooku jest sporo komentarzy odnośnie rezygnacji z kupna kolejnych tomów Ery Apokalipsa. Powodów jest kilka. Sporo osób odbija się od sposobu narracji. On jest inny niż obecnie w komiksach. Kolejny powód rysunki. To jest środek lat 90, kiedy wszystko jest bardzo "przerysowane" i nie każdemu to odpowiada. Niezrozumienie historii. Bo to nie są typowi X-men. Bohaterowie są poprzestawiani na szachownicy - dobrzy są źli, źli są dobrzy i wszystko w klimatach postapokalipsy. Czytelnik jest przyzwyczajony do czegoś innego kiedy bierze komiks z mutantami. 
I nie ważne, że jest grupa osób której się to podoba (bo jest to jedna z najlepszych, jak nie najlepsza historia x lat 90, w świecie superbohatwrskim), kiedy ten komiks ma trafić do szerokiej grupy odbiorców. I znowu swoim postem pokazujesz jakikolwiek brak zrozumienia praw jakimi rządzi się rynek komiksowy. Proponuje ci wyjść z tej twojej bazylandii i zacząć oganiac świat.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Październik 2021, 13:27:13 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1043 dnia: So, 09 Październik 2021, 15:09:09 »
Jeśli 4 tomy wychodzą w ciągu 2 lat, to to jest wolne tempo. To też zniechęca potencjalnych kupców. Ile można czekać? W tym czasie wychodzi 50 tomów Kolekcji. Szkoda, że nie ma Kolekcji X-Men, ale bierze się co można.

Na X-Static trzeba czekać, na kolejnego Spectaculara trzeba czekać, na Epici trzeba czekać, na Injustice trzeba czekać. Na Brightest Day TRZEBA CZEKAĆ. A w tym czasie wychodzi takie coś jak Wielki Projekt czy Historia Życia i zajmuje wolne sloty.

Offline sad_drone

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1044 dnia: So, 09 Październik 2021, 15:13:35 »
Jezu bazyl kiedy ty w końcu zrozumiesz że nie wszystko kręci się wokół twojego kolosalnego ego, egmont nie wydaje komiksów tylko dla ciebie, wiele ludzi jest bardzo zadowolona z wielkiego projektu i historii życia, a ty byś chciał żeby egmont tego nie wydał bo twój narcyzm nie pozwala przyjąć że potrzeby innych czytelników też są istotne.

I wytłumacz mi proszę jak to w kolekcji hachette mogłeś czytać serie co dwa tygodnie, w ogóle to ni pokaż tak długie serie jak era apocalypse co hachette wydało. Czy ty w ogóle człowieku myślisz zanim coś napiszesz ?

@Michał ewentualna krytyka milestones to chyba bedzie uzasadniona, bo messiah trylogy z mojego researchu jest raczej dziurawe bez prologu x-men careya, serii cable i x force. Ale mi to rybka, ja sobie dokupiłem w oryginale co trzeba :P
« Ostatnia zmiana: So, 09 Październik 2021, 15:15:58 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1045 dnia: So, 09 Październik 2021, 15:33:08 »
Jeśli 4 tomy wychodzą w ciągu 2 lat, to to jest wolne tempo. To też zniechęca potencjalnych kupców. Ile można czekać? W tym czasie wychodzi 50 tomów Kolekcji. Szkoda, że nie ma Kolekcji X-Men, ale bierze się co można.

Na X-Static trzeba czekać, na kolejnego Spectaculara trzeba czekać, na Epici trzeba czekać, na Injustice trzeba czekać. Na Brightest Day TRZEBA CZEKAĆ. A w tym czasie wychodzi takie coś jak Wielki Projekt czy Historia Życia i zajmuje wolne sloty.

Widzę, że kolejny post z kategorii kopiuj/wklej. A jak 1 tom wychodzi na rok to jest ok ;D. 50 tomów to Egmont wydaje 2 miesiące, albo i więcej  ;D
Nie wiem po co wydają te Spidermany w tych epicach, jak ja to wszystko mam ;D Mogliby wydać czegoś czego ja nie mam. No takie X-Static będzie spoko bo ja nie mam ;D
Brightest Day też ja mam, także nie TRZEBA CZEKAĆ ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan M

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1046 dnia: So, 09 Październik 2021, 15:34:31 »


Na X-Static trzeba czekać, na kolejnego Spectaculara trzeba czekać, na Epici trzeba czekać, na Injustice trzeba czekać. Na Brightest Day TRZEBA CZEKAĆ. A w tym czasie wychodzi takie coś jak Wielki Projekt czy Historia Życia i zajmuje wolne sloty.

Wychodzi dobre superhero, naprawdę straszne  ::)Tak wiem dla Ciebie te komiksy to originy, nuda, niesupehero bo to nie są rzeczy stricte nastawione na rozwałkę.

