Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 245825 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline szulig

Odp: X-Men
« Odpowiedź #825 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 20:29:54 »
To jednak były inne czasy...
inne - gorsze czy lepsze?

Offline gashu

Odp: X-Men
« Odpowiedź #826 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 20:31:14 »
Kolejny koszmarek z mojego dzieciństwa to ściana wciągająca ludzi w Thorgalowym "Mieście Zaginionego Boga"  :D :P.

Odp: X-Men
« Odpowiedź #827 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 20:47:15 »
Cytuj
No ja właśnie z dzieciństwa Thorgale wspominam jako takie najmroczniejsze doznania komiksowe - wybita wioska w Czarnej galerze, czy w Wilczycy, to robiło mega wrażenie jak miałem te 8, 9 lat. Później brudne ulice Gotham, bezdomni, gangi narkotykowe w Śmieciach/Demonach ulicy, przemoc nagrywana dla rozrywki w Video-Ochydzie/Prywatnym pokazie. To jednak były inne czasy...

  Zdecydowanie bardziej Batman. Thorgal robił wrażenie ale to nie było nic czego nie widzielibyśmy w Krzyżakach czy innym Potopie, na dodatek była ta świadomość że to działo się dawno temu. Batman dział się tu i teraz, problemy były jak najbardziej realne, każdy mógł wejść z rodzicami nie do tego zaułka co potrzeba.

   
Cytuj
inne - gorsze czy lepsze?

  Dla wszystkiego to różnie mówią, ogólnie po zakończeniu światowego kryzysu gospodarczego było dosyć optymistycznie. Dla Batmana napewno lepszy. Dla reszty gatunku to cóż. Watchmen, Dark Knight Returns, Born Again, Swamp Thing, Killing Joke, Year One, Kraven Last Hunt, Man of Steel kontra eeeeee...Vision i eeeee......hmmmmmm.....Civil War?
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Listopad 2020, 20:50:18 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #828 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 20:59:31 »
Thorgal robił wrażenie ale to nie było nic czego nie widzielibyśmy w Krzyżakach czy innym Potopie...

No ja nie czytałem, ani nie oglądałem wyżej wymienionych w wieku 8, 9 lat, a Thorgala na pewno gdzieś w 90-91.

inne - gorsze czy lepsze?

Ciężko powiedzieć, to już by trzeba szerzej spojrzeć na to, może w kontekście przemocy wśród dzieci? Czy dzisiejsza świadomość rodziców, tego co dzieci oglądają, czytają, wpływa na to, że ta przemoc jest większa, mniejsza? Nie mam pojęcia 8)

Odp: X-Men
« Odpowiedź #829 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 21:22:37 »
 Kurde to tylko ja mogłem oglądać i czytać na co miałem ochotę? Może w jakimś patologicznym domu się chowałem?

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #830 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 21:40:34 »
A ktoś tu wspominał, że nie mógł czegoś oglądać, czy czytać?

Odp: X-Men
« Odpowiedź #831 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 21:47:50 »
  No nie wiem jakoś tak sobie to wyobraziłem czytać komiksy o wikingach i nie oglądać filmów z rycerzami?

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #832 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 21:49:02 »
Ja akurat miałem mega opory przed rzeczami wciskanymi przez szkołę 8)

ukaszm84

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #833 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 21:55:00 »
Jeśli 84 w nicku oznacza rok urodzenia to są marne szanse, żebyś znał tę historię w wieku 5-6 lat.

Nie, rok urodzenia to 87, nick to przypadek bo taki był wolny mail kiedyś i tak zostało. Uprzedzając, nie czytałem tego Batmana od razu jak wyszedł.

Odp: X-Men
« Odpowiedź #834 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 21:55:13 »
No ale z rycerzami? Wszyscy lubią oglądać filmy z rycerzami mają miecze, konie, zbroje i wyglądają fajnie. Nawet Iron Man wygląda fajniej niż większość reszty.

