Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440831 razy)

badday i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gustavus_tG

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3450 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 17:34:08 »
I to jest to, czego oczekuję po lekturze tomu 68.go, która właśnie przede mną.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3451 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 10:33:14 »
Jeśli spodobali ci się Invaders z SBM, to i ta historia ci się spodoba. Ten sam autor, ten sam czasookres historyczny i to widać. I to samo wewnętrznie sprzeczne założenie - jestem najpotężniejszą istotą na Ziemi, ale Hitler jest potężniejszy. Zamiast więc pokonać jego, będę obijał jakiś hanchmenów w USA, albo abstrakcyjnych złoli znikąd.

Zobaczymy jak mi podejdzie historia z Ultra-Humanidem (sympatyczna :) postać w animacji o JLA) i może jeszcze raz potem przeczytam JSA Złoty Wiek.

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3452 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 14:14:25 »
Zauważyłem, że na Brytyjskiej stronie kolekcji jednak dodają nowe tomy, ale się wyprzedają natychmiast, ale jakby ktoś chciał zobaczyć opisy i ilość stron to wystarczy włączyć zakładkę "Oldest to newest" i na samym dole są tomy 80 i 81 czyli Aquaman Time and Tride i Supergirl: Reign of Cyborg Superman.

Offline Kandor

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3453 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 15:40:07 »
Zauważyłem, że na Brytyjskiej stronie kolekcji jednak dodają nowe tomy, ale się wyprzedają natychmiast, ale jakby ktoś chciał zobaczyć opisy i ilość stron to wystarczy włączyć zakładkę "Oldest to newest" i na samym dole są tomy 80 i 81 czyli Aquaman Time and Tride i Supergirl: Reign of Cyborg Superman.
Nie ma sensu tam zaglądać. Nie wiem nawet czy naprawdę się coś tam "wyprzedaje", czy to taka fikcja. Ja tę stronkę mam zamiar od tej pory "olewać" z dwóch powodów. Po pierwsze: kiedyś to świetnie działało (normalna kolejność, przyszłe trzy numery były prezentowane z grafikami, nigdy nie było kolejnego numeru bez grafiki, jak teraz) i to przez jakieś bite dwa lata, teraz to zrujnowali i to bez żadnego ważnego powodu (jeśli był powód/problem - "don't care"). Po drugie: choć wydaje się że ta Supergirl to najnowszy numer, ktoś już dawno podesłał nam okładki (z wydrukowanych egzemplarzy) tomów 83 i 84 (kolejno Catwoman: Streets and Scores i Batman: Gotham Knights),przed chwilą sprawdziłem i to...byłeś TY (bo "siedzisz na brytyjskiej grupce" - btw, jak możesz to podeślij jakieś namiary/linką na nią). Więc, proszę, więcej info z takich stronek a o tej oficjalnej morze już zapomnijmy?

Dla przypomnienia innym forumowiczom: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/bohaterowie-i-zloczyncy-kolekcja-komiksow-dc/3375/
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Marzec 2024, 15:42:33 wysłana przez Kandor »

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3454 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 16:17:56 »
Nie ma sensu tam zaglądać. Nie wiem nawet czy naprawdę się coś tam "wyprzedaje", czy to taka fikcja. Ja tę stronkę mam zamiar od tej pory "olewać" z dwóch powodów. Po pierwsze: kiedyś to świetnie działało (normalna kolejność, przyszłe trzy numery były prezentowane z grafikami, nigdy nie było kolejnego numeru bez grafiki, jak teraz) i to przez jakieś bite dwa lata, teraz to zrujnowali i to bez żadnego ważnego powodu (jeśli był powód/problem - "don't care"). Po drugie: choć wydaje się że ta Supergirl to najnowszy numer, ktoś już dawno podesłał nam okładki (z wydrukowanych egzemplarzy) tomów 83 i 84 (kolejno Catwoman: Streets and Scores i Batman: Gotham Knights),przed chwilą sprawdziłem i to...byłeś TY (bo "siedzisz na brytyjskiej grupce" - btw, jak możesz to podeślij jakieś namiary/linką na nią). Więc, proszę, więcej info z takich stronek a o tej oficjalnej morze już zapomnijmy?

Dla przypomnienia innym forumowiczom: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/bohaterowie-i-zloczyncy-kolekcja-komiksow-dc/3375/
Owszem, to byłem ja, potwierdzam, wrzucam po prostu z różnych stron informacje, i jak widzę to tylko ta jedna osoba wrzuciła na tamtą grupę te tomy, widać dostała je z dużym wyprzedzeniem, stąd nie ma jeszcze ich na stronie oficjalnej.
A co do namiarów na grupę to bardzo proszę, wiem, że nie każdy ma FB tutaj, ale proszę, o to ona: https://www.facebook.com/groups/686368902056488/?ref=share
Jak będą się pojawiać nowe tomy i zdjęcia ich będę i tak wrzucał tutaj, bo nie każdy ma FB właśnie  :)

Offline Kandor

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3455 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 18:03:20 »
Chyba  że JA cię wyprzedzę :-) Niemniej to dla dobra ogółu. Ostatnio na SNL oglądałem że jak ktoś jest stary (po 40-ce ;-)) to JESZCZE korzysta z FB. No, ja stary jestem (planuję w tym roku kupić na urodziny koszulkę z liczbą z "Autostopem przez galaktykę" ;-D). EDIT: Dzięki za link, ale w sumie to zacząłem sam grzebać w sieci i złożyłem na tej stronie FB prośbę o przyjęcie między moim postem a twoją odpowiedzią :-)
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Marzec 2024, 18:08:43 wysłana przez Kandor »

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3456 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 15:26:13 »

Prezentacja najnowszego tomu kolekcji, który kupiłem w kiosku.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3457 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 19:48:36 »
85 - Batman: Nocturna and the Night-Thief
86 - Green Lantern: Emerald Twilight

Offline Gustavus_tG

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3458 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 20:19:41 »


86 - Green Lantern: Emerald Twilight

No w końcu

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3459 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 20:34:33 »
Ale to już wiemy od dwóch tygodni Gustavus. W Polsce Szmaragdowy Zmierzch w Kolekcji wychodzi jako tom 73 22 maja. Też czekam.
I chciałbym aby Night Thief Saga z Batmanem, spodobała mi się tak bardzo jak Killer Croc Powstaje.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Marzec 2024, 21:56:15 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Gustavus_tG

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3460 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 21:43:47 »
Mnie się tam już miesza co kiedy w jakiej kolekcji wychodzi. GL w maju? Tym lepiej Jeśli ten Batman to jakiś staroć, to też wskakuje na listę zakupową.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3461 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 21:59:48 »
Jeśli to będą te zeszyty, to będzie to historia z Batmanem z 1983 r. tuż przed KnNZ. Ale zawartość tego tomu nie jest jeszcze znana, więc musimy na nią poczekać.

https://dcuguide.com/w/Nocturna_(Natasha_Knight)_Chronology