Analogicznie za jakiś czas będziesz pisał, ze szkoda slotów na Siedmiu Żołnierzy i Knigthfall bo ty byś chciał całe Future State na bieżąco a nie nietypowe superhero i "duble" po tm semic. Faceplam.

 Komiksów wychodzi tak dużo na naszym rynku , że jest z czego wybierać i ja przeżyję czekanie na te rzeczy o których piszesz. W  gildijnym schowku mam ponad 150 pozycji i ta liczba pewnie i tak wrośnie. Ja dopiero się biorę za zakupy części rzeczy, które wyszyły i nawet w tamtym roku. Przy tym chyba powoli godzę się z tym, że część rzeczy mnie ominie. Takich ludzi pewnie jest masa, ba większości nie stać na kupowanie na bieżąco bez przerwy samych nowości, do tego  są ludzie których nie interesuje tylko Marvel i DC ale też inne marki komiksowe. Tylko Ci współczuć, że masz problem bo trzeba czekać na kolejny tom  Injustice, bo ty nie masz co kupować.

Wychodzi tyle dobrego contentu ze stricte trykociarskiego gatunku, że zamiast narzekać to się rozejrzyj, chyba, ze Ty naprawdę wykupujesz wszystko co cię interesuje w tempie ekspresowym i nie wiem w sumie czy Ci zazdrościć czy bardziej współczuć rozrzutności , chyba, że masz fortunę w co wątpię, ale nie będę tutaj robił off topu co do zarządzania pieniędzmi w życiu.

 
« Ostatnia zmiana: So, 09 Październik 2021, 15:40:55 wysłana przez Pan M »

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1047 dnia: So, 09 Październik 2021, 16:04:52 »
    Co byś nie napisał to i tak nie ma żadnego znaczenia. Kasia i jej Kot zajmują sloty, Ultimate zajmuje sloty, Corto Maltese też zajmuje sloty, Kołodziejczak blokuje kolekcje, Punisher z kolekcji za 80 złotych to się opłaca ale ten sam z Egmontu i z powiększoną zawartością też za 80 to już nie. Coś tam wyrwać się powinno ze środka komiksu bo już było wydane 6 lat temu, wydać jakieś barachło bo 25 lat temu Marvel Arek to opisał na stronach klubowych itd, itp. To w kółko te same wyziewy, tylko w miarę upływu czasu tytuły się zmieniają. To zresztą chyba nie chodzi o treść, tylko o to aby popierzyć trochę od rzeczy i ktokolwiek cokolwiek odpowiedział.

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1048 dnia: So, 09 Październik 2021, 16:17:59 »
Zaczęto tutaj od wytknięcia, że ludzie zaczynają rezygnować z kontynuowania śledzenia Ery Apocalypse'a. Jak dla mnie długi okres wydawniczy zaledwie 4 dość standardowej obecnie grubości tomów, może być jednym z tych powodów. I tak, rozumiem, że model wydawniczy Muchy, to publikacja komiksu, czekanie aż się zwróci i dopiero wtedy branie się za kolejny tom. To jest zrozumiałe, ale przyzwyczajeni do szybszego tempa konkurencji, czytelnicy mogą się zniechęcać.

No i dochodzi jeszcze fakt ceny, że jest trochę wyższa niż porównywalne tomy konkurencji. Mnie to nie zniechęca, bo chcę mieć tą sagę w całości, ale innych może zniechęcać i to jest drugi z powodów.

ty byś chciał żeby egmont tego nie wydał bo twój narcyzm nie pozwala przyjąć że potrzeby innych czytelników też są istotne.

I wytłumacz mi proszę jak to w kolekcji hachette mogłeś czytać serie co dwa tygodnie, w ogóle to ni pokaż tak długie serie jak era apocalypse co hachette wydało.

Conan duh. Jeden forumowicz zbiera też Transformers, więc ma tą ciągłość co 2 tygodnie. Wcześniej był Thorgal i Star Wars.

I ja najbardziej bym chciał, żeby dalej wychodziła WKKM PL, tak jak wychodzi w UK, Niemczech, Francji, Rumunii itd. Wtedy miałbym gdzieś co wydaje Egmont, bo dostawałbym komiksy bardziej w moim guście, czyli eventy z chronologii Marvela czy inne fajne tytuły pokroju Iluminatii, X-Men Gold czy Leathal Protector. Myślisz że cieszę się z tego, że siedzę na łasce TK i musze na wszystko czekać? Wcale mi się to nie podoba, ale jeśli nie ruszy Marvel Legends, to jestem na to na razie skazany. I na jeden komiks od Muchy raz na pół roku.

Offline Motyl

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1049 dnia: So, 09 Październik 2021, 16:26:24 »
na kolejnego Spectaculara trzeba czekać.

Dobra wiadomość, a kto zapowiedział kolejnego Spectaculara? Zdradź Bazyl co to za komiks będzie i kiedy się go spodziewać.