Offline Gieferg

Odp: X-Men
« Odpowiedź #835 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 22:57:53 »
Oglądałem filmy z rycerzami na długo zanim szkoła cokolwiek w tym temacie próbowała mi wciskać. Robina z Sherwood to chyba jeszcze zanim trafilem do zerówki, Krzyżaków też coś koło tego (książkę łyknąłem w III klasie podstawówki), trochę (ale tylko trochę) później Potop i Wołodyjowskiego (przy czym to już akurat dla mnie nie są "filmy z rycerzami" bo za takie uznawałem zawsze tylko te średniowieczne), następnie taki serial "Rycerze z Covington" i gdzieś po drodze polskie "Przyłbice i kaptury" (w których Karewicz powtórzył rolę Jagiełły), potem jeszcze Excalibur gdzie rycerze do bzykania nawet zbroi nie zdejmują :D

Spoiler: PokażUkryj
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Listopad 2020, 23:04:35 wysłana przez Gieferg »

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #836 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 00:12:42 »
Hm... Jedna z moich dwóch pierwszych - kupionych "własnoręcznie" - książek (gdzieś tak w okolicach 8-9-tego roku życia) to "Król Artur i rycerze okrągłego stołu" (U. Waldo Cutler). Niedługo później zaliczyłem jeszcze lekturę wersji Mallory`ego. No bo spójrzmy prawdzie w oczy - kto w tym wieku nie jara się rycerzami?
Toteż gdy pierwszy raz zobaczyłem, że jest taki komiks jak "Batman" (było nie było - też taki prawie rycerz) to rzuciłem się od razu. Rzecz w tym, że pierwszym komiksem z Nietoperzem, który przeczytałem był kupiony przez wuja "Killing Joke". I o ile nie przypominam sobie żebym zaliczył jakiś uraz czy inną traumę po lekturze (może lekkiego stracha napędziły mi plansze z "owocami morza") tak zwyczajnie wtedy tego komiksu nie zrozumiałem. Wtedy to była jakaś historia o jakimś gościu, który miał zielone włosy i ksywkę jak karta do gry.
Z perspektywy czasu wiem, że byłem na ten komiks za młody.
Także tutaj może i nie chodzi o jakieś psychiczne urazy na całe życie, ale o fakt, że niektórych treści nie idzie prawidłowo przyswoić za wcześnie.

P.S. No Igerna była laska.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #837 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 10:19:15 »
Ja nie pamiętam żeby mnie jakiś komiks przerażał a czytałem wszystkie wymienione jako kilkulatek.

Może trochę bałem się Rork Fragmenty że mi to na głowę spadnie:



 ;D

Prosi się admina o wydzielenie tematu.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #838 dnia: So, 28 Listopad 2020, 08:46:41 »
Chciałem się zorientować czy te serie X-Men, które są wydawane przez Mucha Comics, albo już ukazały się wszystkie czyli New X-Men, Astonishing X-Men oraz Uncanny X-Men to miałbym coś uzupełnić? Chodzi mi oto, że mam dwie Kolekcje od Marvela: WKKM oraz Superbohaterów Marvela i zastanawiam się bo te trzy serie ukazywały się po kilka wydań w obu kolekcjach a nie chciałbym specjalnie dublować komiksów jeśli wystarczyłoby mi to co się ukazało w kolekcjach? Jeśli chodzi o X-Men? :)

Online michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #839 dnia: So, 28 Listopad 2020, 09:03:45 »
Astonishing X-Men
- tom 1 wydania zbiorczego jest zawarty w WKKM tom 2 (Astonishing X-Men: Obdarowani) oraz tom 28 (Astonishing X-Men: Niebezpieczni)
- tom 2 i 3 nie powtarza nic z żadnej kolekcji

Uncanny X-Men - Mucha nie wydaje takiej serii, nie wiem czy chodzi o Uncanny X-force, czy o X-men: Era Apocalypse'a, a może egmontowe Uncanny X-Men - Powstanie i upadek Imperium Shi'ar? Tak czy inaczej żadna z tych serii/komiksów nie jest zwarta w kolekcji.

New X-men - tu jest sprawa bardziej złożona, ponieważ w każdym zbiorczym wydaniu Muchy (tomy 1 i 2) jest nowy materiał, do tej pory nie publikowany w tomach WKKM (tom 16 oraz 21), czy też w Dobrym Komiksie. Tom 3 (a także przyszły 4) posiadają materiał do tej pory niepublikowany w Polsce.