Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 246146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #465 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 19:26:06 »
A kto nie chce?  8)
To jest wydawnicza kopalnia złota.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #466 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 16:37:24 »
No właśnie, kopalnia złota, a nikt się za to nie bierze :( A przecież Marvel niedawno wydał te wszystkie fajne historie jako "X-Men Milestones", więc nawet format jest gotowy, wystarczy tylko tłumaczyć. Aczkolwiek jak to bym wolał wszystko na twardo. Mutant Massacre, Fall of the Mutants, X-tinction Agenda, X-Cutioner's Song, Endgame, Messiah Complex... Ech...

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #467 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 19:41:34 »
Może niech najpierw Mucha wyda New X-men i X-men AoA do końca, zanim zacznie grzebać w kolejnych seriach. (Już widzę kolejne marudzenie, że zaczynają nową serię, nie skończywszy poprzedniej). Druga sprawa to w X-Men Milestones jest masa dziur pomiędzy historiami. Jakoś wyrwany fragment X-men Jim Lee nie cieszył się dużym entuzjazmem i sporo były krytycznych opinie między innymi, że było niekompletne, wiec wydawanie samych eventów/crossoverów to chyba jednak nie najlepsze rozwiązanie (Jakoś nie widzę zachwytów z linii Kryzysów w DC Deluxe). Zresztą WKKM pokazała, że historię sprzed 2000 cieszą się u nas dużo mniejszym zainteresowaniem niż te po 2000. I tak jestem przekonany, że pierwsze o czym byście pisali to, że cena za wysoka jakby te wydania np. X-Men Milestones zostały wydane przez Muchę.

Ja to się dziwię tu niektórym. Jest comixology jest marvel unlimited, gdzie to wszystko (i więcej) jest dostępne (i nawet taniej) to wolicie tracić czas i pisać kolejny raz tego samego posta.  :(

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #468 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 22:30:29 »
Bordello militari!  >:(

Uwaga - spoilery - nie chce mi się tego szatkować.


Przejechałem się przez "Extraordinary" (poczynając od "Śmierć X") i mogli chłopcy egmontowcy nadmienić gdzieś na początku "Inhumans vs X-Men", że ten tom należy czytać naprzemiennie z "Extraordinary X-Men 4". ...  :-\
A tu nic. Ni dudu. Wrrr...



Generalnie seria taka sobie (choć w sumie i tak troszkę lepsza od Bendisa), rysunki w "Śmierć X" to jakiś koszmar, który zwyczajnie powinien być powodem do wstydu dla wydawnictwa, ale sam tom "IvX" już całkiem przyjemny jak na całokształt tego wszystkiego (co jednak nie znaczy, że to jakaś rewelacja).
Inna sprawa, że duża w tym zasługa duetu Yin Yang czyli Emmy i Storm, które tak naprawdę są filarami tego całego bałaganu. Pani Frost ponownie gibie się ku Ciemnej Stronie, Storm za wszelką cenę próbuje pozostać po jasnej mimo takich a nie innych decyzji - jak dla mnie to właśnie te dwie eXtra babeczki stanowią najjaśniejszy punkt kolejnej X-naparzanki. Przy czym nie wiem czy najlepszym zeszytem nie jest z kolei ten z Forgem konfrontującym się z własnymi frustracjami i samą Storm.
W sumie to łezka w oku się kręci gdy się pomyśli, że oni nadal coś do siebie czują po tych było nie było 32 latach.  ;D
To musi być miłość ale ja się chłopu nie dziwię. W końcu mowa o Ororo...  ::)



W każdym razie seria liderkami stoi i na dodatek miło było znowu zobaczyć Sprite (mimo wszelkich frustracji wiążących się z tymi wszystkimi cudownymi powrotami). Tylko gdzie posiała smoka?  ???

I teraz tak się zastanawiam. Mimo wszystkich mankamentów rozważam możliwość kontynuacji od momentu w którym zakończył Egmont. Jakby to leciało jeśli wziąć pod uwagę, że interesuje mnie wyłącznie główna grupa, bez "przeniesionych w czasie oryginalnych X-Men" (którzy są chyba jednym z najgłupszych konceptów ever)?

X-Men Prime (jeden zeszyt?)
X-Men Gold/X-Men Red
Astonishing X-Men (egmontowy)
House of X/Powers of X
?
Tyle wystarczy żeby ogarnąć oś główną tego fragmentu telenoweli?

« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Kwiecień 2020, 22:33:36 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Archie

Odp: X-Men
« Odpowiedź #469 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 14:40:40 »
Jak już to zacznij z House of X/Powers of X, tam mamy nowy punkt startowy dla mutantów. Wszystko co było wczesniej napisane zostaje lekko olane, więc szkoda żebys przez to przechodził szczególnie, że nie są to historie wysokich lotów i czuć, że wtedy na X-Men nie było pomysłu. Od HoX/PoX ten pomysł jest i konsekwentnie go realizują w Marvelu.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline death_bird

Odp: X-Men
« Odpowiedź #470 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 15:08:49 »
Hm... cenne spostrzeżenie.
Dzięki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline gashu

Odp: X-Men
« Odpowiedź #471 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 15:17:30 »
Hej. Mam pytanie do osób śledzących na bieżąco to, co dzieje w świecie mutantów w US.

Zauważyłem, że poza wydanym już "House of X/Power of X" w planach (a przynajmniej w zapowiedziach Amazonu) nie ma aktualnie żadnych nowych TBP pisanych przez Hickmana oraz innych tworzących aktualnie przygody mutantów autorów. Zamiast tego, pod nazwą "Dawn of X" ukazują się albumiki zbierające razem kolejne zeszyty wszystkich ukazujących się obecnie x-serii.

To jakiś nowy zwyczaj?  :)
Tradycyjne trade'y odchodzą do przeszłości?
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Kwiecień 2020, 15:38:16 wysłana przez gashu »

Offline robbirob

Odp: X-Men
« Odpowiedź #472 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 15:38:52 »
Nie. Wychodza w dwóch wersjach zbiorczych. Jako Dawn of X oraz zbierające tylko zeszyty poszczególnych serii:
https://www.atomcomics.pl/pl/p/EXCALIBUR-BY-TINI-HOWARD-TP-VOL-01/144671
Cytuję siebie sprzed dwóch stron...

Offline amsterdream

Odp: X-Men
« Odpowiedź #473 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 11:22:55 »
Brzmi bardzo zachęcająco. A przy okazji pytanie do osób zaczytujących się w tzw. oryginałach: warto wchodzić w tę serie?
 


Zaskakująco dobre to było. Takie potyczki w umyśle przypominające trochę story-arc "Wyspa Muir" z lat 90-tych, postacie pisane zgodnie z charakterem (czyli coś czego nie znalazłem ani w runach Bendisa, ani Lemire`a ani Remendera), w każdym zeszycie inny rysownik (osobiście lubię takie zabiegi bo jest większe zróżnicowanie stylów graficznych). Szokujący plot twist na sam koniec komiksu.

Offline zerodwatrzy

Odp: X-Men
« Odpowiedź #474 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 15:45:22 »
@amsterdream co było niezgodne z charakterem postaci w Uncanny X-Force Remendera? Bo pierwszy raz w życiu słyszę taka opinię, sam też nie widziałem żadnego out of character.

Offline Nawimar III

Odp: X-Men
« Odpowiedź #475 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 16:15:42 »
Skusiłem się i też muszę przyznać, że w swojej klasie to udany tytuł i zachęcający by sięgnąć po więcej. Dobry skład plus dobry adwersarz zrobiły swoje.

Offline gashu

Odp: X-Men
« Odpowiedź #476 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 15:33:51 »
Odświeżam sobie właśnie serię "New X-Men" Morrisona. To już chyba mój trzeci raz i po raz kolejny nie mogę się nadziwić, kto dopuścił Igora Kordey'a do rysowania tej serii. Po flagowcu Marvela oczekuję bohaterów z aparycją na poziomie, a bohaterki to już w ogóle powinny wyglądać niczym modelki Victoria's Secret.

Tymczasem takich paskudnych mord, jakie zaserwował nam wspomniany autor, nie uświadczysz nawet w Polsce w piątek pod monopolowym.

Spoiler: PokażUkryj


Na szczęście to tylko niewielki fragment serii, ale za każdym razem nie mogę wyjść z szoku :P

ramirez82

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #477 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 16:33:17 »
Szkoda, że Quitely nie rysował całego runu, tak jak Cassaday Astonishing X-men :(

Offline sad_drone

Odp: X-Men
« Odpowiedź #478 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 17:00:50 »
@gashu z new x-men to chyba było tak że Quitely z jakiegoś powodu zrezygnował w ostatniej chwili i rysownicy po nim musieli się wyrabiać w bardzo wąskich terminach więc wygląda to jak wygląda. Ale zgadzam się że po Quitelym jest słabo bardzo.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline R~Q

Odp: X-Men
« Odpowiedź #479 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 17:40:26 »
New X-Men to seria utrzymana w klimacie turpizmu, nie tylko graficznie.