Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 239808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 11:53:01 »
Można wydać  główne eventy, to chyba najprostsze rozwiązanie. Jednak np. taki Second Coming bez serii Cable'a sporo traci. To w końcu tam są przedstawione losy Hope, która w tym momencie historii  jest  postacią ,wokół której wszystko się toczy.

KamilM

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:03:55 »
Można wydać  główne eventy, to chyba najprostsze rozwiązanie. Jednak np. taki Second Coming bez serii Cable'a sporo traci. To w końcu tam są przedstawione losy Hope, która w tym momencie historii  jest  postacią ,wokół której wszystko się toczy.
Ja posiadam Trylogię Mesjasza + 2 tomy X-Force. I to w zupełności wystarczy. W Messiah War solowa seria Cable'a z Hope przeplata się z X-Force, wszelkie niedopowiedzenia są wyjaśnione we wstępie. Nie czułem się jakoś specjalnie zagubiony. Wydaje mi się, że do pełnego zrozumienia trylogii wystarczy zestaw:

House of M + Messiah Complex + X-Force Tom 1 + Messiah War + X-Force Tom 2 + Secund Coming

Ewentualnie pomiędzy HoM i MC można wrzucić coś w stylu X-Men Utopia/X-Men Nation X (chyba), coby wytłumaczyć czym jest ta Utopia i czemu X-Men nie mieszkają już w Westchester.

majkelus81

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:04:07 »
OokamiG masz rację tylko po co ta cała wydawana u nas Anihilacja i X-men w kosmosie, Egmont powinien od razu wydać War of Kings.

Dokładnie seria Cable'a jest bardzo fajna w porównaniu do tego co obecnie wyczynia się z tą postacią. W sumie to są 4 tpb, rozdzielone Messiah War.

KamilM

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:12:14 »
OokamiG masz rację tylko po co ta cała wydawana u nas Anihilacja i X-men w kosmosie, Egmont powinien od razu wydać War of Kings.
Obie Anihilacje to przecież samodzielne byty. A X-Men w kosmosie fajnie by się zeszło, bo zaraz po powrocie i pokonaniu Vulkana rozpoczyna się Messiah Complex.

Offline OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:18:12 »
OokamiG masz rację tylko po co ta cała wydawana u nas Anihilacja i X-men w kosmosie, Egmont powinien od razu wydać War of Kings.

Dokładnie seria Cable'a jest bardzo fajna w porównaniu do tego co obecnie wyczynia się z tą postacią. W sumie to są 4 tpb, rozdzielone Messiah War.

Mówisz o tym, że go odmłodzili? Obecnie nie śledzę na bieżąco tego co się tam dzieje, tylko skupiam się na solowych przygodach postaci.  Jak np. X-23, której serie u  nas wyjdzie. Kupujcie ją, a nie pożałujecie bo jest świetna.
Nie mówię, też że wydawanie samych eventów to dobra droga, chyba mnie źle zrozumiałeś. Po prostu to najłatwiejsze wyjście, po najmniejszej linii oporu. Jednak w przypadku kosmosu widać, że Egmont podszedł do tego bardziej kompleksowo, choć luki się tam zdarzają.

Offline robbirob

Odp: X-Men
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:18:46 »
OokamiG masz rację tylko po co ta cała wydawana u nas Anihilacja i X-men w kosmosie, Egmont powinien od razu wydać War of Kings.
Ale nie rozumiem dlaczego ciągle do tego wracasz? Wydają tak, to wydają. Może to się lepiej sprzedaje, może kosmos lepiej schodzi?

Odp: X-Men
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:27:13 »
Egmont nie przejmował się wprowadzeniem czytelników np przy wydawaniu Wolverine & X-men, startując od bodajże 17 (?) numeru. X-men: Schism również pominęli, więc sytuacja na początku ichniejszego Uncanny X-men/All new all different jest zaskakująca dla kogoś kto dopiero wskakuje w temat. o ile w tych dwóch seriach próg wejścia jest w miarę niski (trzeba po prostu założyć że Scott strzelił focha i pokłócił się z pozostałymi), o tyle w Wolverine dochodzi multum nowych postaci ze swoimi agendami i planami w trakcie realizacji.

ciężko to naprawdę rozsądnie rozegrać, nie cofając sie te 10-15 lat w tył.

