Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 82741 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline JanJ

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #480 dnia: Dzisiaj o 09:40:51 »
Pytanie do fanów Mignoli:

czy Mignola stworzył (mam tu na myśli narysował) jakieś pojedyncze zamknięte krótkie komiksy z uniwersum Hellboya, które nie ukazały się w 7 zbiorczych tomach głównej serii? Może w Hellboy Opowieści? Strzelam, że w BBPO coś rysował, ale czy były to zamknięte historie?

Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #481 dnia: Dzisiaj o 10:10:57 »
Mignola nie jest zbyt plodny ostatnio, znalazlem jedynie historyjke Hellboy versus the Aztec Mummy, ktora byla wydana najpierw w Hellboy in Mexico TPB a pozniej w omni The Complete Short Stories vol. 1 i Acheron, ktora byla wydana w Koshchei in Hell HC.

Offline michał81

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #482 dnia: Dzisiaj o 10:19:54 »
Chyba tak, ale trzeba by to zweryfikować, bo jest sporo niezebranych one shotów Hellboy Winter Special oraz Hellboy Christmas Special. Tylko tam też rysowali różni twórcy, ale nie jestem pewien czy we wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 11:00:44 wysłana przez michał81 »

Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #483 dnia: Dzisiaj o 11:22:20 »
@michał81 - zaden winter special nie byl rysowany przez Mignole, a historyjka A Christmas Underground z Hellboy Christmas Special byla zebrana w Hellboy – The Chained Coffin and Others TPB, Hellboy: The Complete Short Stories – Vol 2 i Library Edition Vol 2 (przynajmniej w oryginale, nie wiem jak w polskim wydaniu)

Offline qprime

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #484 dnia: Dzisiaj o 13:15:37 »
To pewnie nie będzie się liczyło, bo ani całość nie należy do niego, ani to chyba nie Uniwersum Hellboya ale 3 pierwsze strony z FEARLESS DAWN MEETS HELLBOY narysował Mignola.

Offline JanJ

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #485 dnia: Dzisiaj o 15:34:46 »
Podczas poszukiwań natrafiłem na taką rozpiskę porównującą różne wydania:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sGpFJfX8QzW64Hak1HDs_NzCpLeZ2QYylGiOmrESueo/edit#gid=0

może się Wam przydać