Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 239806 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: X-Men
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 13:27:48 »
Ultimate X-Men nie zostanie wydane, bo ma za dużo nienawistników. Ile razy widziałem, jak twardogłowi "fani" narzekali, że Marvel "zrujnował" tym te postaci. Dla fanbojów jakiekolwiek odstępstwo od ich ukochanego głównego uniwersum 616 jest nie do zaakceptowania.

Co ciekawe, na Ultimate Spider-Man tylu narzekań nie ma.
Masz rację. Bo Ultimate X-men było po prostu kiepskie :)

Offline Crono

Odp: X-Men
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 13:28:10 »
Bo może wersja Pająka z Ultimate jest po prostu dobrym komiksem?

Online OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 14:44:20 »
Mówię o wcześniejszej serii, gdzie skakał w czasie i wyciągał mutnatów z ich czasów, tworząc to dziwną inkarnację NewMutants/X-force (?). Obecna odmłodzona wersja dopiero co się pojawiła, więc go nie przekreślam, tym bardziej, że interakcja z klasycznymi X-force może wyjść ciekawie.

Przypominam o komosie z jednego powodu. Niech ktoś spróbuje przeczytać War of Kings bez znajomości wcześniejszych wydarzeń. A co do wspomnianej luki OokamiG to brakuje głównie Novy, bo nie wierzę aby odpuścili Strażników Galaktyki, kiedy dodrukowują chłam tych z Marvel Now.

Wiecie co? Ja tu kiedyś napiszę streszczenie tego wszystko co tam wyżej wymieniłem i będzie wtedy ok.

Zgłoś sie z propozycja do Egmontu. :) Barkuje Novy, a konkretnie vol. 2 Knowhere, które zastapiono jednostronicowym streszczeniem. W tym wypadku wg. mnie dowodzi to,że takie opisy sa nie wystarczajace, bo przynajmniej ja czułem, że coś mi umkneło i czułem lekkie skołownie gdy doszło do dalszych wydarzeń po tym momencie. Więc streszczenia nie sa znowu takim świetnym środkiem do wprowadzenia nowego czytelnika, jak było mówione powyżej.( sorry za brak a z kreska, ale taka klawiatura)

Offline Teli

Odp: X-Men
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 14:52:18 »
Według mnie Egmont wydał swoje dwa tomy X-men w klasyce bardziej przez kosmos niż przez sentyment do mutantów. W sprawie "New X-Men" które bardzo by się przydało oraz ogólnej mutanckiej klasyki patrzyłbym w stronę Muchy która obecnie wałuje „X-force” i wznawia „Astonishing X-Men”.  Męczenie Egmontu nic nie da. No chyba że X-men wpadną nagle do MCU lub powstanie jakiś dobrze rozpoznawalny serial jak to swego czasu miało miejsce z „Dardevilem” wtedy może wzrok Egmonotwskiego molocha padnie wreszcie na X-men.


Offline robbirob

Odp: X-Men
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 14:53:37 »
Według mnie Egmont wydał swoje dwa tomy X-men w klasyce bardziej przez kosmos niż przez sentyment do mutantów. W sprawie "New X-Men" które bardzo by się przydało oraz ogólnej mutanckiej klasyki patrzyłbym w stronę Muchy która obecnie wałuje „X-force” i wznawia „Astonishing X-Men”.  Męczenie Egmontu nic nie da. No chyba że X-men wpadną nagle do MCU lub powstanie jakiś dobrze rozpoznawalny serial jak to swego czasu miało miejsce z „Dardevilem” wtedy może wzrok Egmonotwskiego molocha padnie wreszcie na X-men.
Masz dużo racji. Nie zmienia to faktu, że wolałbym to od Egmontu. Wyjdzie taniej i przede wszystkim szybciej.

Offline szulig

Odp: X-Men
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 19:48:13 »
Czytam Extraordinary X-men. Większość postaci wygląda jak nastalotakowie (Storm, Jean Grey, Nightclawer, etc). Zastganawiam się jakby wyglądała Kitty Pride gdyby była w tym numerze (jestem w trakcie wiec nie wiem czy sie ukazuje ta postać czy nie). Zawsze miałem wrażenie że Kitty jest bardzo młodziutka, że jest nastolatką. Wg tego powinna być jeszcze w wieku z pojedynczą liczbą. Jestem wychowany na komiksach z TM-Semic. Nigdy sie nie zastanawiałem nad wiekiem postaci w tamtych historiach ale mialem wrażenie że są to dorośli ludzie. Na pewno nie w wieku studenckim.
 Czy taka tendencja "odmładzania" postaci jest we wszystkich komiksach z linii Marvel Now 2.0? W Marvel Now mam wrażenie że postaci były bardziej dorosłe (mam na myśli walory wiekowe, fizyczne postaci)

