Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 245919 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1020 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 21:37:09 »
Dziekuje slicznie koledzy!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1021 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:52:18 »
Czy wiadomo już coś na temat tego jaki papier zastosuje Egmont w X-Men - Wielki projekt?
Masz wyżej screena.
Teraz już na poprzedniej stronie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Jigsaw

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1022 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 01:31:32 »
Ponieważ o to chodziło w tej rozgrywce. Żeby z przegranej pozycji w jakiej znajdowal się bialy gracz doprowadzić do pata. Wlasnie dlatego Piskor odtwarza prawdziwy mecz szachowy i sytuację która nazywana jest "matka  wszystkich przekretow".
Na 1 rys ruch mają białe. Dlaczego oddaje hetmana skoro może nim zrobić szacha (3 pola po skosie) ?

Może w zależności od dalszej gry możliwa by była wygrana białych. Zależy kto i jak gra. Jednak to odtworzenie odbytej  gry, więc zwracam honor Piskorowi - myślałem, że to jego wymysł, nie sądziłem, że się tak przyłoży ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 31 Sierpień 2021, 02:08:24 wysłana przez Jigsaw »

Offline Sebo

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1023 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 07:05:13 »
Jasne że może zrobić tego szacha, ale co dalej? Czarny król ucieka do góry i nie ma jak go dalej "ugryźć" bez strat własnych. Czarne nadal są w lepszej pozycji. Jeden ruch od mata. Biały król jest w tak beznadziejnej sytuacji, że nie ma co ryzykować i trzeba szukać remisu poprzez poświęcenie hetmana, gdyż taka okazja raczej by się już nie powtórzyła.

Offline Genzo

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1024 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 10:56:59 »
czytał ktoś tych iksów piskora w oryginale ? dobre to ? bo sie zastanawiam czy nie powinąć, lubie takie oldschoolowe rysunki, a jak wydane to bedzie na offsecie to jeszcze fajniej, tylko jak ze scenariuszem, zwykła pulpowa naparzanka czy cos innego ?

Offline Jigsaw

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1025 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 02:19:01 »
Jasne że może zrobić tego szacha, ale co dalej? Czarny król ucieka do góry i nie ma jak go dalej "ugryźć" bez strat własnych. Czarne nadal są w lepszej pozycji. Jeden ruch od mata. Biały król jest w tak beznadziejnej sytuacji, że nie ma co ryzykować i trzeba szukać remisu poprzez poświęcenie hetmana, gdyż taka okazja raczej by się już nie powtórzyła.
Rzeczywiście, przeanalizowałem ten mecz. Na pierwszy rzut oka, nie znając tej rozgrywki, jak zobaczyłem co wyczynia Magnus pomyślałem, że to kolejny artysta, który używa szachów na nieświadomych czytelnikach, a tu taki zaskok. Szachy to wspaniała gra.
 No i podziw dla forumowiczów za ich czujność i wiedzę.

Offline Antari

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1026 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 21:15:58 »
Czytam wlasnie drugi tom Ultimate X-Men i bawie sie przednio. Nie jest to absolutnie nic wybitnego, ale od kiedy zapoznalem sie z ta seria dzieki DK (matkobosko, kiedy to bylo...), bardzo ja lubie. Jednakze, slyszalem wiele opinii, ze z czasem poziom leci mocno do dolu i juz tak fajnie nie jest. W zwiazku z tym zamierzam poprzestac na tomie 3 czyli tam gdzie konczy sie run Millara. Pytanie do mutanckich ekspertow - czy to dobry moment na pozegnanie sie z UXM? Czy Millar zakonczyl to w jakis sensowny sposob?

Przybijam piątkę koledze bo mogę się wszystkimi kończynami podpisać pod powyższym. Przy 2 pierwszych tomach bawiłem się przednie głównie z uwagi na sentyment po DK. Absolutnie nic wybitnego ale jakiś rok temu znalazłem pierwsze numery DK i wciągnąłem je na poczekaniu. Również mam sentyment do początku tej serii i niestety nie było mi dane na własnej skórze dojść do końca. U X-M to niestety kobyła z tego co wiem, więc podobnie zamierzałem w pewnym momencie odciąć się od serii i tom 3 wydaje się bym logicznym punktem kończącym. Dzięki za zadanie pytania, właśnie miałem o to pytać, a tak mam już odpowiedź. W sumie mój post wyszedł taki trochę bez większego sensu ale trudno :)

Online Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1027 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 18:13:08 »
Myślałem, ze ta X-terminacja będzie podwójna jak Czerwoni, ale się okazało, że to zwykły, standardowy tom.

Offline sad_drone

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1028 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 23:12:23 »
@Bazyliszek Ja ci proponuję żebyś usiadł, przeczytał ten swój post, i potem zastanowił się czy ma on jakąkolwiek merytoryczną wartość. Co jakikolwiek forumowicz wyciągnie z tego że ty myślałeś o podwójnym tomie a to jest tom pojedynczy ? Czytam twoje ostatnie posty i mam wrażenie że ty je klepiesz dla samego klepania, bo w większości treść albo się powtarza, albo jak w powyższym w ogóle jej nie ma.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Itachi

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1029 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 22:46:40 »
Czytam wlasnie drugi tom Ultimate X-Men i bawie sie przednio. Nie jest to absolutnie nic wybitnego, ale od kiedy zapoznalem sie z ta seria dzieki DK (matkobosko, kiedy to bylo...), bardzo ja lubie.