Offline Antari

Odp: X-Men
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:28:20 »
A gdzie było wyjaśnione skąd się wzięła np. taka postać jak Rachel Summers, do której postacie zwracają się Marvel Girl? Pojawia się w Morderczej Genezie i jakoś nie zauważyłem, żeby polski czytelnik był "zagubiony", bo nie zna genezy tej postaci. A kim jest Polaris i jakie stosunki łączą ją z Magneto, Apocalypse albo Havokiem? Powinni wydać najważniejsze mutanckie eventy bez przejmowania się tym. A luki powinny być załatane "echami z przeszłości". W WKKM robili tak latami i nie było sprzeciwów, a wręcz pochwały. Niestety ale polski rynek jest za daleko w d.... z mutantami aby bawić się w wydawanie wszystkiego po kolei. Byłoby miło ale trzeba iść na kompromisy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Luty 2019, 12:32:04 wysłana przez Antari »

KamilM

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:33:34 »
W Powstaniu i Upadku Imperium Shi'Ar nie wiem co się stało z Polaris i jej mocami, a jakoś mi to nie przeszkadzało w lekturze. Każda taka pierdoła musi być wytłumaczona?

majkelus81

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:34:15 »
Mówisz o tym, że go odmłodzili?
Mówię o wcześniejszej serii, gdzie skakał w czasie i wyciągał mutnatów z ich czasów, tworząc to dziwną inkarnację NewMutants/X-force (?). Obecna odmłodzona wersja dopiero co się pojawiła, więc go nie przekreślam, tym bardziej, że interakcja z klasycznymi X-force może wyjść ciekawie.

Przypominam o komosie z jednego powodu. Niech ktoś spróbuje przeczytać War of Kings bez znajomości wcześniejszych wydarzeń. A co do wspomnianej luki OokamiG to brakuje głównie Novy, bo nie wierzę aby odpuścili Strażników Galaktyki, kiedy dodrukowują chłam tych z Marvel Now.

Wiecie co? Ja tu kiedyś napiszę streszczenie tego wszystko co tam wyżej wymieniłem i będzie wtedy ok.


Offline Antari

Odp: X-Men
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:36:47 »
Wiecie co? Ja tu kiedyś napiszę streszczenie tego wszystko co tam wyżej wymieniłem i będzie wtedy ok.

Napisz do Egmontu, może zawrą we wstępie do swoich albumów. :D

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:42:16 »
Się rozpisujecie jakby Egmont zapowiedział że będą wydawać dużo X-Men  :) Jakoś ich nie ciągnie do X-Men a jak będą chcieli wydać coś dłuższego to najprawdopodobniej Ultimate lub New X-Men (Morrison) co byłoby najrozsądniejsze. 

Offline robbirob

Odp: X-Men
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:45:07 »
Się rozpisujecie jakby Egmont zapowiedział że będą wydawać dużo X-Men  :) Jakoś ich nie ciągnie do X-Men a jak będą chcieli wydać coś dłuższego to najprawdopodobniej Ultimate lub New X-Men (Morrison) co byłoby najrozsądniejsze.
Ale New X-Men to jedynie trzy tomy a nie coś dłuższego.

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:47:56 »
Ale New X-Men to jedynie trzy tomy a nie coś dłuższego.
To 42 zeszyty więc raczej "dłuższe"  :) Chodzi mi o serię że "dłuższe" a nie jakiś pojedynczy tom.

Offline R~Q

Odp: X-Men
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 13:04:51 »
Ultimate X-Men nie zostanie wydane, bo ma za dużo nienawistników. Ile razy widziałem, jak twardogłowi "fani" narzekali, że Marvel "zrujnował" tym te postaci. Dla fanbojów jakiekolwiek odstępstwo od ich ukochanego głównego uniwersum 616 jest nie do zaakceptowania.

Co ciekawe, na Ultimate Spider-Man tylu narzekań nie ma.