Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 239861 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

X-Men
« dnia: Pn, 04 Luty 2019, 18:32:46 »
Też nie może nie być.
W tym tygodniu planuję przerzucić ponownie (i jak najszybciej) "Anihilację", przerobić "Anihilację Podbój" a później już tylko "Mordercza Geneza", "Powstanie i upadek Shi`ar" i wreszcie "Extraordinary X". Mam jedynie nadzieję, że po wybitnie nieudanych "Iksach" Bendisa poziom musi (no bo przecież musi...) pójść w górę.

Swoją drogą tak się zastanawiam: czy ktoś ma kontakt z Anionorodnikiem? Jego chronologiczna lista "X-Men" to dobro ogólnoludzkie i warto byłoby Go zapytać o możliwość skopiowania jej do nowego wątku "Pomoc w uporządkowaniu..."
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 19:47:25 »
a ja cały czas liczę że Egmont czy inna Mucha pokuszą się o New X-men  >:( o Ultimate czy innym X-factor nawet nie marzę

Online Crono

Odp: X-Men
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 20:57:08 »
Eee, nie... niech Ultimate lepiej nikt nie rusza. Ale New X-men to też mi się marzy... Swoją drogą, skończę czytać Staruszka Logana i biorę się za Extraordinary. Ciekawe czy przyjemnie się to czyta.
I jeszcze małe info dla tych, co nie wiedzą (ja nie wiedziałem, dowiedziałem się od kogoś na forum gildii - dzięki!). W trejdzie Oblężenie są dwa zeszyty Uncanny X-men :)

Odp: X-Men
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 21:15:25 »
Eee, nie... niech Ultimate lepiej nikt nie rusza.

dlaczego? abstrahując od subiektywnej oceny (ja jestem fanem), to na pewno lepszy punkt wejścia niż Bendisowskie mielizny

Offline wonap

Odp: X-Men
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 22:18:35 »
Ultimate przynajmniej zamkniety;) Spider-Mana sledze;)

majkelus81

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 23:15:10 »
X-factor nawet nie marzę
Nie wierzę, aby Egmont to ruszył (a jak nie on to nikt inny), sumarycznie jest 21 TPB + jeden z mini Madrox (prologiem do X-Factor). Brak kompletnej Complete Collection (wyszły tylko dwa tomy), jakby nawet któreś wydawnictwo miało zbijać samo tbp w 2w1 to i tak wychodzi około 10 tomów. Peter David nie jest u nas rozpoznawalnym scenarzystom. Kolejna sprawa to seria jest uwikłana w X-Men: Messiah Complex, które ma duże znaczenie dla kilku bohaterów. Ale żeby wydać X-Men: Messiah Complex, to wymaga wydania trochę komiksów z samymi X-menami (i New X-men vol. 2).

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 23:42:00 »
Mieliby wydawać X-Factor skoro nie można się doprosić klasycznych "Iksów" (bo to co Egmont raczył rzucić na rynek do tej pory to śmiech na sali)? Żywcem nie rozumiem skąd ta niechęć do mutantów. Ktoś im licencję przyblokował czy jak (Mucha - patrzę w Waszą stronę  ???)? Haszetowe X-tomy chyba dobrze się sprzedawały...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline amsterdream

Odp: X-Men
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 00:15:01 »
Jak ktoś odczuwa głód mutantów na polskim rynku to w Sentrym jest niezła historia z Archangelem.
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Luty 2019, 00:20:55 wysłana przez amsterdream »

Odp: X-Men
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 08:10:20 »
X-factor nawet nie marzę
Nie wierzę, aby Egmont to ruszył (a jak nie on to nikt inny), sumarycznie jest 21 TPB + jeden z mini Madrox (prologiem do X-Factor). Brak kompletnej Complete Collection (wyszły tylko dwa tomy), jakby nawet któreś wydawnictwo miało zbijać samo tbp w 2w1 to i tak wychodzi około 10 tomów. Peter David nie jest u nas rozpoznawalnym scenarzystom. Kolejna sprawa to seria jest uwikłana w X-Men: Messiah Complex, które ma duże znaczenie dla kilku bohaterów. Ale żeby wydać X-Men: Messiah Complex, to wymaga wydania trochę komiksów z samymi X-menami (i New X-men vol. 2).

Messiah Complex + House of M bez którego niespecjalnie można cokolwiek zrozumieć (chociażby postać Layli Miller). a że to drugie zostało wydane przez konkurencję, to szanse jeszcze mocniej spadają. szkoda, bo naprawdę ta seria to była jedna z lepszych mutanckich rzeczy jakie czytałem.

