Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 239975 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline przemo1

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1545 dnia: Nd, 04 Czerwiec 2023, 20:16:04 »
Czytam X-men praktycznie bez przerwy od 95 r. i po zakończeniu historii Brood robię przerwę i czekam na kolejny restart po Fall of X, bo już powoli się tego nie da strawić. A przygodę z X-men zacząłem od Tm Semic i numeru 9/95 z Brood właśnie i Ghost Riderem. Niestety nie ma porównania.

Offline Crono

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1546 dnia: Cz, 22 Czerwiec 2023, 11:17:27 »
Na FB Azyl Komiksu zamieścił fajne z zdjęcie z omnibusem Uncanny X-Men vol. 5. To największa dostawa pojedynczego tytułu w historii tego sklepu. Rozumiem zatem że dobrze im się sprzedaje (ciekawe która wersja okładki schodzi lepiej). Kurczę, czytam czasem te wpisy na FB i wydaje mi się że ludzie kupują dużo komiksów o mutantach. Czy dla Egmontu naprawdę wejście w Punkty zwrotne było bardziej pewne/opłacalne niż w epiki?
Swoją drogą, Marvel chyba znowu namieszał na grzbiecie i ten vol. 5 nijak nie pasuje do pozostałych.

Online xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1547 dnia: Cz, 22 Czerwiec 2023, 11:59:58 »
Parę lat temu podobne zdjęcie wrzucali z vol.4.
Motyl kiedyś pisał, że nie ma klienta na to.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gustavus_tG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1548 dnia: Cz, 22 Czerwiec 2023, 19:34:36 »
Swoją drogą, Marvel chyba znowu namieszał na grzbiecie i ten vol. 5 nijak nie pasuje do pozostałych.

No nie pasuje. Wszystkie omni jeden szablon (vol. 1-4 i jim lee vol. 1-2), a piąteczka zupełnie z innej parafii.


Parę lat temu podobne zdjęcie wrzucali z vol.4.
Motyl kiedyś pisał, że nie ma klienta na to.

Na 4 może nie, może więcej wydrukowali, ale takiej 3 już nie uświadczysz w uczciwych pieniądzach.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Czerwiec 2023, 19:37:16 wysłana przez Gustavus_tG »

Online Martin Eden

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1549 dnia: Nd, 02 Lipiec 2023, 17:28:31 »
Dzień dobry.
Jak wiemy, Mucha zapowiedziała X-men Jima Lee. Jak już dobrzy ludzie na forum wyjaśnili, materiały te nie pokrywają się z zawartością "X-men by Jim Lee" od Egmontu.

Mam pytanie: a jak to jest umieszczone fabularnie w stosunku do tych X-men egmontowskich? Jest przed, jest po, przenika się? Raz czytać jedno, raz drugie? Gdzie są Ci X-meni od Muchy: z tyłu, z przodu, nie ma znaczenia?

Z góry dziękuję każdemu za wyjaśnienie.

Offline Takesh

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1550 dnia: Nd, 02 Lipiec 2023, 17:37:57 »
X od Muszki dzieją się po. Możesz to czytać z niczym nie mieszając. Tam jest jeden crossover z Ghost Riderem, ale zawiera wszystkie zeszyty niezbędne. Dlatego śmiało kupuj i czytaj!

Offline laf

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1551 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 10:50:20 »
Mam pytanie: a jak to jest umieszczone fabularnie w stosunku do tych X-men egmontowskich? Jest przed, jest po, przenika się? Raz czytać jedno, raz drugie? Gdzie są Ci X-meni od Muchy: z tyłu, z przodu, nie ma znaczenia?
Dzieje się to po Muir Island Saga (SBM t. 71 Profesor X), a przed X-Cutioner's Song (który Egmont zapewne wyda w ramach Punktów Zwrotnych).

Offline Maragast

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1552 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 17:09:24 »
Jeszcze Egmont pewnie wyda Plan X-terminacji w Punktach Zwrotnych - wtedy będzie to wyglądało tak:
- Punkty Zwrotne: Masakra Mutantów, Upadek Mutantów, Inferno
- X-Men Jim Lee od Egmontu
- Punkty Zwrotne Plan X-terminacji
- Saga o Wyspie Muir z SBM 71
- X-Men Jim Lee od Muchy
- reszta Punktów Zwrotnych

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1553 dnia: Śr, 30 Sierpień 2023, 13:08:33 »
Czy ma już ktoś drugi tom "X-Men" Hickmana? Są jakieś zapowiedzi jak to będą dalej wydawać?
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline Raveonettes

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1554 dnia: Śr, 30 Sierpień 2023, 13:21:35 »
Czy ma już ktoś drugi tom "X-Men" Hickmana? Są jakieś zapowiedzi jak to będą dalej wydawać?
Ja mam. Tylko Marauders w zapowiedziach, czyli to co było już ogłoszone.

Online xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1555 dnia: Śr, 30 Sierpień 2023, 13:27:03 »
Dalej jest ten event z mieczami na 700 + stron, pewnie tak to wydadzą jak w oryginale.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kvothe

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1556 dnia: Śr, 30 Sierpień 2023, 15:17:03 »
Ciekawe czy na miękko puszczą te 720 str.

https://www.atomcomics.pl/pl/p/X-OF-SWORDS-TP/175848

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1557 dnia: Śr, 30 Sierpień 2023, 15:20:08 »
Czy ma już ktoś drugi tom "X-Men" Hickmana? Są jakieś zapowiedzi jak to będą dalej wydawać?

Do mnie dotarł drugi tom kilka dni temu, przeczytałem ale mam po lekturze kongobał w głowie. Może dlatego że liczyłem że uda mi się uniknąć wchodzenia w Empireum - najwyraźniej jednak nie. Bez znajomości eventu historia jest poszarpana do bólu.

Offline Crono

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1558 dnia: Śr, 30 Sierpień 2023, 16:07:29 »
Bo historia jest poszarpana. Trochę Brood, trochę o tych roślinach z Empireum, trochę o Fantomexie, Storm czy jednym z Summersów. Mnie czytało się to jednak o dziwo bardzo dobrze, może za wyjątkiem tych dwóch zeszytów o Storm i Fantomexie. Zresztą, na przykładzie Storm widać tą całą głupotę z tym wskrzeszaniem. Dobrze to Emma podsumowała.

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1559 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 19:13:45 »
Empyreum X-Men to bardzo słaby, krótki i drogi tie in do tego eventu. Nic nie wnosi fabularnie. Wydarzenia nie mają żadnego znaczenia. Jak ktoś jeszcze nie kupił, to odradzam.

Niby ciekawsze wydają się zasugerowane w głównej serii przygody Thora, Kapitana i Spider-Mana, ale pewnie to też wrażenie. A jakbym przeczytał to by mi się nie spodobało. Nie wiem co powiedzieć, ale przy lekturze widać wyrwane fragmenty fabuły. Tajne Imperium było jeszcze fajne pisane. Ale takie coś jak Wojna Światów, czy to Empyreum jest gorsze. Moim zdaniem Egmont po prostu powinien wydawać wszystkie tie iny z tych serii które prowadzi w jednym grubym tomie, tak jak tu główny event. Bo wydawanie 4 zeszytów za pełną cenę bardzo mnie wkurzyło. To samo było przy Rzezi Absolutnej Spider-man, który to album okazał się porażką. Muszę zacząć czytać opisy zawartości tych komiksów, bo inaczej będę tracił pieniądze na takie badziewia.