Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 240002 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

majkelus81

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #90 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:48:37 »
Antari,
wolałbym jednak Egmont. Wydadzą szybciej, taniej, bez długich przerw między tomami.
Taką trylogię Mesjasza wraz z X-Force i ew. Necroshą mogliby w rok domknąć. A Mucha...wiadomo.
Necrosha jest w drugim tomie X-Force. Chyba, że mówimy o pozostałych częściach tego crossovera to jeszcze jest w Legacy i New Mutants, ale to co jest w X-Force wystarcza do jej zrozumienia. W innej sytuacji trzeba by wydawać całe Legacy, które jest dobre, ale zbyteczne w tym kontekście, ale wtedy to się rozciąga bardzo. Minimum wg mnie jest rozpisane powyżej.

Offline robbirob

Odp: X-Men
« Odpowiedź #91 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:54:48 »
Necrosha jest w drugim tomie X-Force. Chyba, że mówimy o pozostałych częściach tego crossovera to jeszcze jest w Legacy i New Mutants, ale to co jest w X-Force wystarcza do jej zrozumienia. W innej sytuacji trzeba by wydawać całe Legacy, które jest dobre, ale zbyteczne w tym kontekście, ale wtedy to się rozciąga bardzo. Minimum wg mnie jest rozpisane powyżej.
Dlatego napisałem, że ewentualnie.

Ogólnie mogliby pójść też wstecz i wydać sporo fajnych rzeczy, ale o tym już wszyscy pisaliśmy.

Offline misiokles

Odp: X-Men
« Odpowiedź #92 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 17:36:46 »

New X-Men by Grant Morrison (zapowiedziane) -> Astonishing X-Men by Joss Whedon ->
Między tymi dwoma tomami są dwa zeszyty dokańczające New X-Men ale napisane już przez kogoś innego. Zostały wydane w TPB Bright New Mourning wraz z kilkoma innymi zeszytami serii Uncanny X-Men - ważne o tyle, że pokazują w nich
Spoiler: PokażUkryj
pogrzeb Magneto, który dokonał żywota w runie Morrisona
. Ale to tylko dla komplecistów.

majkelus81

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #93 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 18:27:30 »
Między tymi dwoma tomami są dwa zeszyty dokańczające New X-Men ale napisane już przez kogoś innego.
Wiem, ale to są takie złe dwa zeszyty i tylko bardziej mieszają i retconują niektóre rzeczy..... masakra. Jest też jeszcze seria Excalibur, która retconuje kolejne rzeczy. Nie chce tu robić kompletnego reading order X-men. Jak zrobiłem bardziej rozbudowaną listę to i tak usłyszałem, po co? Dla wielu wystarcza trylogia Mesjasza.

Offline robbirob

Odp: X-Men
« Odpowiedź #94 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 19:23:36 »
@majkelus81
Rozbudowana lista była jak najbardziej ok. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Tylko że to nieralne żeby tak szeroko to ktoś u nas wydawał.

Online OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #95 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 19:35:23 »
Ta skrótowa lista majkelusa jest jak najbardziej do ogarnięcia dla wspólnych sił Muchy i Egmontu. Coś bym tam może dodał dla rozbudowania historii, ale najważniejsze momenty mutantów po Morrisonie są zawarte więc jest ok. Inna sprawa,że przydałby się wznowienie takiego Rodu M czy Avengers vs. X-Men, żeby uzupełnić rodzimy timeline wydanych mutantów, dla tych którzy przegapili prehistoryczne wydania Muchy, albo nie są fanami kolekcji.

majkelus81

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #96 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 19:39:07 »
Nie chce kolejny raz wracać do dyskusji, która była jakieś 6 stron temu w tym temacie. Zaznaczę, tylko że Egmont nadala wydaje w miarę kompletny kosmos Marvel, więc jakoś widać można. Po za tym jak widać ubywa kolejnych serii do wydania z listy, którą robiłem.

Ród M ->Decimation: X-Men—The Day After (House of M: The Day After, X-Men vol. 2 #177-181) + X-Men: Blood of Apocalypse (X-Men Vol. 2 #182–187) -> X-Men: Supernovas (X-Men Vol. 2 #188–199, Annual #1) -> Messiah CompleX

Problemem cały czas jest X-factor.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Kwiecień 2019, 19:42:21 wysłana przez majkelus81 »

Offline Kamilo1979

Odp: X-Men
« Odpowiedź #97 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 10:31:53 »
Według mnie Egmont nic z X-men już nie wyda oprócz kontynuacji serii i kosmosu . Do tej pory za bardzo w to nie wchodzili to i teraz gdy na horyzoncie może pojawić się kolekcja tym bardziej. Ja osobiście nie mam złudzeń.Jedyną szansę daję Ultimate jeśli już.

Offline isteklistek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #98 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 10:44:30 »
Możliwe, że Mucha podchwyci co lepsze tytuły z serii o X. Morrisona wezmę, raczej nic więcej, chyba, że będzie materiał z Uncanny X-Men Omnibus 1-3.

Offline misiokles

Odp: X-Men
« Odpowiedź #99 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 11:57:37 »
Prędzej X-Force!

Offline Maragast

Odp: X-Men
« Odpowiedź #100 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 21:07:24 »
Czy wiadomo już coś jak będzie wyglądało to wydanie New X-Men od Muchy? Bo byłoby fajnie jakby tom pierwszy pokrywał się z dwoma tomami z kolekcji - wtedy jak ktoś ma kolekcję nie musiałby kupować tomu pierwszego (identycznie jak przy Astronishing X-Men).
Wiadomo w ilu tomach to wydadzą?

Online OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #101 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 21:13:05 »
Nigdzie nie potwierdzili, ale patrząc na poprzednie musze wydawnictwa z mutantami, możemy przypuszczać, że będzie to Complete Collection, czyli pierwszy tom będzie pokrywał z dwoma częściami z WKKM. Jeśli tak będzie, to będą to trzy tomy.

Online xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #102 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 21:18:53 »
W oryginalnych OHC tak było:

New X-Men Vol. 1   New X-Men (2001) #114-126, New X-Men Annual 2001   
New X-Men Vol. 2   New X-Men (2001) #127-141   
New X-Men Vol. 3   New X-Men (2001) #142-154
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline laf

Odp: X-Men
« Odpowiedź #103 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 10:18:44 »
New X-Men Vol. 1   New X-Men (2001) #114-126, New X-Men Annual 2001   
New X-Men Vol. 2   New X-Men (2001) #127-141   
New X-Men Vol. 3   New X-Men (2001) #142-154
Wszystko przemawia za takim właśnie wydaniem. Pamiętajcie tylko, że tego Annuala nie było w kolekcji. @majkelus, dałbyś pokrótce znać, co jest w Annualu i jak on ma się do całości historii?

majkelus81

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #104 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 11:00:24 »
Skrótowo:
Spoiler: PokażUkryj
debiut Xorna oraz Cyclop spędzając noc z Emmą