Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 245320 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #495 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 18:33:51 »
Może Age of Apocalypse testują rynek pod kątem staroci? I czy Ultimate X-men będzie dla nich aż takim zagrożeniem? W sumie... od czasu startu Ultimate Spider-Man też już nie wydawali z nim komiksów :(

Offline xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #496 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 18:36:31 »
Za bardzo to już nie ma co wydawać, zostaje Claremont od początku  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #497 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 18:39:48 »
I na to jest tylko jakaś malutka szansa w kolekcji od Hachette. No chyba że jakiś nowy wariat się pojawi :)

Egmont też może zacząć wydawać na miękko więcej X-Men przy Hickmanie.

Offline xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #498 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 18:45:06 »
Przy tym Hickmanie chodzą głosy po internecie, że po fantastycznym początku, teraz to strasznie słabe jest, może jest ktoś to czyta na bieżąco i się wypowie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #499 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 18:45:34 »
Za bardzo to już nie ma co wydawać, zostaje Claremont od początku  :)

Tego to pewnie nikt już się nie podejmie. Może jeszcze takie pojedyncze rzeczy jak X-Tinction Agenda, czy X-Cutioners Song?

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #500 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 18:46:02 »
Przy tym Hickmanie chodzą głosy po internecie, że po fantastycznym początku, teraz to strasznie słabe jest, może jest ktoś to czyta na bieżąco i się wypowie.
Ale to chyba chodzi ogólnie o wszystkie serie.

Offline Murazor

Odp: X-Men
« Odpowiedź #501 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 18:59:05 »
Tego to pewnie nikt już się nie podejmie. Może jeszcze takie pojedyncze rzeczy jak X-Tinction Agenda, czy X-Cutioners Song?
Dokładnie, na całość nie ma szans. Są perełki, ale jest też masa zeszytów, które źle się zestarzały. Wydanie w stylu tych Milestonów byłoby idealne, to praktycznie same te lepsze lub bardziej znane historie. Plusem jest fakt, że nawet jakby się nie sprzedawały to można przerwać w dowolnym momencie, czy też kupować wybiórczo, bo to zbiór one-shotów.

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #502 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 19:16:31 »
A w ogóle to była możliwość na drugi tom X-Men Jima Lee ale chyba słabo poszło jak teraz idzie Ultimate X-Men.

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #503 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 19:24:09 »
Drugi tom takiej wycinanki? To nie wiem jak słaba sprzedaż pierwszego, zaowocowała wejściem w dłuższą serię z X-men ;)

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #504 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 19:28:36 »
Drugi tom miał zawierać X-MEN (1991) 1-9, 10-11 (A STORIES) więc już bez wycinanek.

Nie sprzedali się starzy X-Men to ruszyli z nowymi.

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #505 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 19:30:45 »
No to szkoda, że tego nie puścili, bo faktycznie X-men Lee czytałoby się lepiej, niż fragmenty Uncanny X-men.

A w ogóle to powinni od razu wydać tych X-men, a dopiero później po ewentualnej dobrej sprzedaży, wydawać wcześniejsze.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Maj 2020, 19:33:27 wysłana przez ramirez82 »

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #506 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 19:33:45 »
A tak poza tym to w Klasyce Marvela jest już 6 serii które jeszcze trochę potrwają + Kosmos więc nie ma za bardzo miejsca nawet na jakiś pojedynczy tom.

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #507 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 19:39:34 »
Jaki pojedynczy tom? Mówiliśmy o tym w kontekście Muchy, w sensie o tamtych X-mench typu X-Tinction Agenda, czy X-Cutioners Song.

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #508 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 20:45:32 »
Age of Apocalypse przez Muchę było planowane od dawna. Wątpię, aby chcieli więcej klasyki wydać.

X-Cutioners Song ma jeszcze sens wydania jako jedna zamknięta historia, X-Tinction Agenda już nie. Wiem, że wiele osób pamięta to jeszcze z czasów Tm-Semic, ale tam dostaliśmy tylko 3 zeszyty z 9. Tam jest kumulacja wielu wątków z przed X-Tinction Agendy. Dla osoby niezorientowanej ta historia będzie nieczytelna. Przykłady: dlaczego Storm jest dzieckiem, jak wróciła Jean Grey, dlaczego Havok jest zły, dlaczego jest taki skład X-men, dlaczego Cable dowodzi New Mutants (oni ciągle o tym tam gadają), skąd się nagle wziął Wolverine i Jubilee (cześć odpowiedzi jest w tomie  X-men Jima Lee). X-men Milestones są ok, ale nie dla osób nie znających historii X-men. Dla nich to może być ciężko zjadliwy chleb. Jest kilka punktów wejścia przed X-Tinction Agenda, ale na pewno nie jest to sam crossover.

Przy tym Hickmanie chodzą głosy po internecie, że po fantastycznym początku, teraz to strasznie słabe jest, może jest ktoś to czyta na bieżąco i się wypowie.
Ja na razie odpadłem. HoX/PoX super. Start serii po nich słaby (choć nie wszystkie serie). Flagowa niestety nie zachwyca. Nadrobię, aby być na bieżąco to napisze coś więcej.
Nie sprzedali się starzy X-Men to ruszyli z nowymi.
To jest ciekawe co piszesz, bo wszyscy tak tu jęczeli o tą klasykę X-men i co? Jak wyszła to się nie sprzedała? Przecież to taki pewniak powinien być? Albo to forum jest przeceniane zatem, bo za mało osób. Albo przeciętni czytelnicy wolą nowości wydawnicze niż klasykę. I jak mi ktoś powie, że "hej Rękawica Nieskończoności to klasyka i się sprzedała, nawet musieli robić dodruk" to niech najpierw zastanowi się czy pozostałe dwie części też były hitami sprzedażowymi? Czy czasem ten tytuł nie sprzedał się ze względu na ostatnie dwie odsłony filmowych Avengers. ( I tak pamiętam o Spidermanie, ale coś go nie chcą dodrukować).

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #509 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 21:11:59 »
To jest ciekawe co piszesz, bo wszyscy tak tu jęczeli o tą klasykę X-men i co? Jak wyszła to się nie sprzedała?
Wszyscy tutaj to jest nic :)

I jak mi ktoś powie, że "hej Rękawica Nieskończoności to klasyka i się sprzedała, nawet musieli robić dodruk" to niech najpierw zastanowi się czy pozostałe dwie części też były hitami sprzedażowymi?
Ja myślę nawet że "trójka" ma taką kosmiczną cenę po nie za dobrej sprzedaży "dwójki"