Mam identycznie, właśnie skończyłem lekturę pierwszego tomu.

Dla mnie seria Ultimate spełniła swoją rolę w 110%, również poznałem ją w czasach DK. Przyznam szczerze, że kiedyś taki zeszyt czytało się po kilka razy, wyszedł pierwszy numer - lektura. Za kilka tygodni kolejny i za każdym razem starałem sobie przypomnieć wydarzenia z poprzedniego. Teraz to raczej nie do pomyślenia, wychodzi tyle komiksowego dobra. Co mnie urzekło w serii Ultimate?

Ulala, kwestii jest co najmniej kilka. Zacznę od nowej kreacji Mutantów. Ta mocno przypadła mi do gustu, moim zdaniem bohaterowie stali się nieco poważniejsi, a zarazem mroczniejsi. Niby to nastolatkowie, natomiast na kadrach nie do końca to widać. Ten myk zaskoczył. Dalej, zamiast jakiś kosmicznych popierdółek, otrzymałem to co uwielbiałem w komiksach o X-Men. Ci startują od roli znienawidzonych przez społeczeństwo podludzi, są miażdżeni jak karaluchy, żyją w ciągłym strachu, nie mają jakichkolwiek praw. To przemawia do mojej wyobraźni o wiele mocniej, niż czasy kiedy stają się kolejnymi superbohaterami. Dalej, oba obozy walczą między sobą bez zbędnych ceregieli, widać po Magneto jak działa w morderczym szale, jego potyczka z Profesorem X jest brutalna i dynamiczna, nie ma w niej miejsca na kolejne zdania i tłumaczenia dlaczego to ja mam rację. Mutanci kontra mutanci, w pierwszych rozdziałach rozgrywka pomiędzy nimi wciąga na maksa, co ważne graficznie wygląda to naprawdę dobrze, są momenty kiedy kadry są mniej precyzyjne, ale idealnie wpasowuje się to w dynamiczną akcję. Moce Mutantów są przecież gwałtowne, część z nich dopiero się ich uczy, dobrze że scenarzyści to widzą i dodając do komiksu odrobinę realizmu.

Część osób narzeka na dialogi, mi one nie przeszkadzają. Są młodzieżowe, są wstawki humorystyczne, sprośne, ogólnie rzecz biorąc dobrze i prosto opisują relację dzielące poszczególnych członków grup. Jasne, można napisać, że wszystko dzieje się za szybko, że można było poświęcić więcej czasu na powolne wprowadzanie kolejnych mutantów, natomiast muszę przyznać że stawiam Ultimate X-Men zaskakująco wysoko w rankingu nazwijmy to lekkich lektur. Czyta się to cholernie sprawnie.

Nie chciało mi się przed snem rozkopywać zawartości szafy, aby dostać się do pudła z zeszytami Dobrego Komiksu, ale dałbym sobie uciąć rękę że tłumaczenie w wielu miejscach się różni. Trudno mi to udowodnić, bo zeszyty czytałem ostatni raz pewnie z 10 lat temu, natomiast tak jakby w kilku miejscach byłem lekko zaskoczony, że opisana sytuacja utkwiła mi w pamięci nieco inaczej. Może pod koniec tygodnia się przełamię i porównam obie wersje. Albo przy czytaniu kolejnego tomiku.

Z czystym sumieniem mogę polecić ten tomik szerszej grupie forumowiczów. Seria Ultimate jest brutalna, napakowana akcją, z niezłymi twistami fabularnymi. Idealna na kawę w jesienne popołudnie. Albo do herbaty na wieczór.


« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Wrzesień 2021, 22:50:13 wysłana przez Itachi »

sum41

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #1030 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 20:08:14 »

Online michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1031 dnia: So, 09 Październik 2021, 09:39:59 »
Polecam sprawdzić podcast Avalonu o tym dlaczego X-men Hickmana są tak super, dlaczego to nie do końca wypaliło oraz dlaczego Egmont będzie mieć problem z wydawaniem:



ostrzegam, że mogą pojawić się mini spoilery.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Październik 2021, 09:48:51 wysłana przez michał81 »

Offline Szekak

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1032 dnia: So, 09 Październik 2021, 09:52:12 »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online LukCook

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1033 dnia: So, 09 Październik 2021, 09:56:15 »
Gosc jest tragiczny.

Który? Ten z YouTube czy ten co na forum tym zaśmieca?

Offline sad_drone

Odp: X-Men
« Odpowiedź #1034 dnia: So, 09 Październik 2021, 10:06:39 »
@michal81 jedyna sensowna opcja imo to podwojne tomy dawn of x, tylko nie wiem jak czytelnicy by zareagowali na 1/2 zeszyty serii w tomie i czy w ogole jest na mutantow taki popyt zeby wydac parenascie grubszych tomow.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.