Offline OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 09:43:31 »
Mieliby wydawać X-Factor skoro nie można się doprosić klasycznych "Iksów" (bo to co Egmont raczył rzucić na rynek do tej pory to śmiech na sali)? Żywcem nie rozumiem skąd ta niechęć do mutantów. Ktoś im licencję przyblokował czy jak (Mucha - patrzę w Waszą stronę  ???)? Haszetowe X-tomy chyba dobrze się sprzedawały...
Myślę, że to kwestia specyfiki komiksòw z mutantami. W przypadku innych bohateròw dajesz jedna serię i skupiasz się na wydawaniu właśnie jej. Tutaj z  Kolei masz eventy, ktòre odnosza się do siebie, wzajmnie przeplatajace sie historie, I tak przez naście lat. Do tego dochodzi rozproszenie mutantòw na kilka wydawnictw, z czego to Mucha wydaje jeden z najlepszych punktòw wejścia, czyli serii Astonishing. Myślę, też że Egmont nie ma za bardzo strategii jak podejść do tego tematu. Mi na poczatek wystarczyłyby np. klasyki Clermonta w godnym wydaniu.

Offline R~Q

Odp: X-Men
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 10:01:45 »
New X-Men Morrisona to 3 grubsze tomy, myślę, że jak najbardziej do ruszenia i byłoby popularne.

Decyzja o wydawaniu Ultimate Spider-Man bez Ultimate X-Men i Ultimates jest dla mnie niezrozumiała, no ale rozumiem, że uniwersum Ultimate to tematy nie dla każdego.

Online Crono

Odp: X-Men
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 10:32:56 »

dlaczego? abstrahując od subiektywnej oceny (ja jestem fanem), to na pewno lepszy punkt wejścia niż Bendisowskie mielizny
Czytałem tylko to co wyszło z Ultimate w ramach Dobrego Komiksu, ale uważam że już to pozwala wyrobić sobie opinię na temat tej serii. Ultimate w żaden sposób mnie nie ujęło, ale być może wynika to ogólnie z mojej niechęci do historii spoza 616. Jakby jednak nie patrzeć, naprawdę jest sporo fajnych historii do wydania z mutantami i nie muszą to być wcale tzw. ramotki Claremonta, które swoją drogą bardzo lubię.

Odp: X-Men
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 10:40:42 »
New X-Men Morrisona to 3 grubsze tomy, myślę, że jak najbardziej do ruszenia i byłoby popularne.

Decyzja o wydawaniu Ultimate Spider-Man bez Ultimate X-Men i Ultimates jest dla mnie niezrozumiała, no ale rozumiem, że uniwersum Ultimate to tematy nie dla każdego.

Egmont wydał kiedyś tam już Ultimates ;) Hachette zresztą też. dziwi mnie brak decyzji o dodruku, sam bym chętnie uzupełnił swoją kolekcję. no ale pewnie jakieś kwestie prawne/licencyjne.

Offline robbirob

Odp: X-Men
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 11:07:06 »
New X-Men Morrisona to 3 grubsze tomy, myślę, że jak najbardziej do ruszenia i byłoby popularne.
Otóż to, do ruszenia i jak znalazł do Klasyki Marvela. Swoją droga run Whedona z podobnego okresu ma kolejne wydanie u nas.

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 17:08:02 »
Myślę, że to kwestia specyfiki komiksòw z mutantami. W przypadku innych bohateròw dajesz jedna serię i skupiasz się na wydawaniu właśnie jej. Tutaj z  Kolei masz eventy, ktòre odnosza się do siebie, wzajmnie przeplatajace sie historie, I tak przez naście lat.

Generalnie to jest właśnie opis sposobu w jaki funkcjonuje Marvel. Zgadzam się, że w przypadku mutantów może być trudniej z uwagi na ich rozproszenie, ale nie wierzę, że nie dałoby się skupić na głównej serii i ją ciągnąć. Od któregoś tam momentu. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że Mucha zaczęła od wydłubania jednego z największych/najsmaczniejszych rodzynek w tym cieście wydając Astonishing to jednak coś tam można próbować robić. Mamy "Genezę", mamy "Shi`ar", mieliśmy Bendisa, teraz zaczynają "Extraordinary" czyli jednak da się. Strasznie ciężko przychodzi mi wiara w założenie, "że się nie da". Nawet jeśli nie chcieliby ruszyć niczego sprzed A.D. 2000 (choć wielka szkoda byłaby) to i tak pole do popisu jest szerokie i stosunkowa niewielka liczba tytułów zadziwia. Zwł., że przez jakiś czas dokładnie tak samo wyglądało to z Pajęczakiem a tutaj niespodzianka się zdarzyła i zapowiedzieli pyszne, krwiste mięsko.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".