KamilM

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 22:25:25 »
Czytam Extraordinary X-men. Większość postaci wygląda jak nastalotakowie (Storm, Jean Grey, Nightclawer, etc). Zastganawiam się jakby wyglądała Kitty Pride gdyby była w tym numerze (jestem w trakcie wiec nie wiem czy sie ukazuje ta postać czy nie). Zawsze miałem wrażenie że Kitty jest bardzo młodziutka, że jest nastolatką. Wg tego powinna być jeszcze w wieku z pojedynczą liczbą. Jestem wychowany na komiksach z TM-Semic. Nigdy sie nie zastanawiałem nad wiekiem postaci w tamtych historiach ale mialem wrażenie że są to dorośli ludzie. Na pewno nie w wieku studenckim.
 Czy taka tendencja "odmładzania" postaci jest we wszystkich komiksach z linii Marvel Now 2.0? W Marvel Now mam wrażenie że postaci były bardziej dorosłe (mam na myśli walory wiekowe, fizyczne postaci)

Tak, to zabieg celowy, który ma za zadanie:
1) sprawić, że postacie będą bardziej przystępne dla dzieci i młodzieży (która komiksów nie czyta tylko grają w gry i ogląda filmy na podstawie komiksów)
2) Żeby upływ czasu w komiksach Marvela nie był tak widoczny (te postacie funkcjonują już prawie 60 lat)
3) Mają przyciągnąć do komiksów żeńską część populacji

Offline Crono

Odp: X-Men
« Odpowiedź #52 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 08:01:52 »
Ale Jean Grey to akurat młoda jest w tej serii, więc dobrze wygląda.

Offline szulig

Odp: X-Men
« Odpowiedź #53 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 08:06:20 »
Ale Jean Grey to akurat młoda jest w tej serii, więc dobrze wygląda.

Ja wole X-men w starszej wersji. Obecnie ta wersja za bardzo kojarzy mi się z serialami "teen drama". Jak już poruszyleś kwestię Jean to nie mogę sobie wyobrazić jej w tym wieku jak kontroluje Pheonix. Miala z tym problem gdy była dojrzalasza fizycznie, mentalnie a co dopiero w tym wieku.

John_

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 08:29:20 »
Wprowadzenie X-Men w wersji Ultimate byłoby dobrym posunięciem. Czytelnicy dostali by serię z początkiem, zakończeniem, oraz widocznym rozwojem postaci. Gdyby seria wytrzymała odpowiednio długo i przetrwała do Ultimatum to właśnie po tym evencie u mutantów (jak i całego ich uniwersum) działo się najciekawiej. Myślę, że byłaby to bezpieczniejsza oferta niż klasyki.

Offline Gazza

Odp: X-Men
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 09:40:53 »
Męczenie Egmontu nic nie da. No chyba że X-men wpadną nagle do MCU lub powstanie jakiś dobrze rozpoznawalny serial jak to swego czasu miało miejsce z „Dardevilem” wtedy może wzrok Egmonotwskiego molocha padnie wreszcie na X-men.
Jackman ostro rzeźbi aktualnie na pakierni pod tajemnicze cameo, więc nie zdziwiłbym się gdybyśmy zobaczyli go w Avengers: Endgame. Nawet "tylko" w scenie po napisach.

Offline R~Q

Odp: X-Men
« Odpowiedź #56 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 10:06:19 »
Cyclops, Storm itd. mają koło 40-ki, Kitty jakieś 30-parę lat. Nic by nie stało na przeszkodzie, żeby była 1 seria dla dorosłych, z dorosłymi X-Menami i jedna lub kilka z młodymi mutantami - przecież jest ich tam pełno. Ale Marvel oczywiście musi odmładzać tych starych

Offline Antari

Odp: X-Men
« Odpowiedź #57 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 10:08:44 »
Czasami postarza np. seria Old Man Logan albo Old Man Hawkeye (bardzo dobra seria nawiasem mówiąc).

Offline robbirob

Odp: X-Men
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 10:10:43 »
Ale Marvel oczywiście musi odmładzać tych starych
Bo są znani, klasyczni wręcz :)
Stąd ja tych nowych X-Men nie ruszam, bo się za każdym razem odbijam od tego.

Odp: X-Men
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 10:35:22 »
ale przecież w Bendisowych iksach macie mutantów do wyboru do koloru - tych samych, młodych i starych jednocześnie ;)