Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 245829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: X-Men
« Odpowiedź #945 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 17:32:32 »
@mane przy czym dawn of x to nie jest pojedyńcza seria, a tpb zbierające po jednym zeszycie z każdej mutantowej serii po hox/pox (dlatego aż 16 tomów)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Mane

Odp: X-Men
« Odpowiedź #946 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 18:55:36 »
Dzięki, czy wiadomo kiedy wyjdzie DOX w HC i czemu jakoś tak nie pokoleji to wydali?

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #947 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 19:02:33 »
Dawn of X chyba nie będzie w HC. Pojedyncze serie mają być w OHC.

Offline BillyButcher

Odp: X-Men
« Odpowiedź #948 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 09:59:23 »
Polecacie wydanie zbiorcze vol 1 Ultimate X-men ?
Wygląda spoko i jestem ciekaw czy równie dobrze się to czyta.

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #949 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 10:07:40 »
Marudziłem jak zacząłem czytać, ale im dalej, tym lepiej mi wchodziło. Chyba zawsze mam problem zaakceptować wszystkie zmiany, jakie wprowadzono w świecie Ultimate, ale jak już się z tym uporam, to dobrze się bawię czytając. Dlatego polecam :)

Offline BillyButcher

Odp: X-Men
« Odpowiedź #950 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 10:49:06 »
to chyba się skuszę , ale najpierw muszę przeczytać do końca zaczęte wcześniej serie (the boys i białego orła , oraz deadly class)

Offline donT

Odp: X-Men
« Odpowiedź #951 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 12:19:42 »
Polecacie wydanie zbiorcze vol 1 Ultimate X-men ?
Wygląda spoko i jestem ciekaw czy równie dobrze się to czyta.
Bardzo dobrze sie to czyta. UXM to odswiezona i zmodernizowana wersja X-Men z zerowym progiem wejscia.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #952 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 15:29:24 »
Coś mi się kołacze, że Egmont zapowiedział PoX/HoX. Kiedy mniej więcej kojarzy ktoś?

Online michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #953 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 15:38:35 »
Coś mi się kołacze, że Egmont zapowiedział PoX/HoX. Kiedy mniej więcej kojarzy ktoś?
Nie zapowiedział.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #954 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 16:51:30 »
Nie zapowiedział.

A nie mówił Kołodziejczak na spotkaniu (bodajże ostatnie stacjonarne w Łodzi), że planują wydanie tego?

Online xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #955 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 17:00:42 »
Wydać, pewnie wydadzą tylko nie wiadomo kiedy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #956 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 21:11:58 »
Wychodzi że jakoś w połowie przyszłego roku.

Offline licinus

Odp: X-Men
« Odpowiedź #957 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 09:31:06 »
W ostatnim tomie Astonishing X-Men nie ma żadnej zapowiedzi nowej serii z mutantami, wiadomo coś w ogóle czy Egmont wyda w tym roku coś z X-Men?

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #958 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 09:36:54 »
Nie ma zapowiedzi bo wchodzi nowy "kolor" :) Prawie na pewno to będzie https://www.goodreads.com/series/241839-uncanny-x-men-2018
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Luty 2021, 09:39:42 wysłana przez JanT »

Online michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #959 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 10:57:28 »
X-men: Era Apocalypse'a - Rządy

Pierwszy tom Ery Apocalypse'a to w połowie wydarzenia prowadzące do ukształtowania nowej rzeczywistości, tak w drugim tomie dostajemy już pełen obraz dokonanych zmian w wyniku tragicznych wydarzeń z tomu pierwszego. Większość Ameryki to wyniszczone pustkowia, na których żyją nieliczni. Większość miast jest zniszczona, a w ich ruinach kryją się zarówno ludzie jaki i mutanci, którzy wg Apocalypse'a zaśmiecają gatunek homo superior. Jednych i drugich ścigają elitarne oddziały Apocalypse'a, a złapanych zsyłają do zagród, gdzie czeka ich rola królików doświadczalnych lub śmierć. Tylko nieliczni mogą cieszyć się przychylnością władcy tego świata. Oczywiście w tym czasie obserwujemy też przygotowania X-men i ich przywódcy Magneto do starcia z tyranem. Tak w skrócie można opisać fabułę 2 tomu, gdzie tytuł "Rządy" jest jak najbardziej uzasadniony.

Drugi tom to jeszcze cisza przed burzą. Przybliżenie wykreowanego na nowo świata. Pokazanie znanych bohaterów w nowych rolach oraz relacji pomiędzy nimi. Ustawienie ich po przeciwnych stronach w stosunku do świata przed zmianami z tomu pierwszego. I nie są to zmiany czysto kosmetyczne, ale nieraz bardzo ekstremalne, zarówno pod względem wizualnym, ale także i charakterów postaci.

Rysunkowo jest różnie. Ja oceniam całość bardzo pozytywnie, ale dla niektórych osób może być sporym problem zmieniający się rysownik co zeszyt. Taki urok crossovera kilku serii.

Całość Ery Apocalypse’a to nie tylko kolejny alternatywny świat. To postapokalipsa i futuryzm z lat 90 w jednym. Wszystko jest tu przerysowane do granic możliwości. Jednym będzie się to podobać, inni będą kręcić nosem.

I jest mapa świata, co daje +10 do fajności ;)