Autor Wątek: Przechowywanie komiksów  (Przeczytany 15460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #90 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 17:42:08 »
Tam masz podane kg/półkę, przelicz mniej więcej ile ci wyjdzie.



Ja mam tylko te głębokości 28 - szerokości 40, wysokości 202 i 106 z drzwiami szklanymi, te wyższe musiałem przewiercić do ściany a te niskie stoją nieprzymocowane.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline stab

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 18:11:47 »
Szybkie testy empiryczne wykazały że 40 cm Marvel Fresh (TPB) to 16,70 kg, czyli powinno nać rade ;)


Offline Enceladus

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 18:21:17 »
Mam cztery regały tego typu. Od pół roku na trzech regałach na górnych półkach komiksy kładzione podwójnie i jest ok.

Offline Murazor

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #93 dnia: Pn, 16 Październik 2023, 14:11:34 »
Planuję dokupić sobie regał Billy i zauważyłem adnotację, że od stycznia będą nowe kolory w nowej technologii bla bla, więcej tutaj (znalazłem tylko po angielsku). Biały zostaje, ale jak ktoś planował powiększyć kolekcje w innym kolorze to może być to ostatnia chwila.

Nowe kolory są dostępne w Azji od 2022, między innymi w Singapurze, więc można podejrzeć zmiany tutaj.

Offline GoNzO

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #94 dnia: Pn, 16 Październik 2023, 14:30:46 »
Uff, na szczęście czarny zostaje...

Offline Murazor

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #95 dnia: Pn, 16 Październik 2023, 19:11:45 »
Tak, ale może się różnić, bo ma mieć wzory drewna. Jedynie biały zostaje jako "matowy".

nowy vs stary

Offline Dracos

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 16 Październik 2023, 20:40:50 »
Ale jak wypełnisz komiksami to już tak nie będą się odróżniać :)

Offline Spiff

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #97 dnia: Pn, 16 Październik 2023, 20:46:44 »

wykorzystano materiały z "8azyliszek - kolekcja"
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Październik 2023, 20:56:31 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline dreamer36

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #98 dnia: Pt, 22 Grudzień 2023, 12:04:35 »
https://www.atomcomics.pl/pl/p/MARVEL-COMIC-BOX-DAREDEVIL-PUDLO-NA-KOMIKSY/212376

Czy ktoś z Was przechowuje komiksy w tego typu pudełkach? Chodzi o to, że chciałem pochować tomy wszelkich kolekcji jakie posiadam (WKKM, WKKDC, BiZ, Transformers), gdyż mam bardzo wybiórczo kupowane tomy, więc panorama poszatkowana, poza tym jako tako wartości kolekcjonerskiej one dla mnie nie mają, ale jest sporo dobrych historii, które mimo wszystko chciałbym zostawić.

I stąd pytanie, czy w ogóle jest sens trzymać takie wydania w tych kartonach? Jak to się ma do ewentualnego układania ich piętrowo? Nie ukrywam, że ładne te kartony i może żona by mniej marudziła, niż jakbym załadował jakieś ordynarne plastiki w kącie pokoju :)

Offline Takesh

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #99 dnia: Pt, 22 Grudzień 2023, 17:20:14 »
Ja przy okazji przeprowadzki musiałem jakoś zabezpieczyć komiksy, które mam. Takie pudla są fajne, ale dla mnie za drogie. Poszukalrm na necie i kupiłem zwykłe 3 pudła archiwalne różne na różne rozmiary. Zaleta to cena. Wada to brak tak wypasionych grafik. Komiksy obecnie są w tych pudłach na poddaszu. Koszt szaf bibliotecznych rozłożył mnie na łopatki. W mieszkaniu miałem fajna szafę, ale w domu potrzebowałbym conajmniej dwie na już... Ale kiedyś szafy zrobię.

Offline Gazza

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #100 dnia: Pt, 29 Grudzień 2023, 10:24:50 »
https://www.atomcomics.pl/pl/p/MARVEL-COMIC-BOX-DAREDEVIL-PUDLO-NA-KOMIKSY/212376

Czy ktoś z Was przechowuje komiksy w tego typu pudełkach?
Tak. Osobiście przechowuję w takich całą kolekcję zeszytów. Jeśli chodzi o zbiorcze wydania to trzeba zwrócić uwagę na wymiary - są różne dla comic book (zeszyty) i trejdów. Spokojnie można piętrować. Widziałem u ludzi nawet po 3 czy 4 poziomy, aczkolwiek ja mam wyłącznie w dwóch „warstwach”.

Edit: z tego co widzę to na Atomie są obecnie chyba tylko na zeszyty i format magazine. Warto zapytać. Lepiej dobrze dopasować niż miałyby „latać” luzem, albo się nie mieścić.
« Ostatnia zmiana: Pt, 29 Grudzień 2023, 10:31:42 wysłana przez Gazza »