Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 239998 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Crono

Odp: X-Men
« Odpowiedź #960 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 22:51:15 »
Czytam Astonishing X-Men tom 3 z Egmontu i mam parę pytań:
Spoiler: PokażUkryj

Havok... Czy ta postać miała jakieś przygody od zakończenia egmontowego Uncanny Avengers?
Wiadomo co z Wasp i ich wspólnym dzieckiem? Ten wątek był gdzieś poruszany, czy przepadł w odmętach redakcyjnego limbo?
O jakim ślubie mówił Colossus? Z Kitty Pride? A czy ona nie była zaręczona z Peterem Quillem ? (czy jak to się pisze).

Offline orangutan

Odp: X-Men
« Odpowiedź #961 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 00:00:54 »
Spoiler: PokażUkryj
Kitty uciekła Colossusowi sprzed ołtarza

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #962 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 07:43:49 »
Havok... Czy ta postać miała jakieś przygody od zakończenia egmontowego Uncanny Avengers?
Tak. Havok pojawił się w Death of X (Śmierć X), a potem współpracował z Emmą Frost podczas Inhumans Vs. X-Men. Oba komiksy wydał Egmont. Kolejne wydarzenia z nim mają miejsce w serii X-men Blue, gdzie nadal współpracuje z Emmą. To jest dłuższa historia, gdzie jest przeciwnikiem Magneto. Finalnie Emma przywraca go do poprzedniego stanu umysłu, a Elixir leczy mu twarz z blizn jakie miał do tej pory. 

Spoiler: PokażUkryj
Wiadomo co z Wasp i ich wspólnym dzieckiem? Ten wątek był gdzieś poruszany, czy przepadł w odmętach redakcyjnego limbo?

Spoiler: PokażUkryj
Zniknęło i się więcej się nie pojawiła. Trzeba pamiętać, że była to alternatywna rzeczywistość, więc i tak nie miało to większego znaczenia.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Luty 2021, 09:06:41 wysłana przez michał81 »

Offline Crono

Odp: X-Men
« Odpowiedź #963 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 08:52:35 »
michał81 te epizody ze Śmierci X i IvX znam, ale wyparłem je ze świadomości bo nie wpływały zasadniczo na wygląd i zachowanie Havoka. Chodziło mi o coś takiego co napisałeś o wydarzeniach z X-Men Blue. Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #964 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 21:50:00 »
Nadrabiam wreszcie Erę Apocalypse 1 i łooooo panie. Mucha ostro pojechała z tymi kolorami. Wyglądają tak bardzo nienaturalnie jak tylko można było. Nowoczesne malowanie nałożone na dwudziestoletnie szkice na błyszczącym papierze, wygląda dziwnie i nie sprzyja zanurzeniu się w świat przedstawiony. A potem w Generation X mamy przyciemnioną i przepaloną paletę barw. Aż się boję tom 2 odfoliować. Mucha się nie popisuje. W Kolekcji X-Men pewnie by to lepiej wyszło. I tak to jest, jak nie ma konkurencji. Musimy brać to co jest, albo możemy się bujać, bo nie ma wyboru. I wydawnictwo może se puszczać co tylko chce, bo maniak taki jak ja i tak to kupi.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Luty 2021, 21:54:33 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Nawimar III

Odp: X-Men
« Odpowiedź #965 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 21:56:26 »
Cos mi sie zdaje, ze to nie tyle Mucha co raczej dziedzictwo ,,ekstremalnego" Marvela doby lat 90. 😀 Lata temu mialem kilka epizodow tej sagi i juz wtedy walilo natlokiem tzw. efektownych barw po oczetach az milo 😎 Takie to byly czasy i takie oczekiwania owczesnych czytelnikow. Nie przeskoczymy tego.

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #966 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 22:07:20 »
No nie wiem. Zwykli X-Men z tamtych czasów z TM Semica nawet mimo różnicy w papierze, nie wydawali się tak kontrastowi. To samo z wydanymi na kredzie w SBM mutantami z lat 90-tych. Taki tom o Archangelu był mniej krzykliwy. Era Apocalypse'a wyróżnia się w moich oczach in minus. Onslaughta też tak kolorowano?

