Autor Wątek: Witcher  (Przeczytany 9329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klint

Odp: Witcher
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 22:01:31 »
Wiedźmin - komiksowa adaptacja opowiadań Andrzeja Sapkowskiego - ZIARNO PRAWDY.

Na wstępie podkreślę to co jest najważniejsze : jest to bardzo udana adaptacja (moim zdaniem).
Scenarzysta jak i rysownik znaleźli idealny balans na przedstawienie fabuły tak aby przenieść jak najwięcej wątków z bardzo treściwego stylu ASa. Mam takie wrażenie po lekturze komiksu, że chyba lepiej się nie dało.
Zapowiedziana została również, kolejna część tym razem na przysłowiowy warsztat MNIEJSZE ZŁO.
Smaczku dodaje fakt, ze te opowiadanie ma już swoją komisową adaptacje. Czekam z niecierpliwością.

Nie mogą pominąć ważnej kwestii wydawniczej ... miękka okładka !!!! Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł ?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Witcher
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 22:36:53 »
Wiedźmin - komiksowa adaptacja opowiadań Andrzeja Sapkowskiego - ZIARNO PRAWDY.

Na wstępie podkreślę to co jest najważniejsze : jest to bardzo udana adaptacja (moim zdaniem).
Scenarzysta jak i rysownik znaleźli idealny balans na przedstawienie fabuły tak aby przenieść jak najwięcej wątków z bardzo treściwego stylu ASa. Mam takie wrażenie po lekturze komiksu, że chyba lepiej się nie dało.
Zapowiedziana została również, kolejna część tym razem na przysłowiowy warsztat MNIEJSZE ZŁO.
Smaczku dodaje fakt, ze te opowiadanie ma już swoją komisową adaptacje. Czekam z niecierpliwością.

Nie mogą pominąć ważnej kwestii wydawniczej ... miękka okładka !!!! Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł ?

Przy komiksie mającym 56 stron to twarda okładka byłaby idiotycznym pomysłem.

Offline xanar

Odp: Witcher
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 22:51:20 »
Tak z ciekawości od ilu stron nie jest idiotycznym.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Witcher
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 22:55:51 »
Tak z ciekawości od ilu stron nie jest idiotycznym.

Jak dla mnie od tylu, że okładki nie będą grubsze niż sama zawartość.

Offline Murazor

Odp: Witcher
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 22:59:31 »
Tak z ciekawości od ilu stron nie jest idiotycznym.
W większości przypadków jeżeli okładki jest więcej, niż komiksu to jest to idiotyczne :) ale taki Blacksad, czy Azymut w dużym formacie i HC uwielbiam.

Na wstępie podkreślę to co jest najważniejsze : jest to bardzo udana adaptacja (moim zdaniem).
Scenarzysta jak i rysownik znaleźli idealny balans na przedstawienie fabuły tak aby przenieść jak najwięcej wątków z bardzo treściwego stylu ASa. Mam takie wrażenie po lekturze komiksu, że chyba lepiej się nie dało.
Oj tak, ta adaptacja to genialny pomysł, duże lepsze, niż to co do tej pory wychodziło od DH, może poza pierwszym tomem. Świetnie czuć klimat książkowego wiedźmina, rysunki bardzo dobrze współgrają. Piękna i tajemnicza bruxa, Nivellen groźny i brutalny potwór, ale im dalej w historię ta jego mordka wydaje się coraz bardziej sympatyczna, Geralt raczej drugoplanowy, ale też odwzorowany bardzo książkowo.

I super, że idą dalej. Opowiadań jest sporo, a może sprzedadzą się na tyle dobrze, że pójdą poźniej w "główną" serie :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Sierpień 2022, 23:02:50 wysłana przez Murazor »

Offline xanar

Odp: Witcher
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 23:05:56 »
No i jeszcze są te Thorgale na twardo, ale jest też wersja nieidiotyczna.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Klint

Odp: Witcher
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 16:11:00 »
Wszystkie wcześniejsze tomy wyszły w twardej oprawie.
Niby to seria poboczna jednak to samo logo.

Offline xanar

Odp: Witcher
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 16:26:19 »
Ja tam wolę wszystko szyte na twardo.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Witcher
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 17:02:43 »
Ja tam wolę wszystko szyte na twardo.

Takie 24 czy tam 22 plansze, które wychodzą w zeszytówkach też byś wolał na twardo?

Offline xanar

Odp: Witcher
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 17:22:32 »
A jest coś takiego jak zeszytowa na twardo, mówię o "normalnych" wydaniach, akurat ten Wiedźmin istnieje na twardo i do premiery na polskim rynku było info, że też taki będzie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Witcher
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 18:28:15 »
A jest coś takiego jak zeszytowa na twardo, mówię o "normalnych" wydaniach, akurat ten Wiedźmin istnieje na twardo i do premiery na polskim rynku było info, że też taki będzie.

Pewnie nie ma, bo byłoby to bez sensu ;) Co do tego Wiedźmina to na początku faktycznie było info o twardej, ale zmienili na miękką w zapowiedziach już na jakiś czas przed premierą.

Offline xanar

Odp: Witcher
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 19:00:28 »
Ja to pamiętam, że na stronie Egmont.pl do premiery była twarda, albo coś mi się przewidziało.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kadet

Odp: Witcher
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 20:08:45 »
Pewnie nie ma, bo byłoby to bez sensu ;)

Amber wydaje zbiorcze: dwa zeszyty "Sonica" w twardej oprawie.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Witcher
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 20:22:52 »
Amber wydaje zbiorcze: dwa zeszyty "Sonica" w twardej oprawie.

To objętościowo coś jak ten Wiedźmin właśnie ;)

Offline Death

Odp: Witcher
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 19:01:14 »
Ziarno prawdy. Bardzo dobra adaptacja świetnego opowiadania. To Piękna i Bestia w krzywym zwierciadle okraszona jednymi z lepszych rysunków wśród komiksowych adaptacji Sapkowskiego. Może nawet najlepszymi. Rzecz godna polecenia. Fajnie mi się czytało do kawy po pracy.