Wiecie na ile tomów jest planowana edycja Muchy EA?
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Luty 2021, 22:15:02 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Nawimar III

Odp: X-Men
« Odpowiedź #967 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 22:19:39 »
Akurat Onslaughta nie rozpoznalem. Ukazywal sie w momencie gdy moj entuzjazm wobec mutantow mocno przygasl i stad juz nie zamawialem zeszytow z ta opowiescia. Podejrzewam, ze przy tych odcinkach ,,Ery...", ktore mi sie przytrafily (m.in. pojedynek Apocalypse'a z Magneto bodajze nad grobem Xaviera) swoje zrobil takze dobrej jakosci papier, kreda porownywalna z ta, ktora ,,serwowalo" wowczas wczesne Image. Odbieralem to wtedy jako spory skok jakosciowy (dla uscislenia: ku gorze) w zestawieniu z tym co kazdego miesiaca otrzymywalem w semicowym ,,X-Men". Szczerze piszac czegos takiego wlasnie z moim owczesnym komiksowym kolezenstwem oczekiwalismy liczac, ze TM-Semic w koncu sie poprawi 😀 A co do ,,Ery..." calosc zamknie sie w czterech tomach.

Offline angelscorpion

Odp: X-Men
« Odpowiedź #968 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 07:23:48 »
Nadrabiam wreszcie Erę Apocalypse 1 i łooooo panie. Mucha ostro pojechała z tymi kolorami. Wyglądają tak bardzo nienaturalnie jak tylko można było. Nowoczesne malowanie nałożone na dwudziestoletnie szkice na błyszczącym papierze, wygląda dziwnie i nie sprzyja zanurzeniu się w świat przedstawiony. A potem w Generation X mamy przyciemnioną i przepaloną paletę barw. Aż się boję tom 2 odfoliować. Mucha się nie popisuje. W Kolekcji X-Men pewnie by to lepiej wyszło. I tak to jest, jak nie ma konkurencji. Musimy brać to co jest, albo możemy się bujać, bo nie ma wyboru. I wydawnictwo może se puszczać co tylko chce, bo maniak taki jak ja i tak to kupi.
Kiedyś gdzieś przeczytałem, że od AoA Marvel zaczął stosować kolorowanie komputerowe (nie pamiętam, czy w X Menach, czy w ogóle) , stąd też taka różnica w odbiorze kolorów, jak ktoś był przyzwyczajony do tradycyjnego kolornictwa. Ja również po zakupie AoA w Omnibusie nie mogłem się przekonać do tego stylu. Wolę jednak po staremu  :)

Offline Rabies

Odp: X-Men
« Odpowiedź #969 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 12:26:23 »
Panowie, istnieje polskie wydanie New Mutants, ale tylko te, które greźdał Sienkiewicz?

Offline OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #970 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 12:40:40 »
W SBM wyszła Demon Bear Saga.

Offline BillyButcher

Odp: X-Men
« Odpowiedź #971 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 13:12:42 »
Bardzo polecam bear saga z SBM naprawdę fajna historia.

Offline burberry

Odp: X-Men
« Odpowiedź #972 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 22:05:57 »
Wybaczcie, że nie przeczytam całego wątku, ale jest jakaś szansa, że uda mi się kupić (albo doczekam wznowienia) X-Men. Jim Lee? Wyszło 1,5 roku temu i nie ma po tym śladu, w sumie nie dziwię się. Jest szansa na dodruk?

EDIT: znalazłem na allegro :-)

EDIT 2: Dla wszystkich fnaów X-Men: styczność z nimi miałem w czasach TM-Semic (wspomniany wyżej Jim Lee) oraz później przy New X-Men Morrisona w Dobrym Komiksie, i jeszcze jakieś tomy z WKKM.

Warto się czymś zainteresować? Od razu mówię, że nowe epopeje marvelowskie mnie nie interesują, a w sumie New X-Men Morrisona wspominam dobrze, i gdzies mignęło mi, że zostało to wydane. Czy to, co Mucha wydaje, to współczesne wypusty, czy bardziej jakieś klasyki X-ludzi?

Dzięki z góry za pomoc ;-)

EDIT 3: New X-Men Morrisona, oraz Age of Apocalypse plus X-Men Jim Lee. Taki obraz mi się wyłania po wstepnym rekonesansie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Marzec 2021, 22:46:25 wysłana przez burberry »


Offline LukCook

Odp: X-Men
« Odpowiedź #974 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 22:39:52 »
Z Muchy jak pamiętasz X-Men z TM-Semic to Era Apocalypse, wydane dwa tomy i trzeci w drodze. Z nowszych polecam Astonishing X-Men i Uncanny X-Force.