Autor Wątek: Witcher  (Przeczytany 9324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Klint

Witcher
« dnia: Śr, 06 Luty 2019, 21:15:19 »
Rodzimy bohater w amerykańskim komiksie. Graficznie mocno zbliżony z DZIKIM GONEM, fabularnie jest różnie. Mam nadzieję że FLESH and FLAME zostanie wydany w Polsce. Z tego co się zdążyłem zorientować szykuje się najciekawsza odsłona komiksowych przygód Wieśka.

sum41

  • Gość
Odp: Witcher
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 21:24:41 »
Brat mnie wlasnie pytal czy to po polsku jest. Ciekawe czy wydadza tym bardziej ze niektore tomy nadal w sklepach.

Midar

  • Gość
Odp: Witcher
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 00:18:57 »
Brat mnie wlasnie pytal czy to po polsku jest. Ciekawe czy wydadza tym bardziej ze niektore tomy nadal w sklepach.
Ale, były dodruki.

Online Klint

Odp: Witcher
« Odpowiedź #3 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 14:31:26 »
Córka Płomienia przeczytane ! Graficznie prezentuje się najzacniej z dotychczasowych tomów serii. Scenariuszowo jest niestety słabiej. Fabuła bardzo mocno powiązana z DZIKIM GONEM a szczególnie z dodatkiem SERCE Z KAMIENIA. Niemniej bardzo się cieszę że kolejny tom u nas i czekam na więcej.

Online Crono

Odp: Witcher
« Odpowiedź #4 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 09:03:38 »
W końcu znalazłem czas, aby przeczytać najnowszego Wiedźmina. Niestety, ten komiks to dramat. O fabule można powiedzieć tylko tyle, że ... jest. W dodatku rozwiązania fabularne są bardzo dyskusyjne, a osadzenie głównego wątku w takim a nie innym miejscu sprawia, że cały urok świata wykreowanego przez Sapkowskiego, czy nawet CDPRED jest niewidoczny. W dodatku rysunki. Niby ładne, ale widać że rysowniczka nie radzi sobie ze scenami akcji. W dodatku w kilku miejscach (głównie pod koniec, sceny z Jaskrem) czytając i oglądając ten komiks zastanawiałem się co też właśnie się wydarzyło. Jak dla mnie, najsłabsza część cyklu. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że tom pierwszy jest najlepszy (co źle świadczy o serii, bo to w zasadzie średni komiks). Tomu czwartego radzę nawet nie dotykać kijem.
« Ostatnia zmiana: So, 14 Wrzesień 2019, 09:05:38 wysłana przez Crono »

Offline stachel

Odp: Witcher
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 15:41:06 »
I za mną w końcu tom 4. Cóż, niestety to najgorszy tom z serii wydawanej przez Egmont.

Graficznie komiks daje radę, choć sceny walki są co najwyżej przeciętne. Brakuje też trochę szczegółów w większość kadrów, ale ogólnie wychodzi 7/10.

Niestety fabuła tego komiksu jest tragiczna. Geralt biegający i zabijający potwory niezależnie od tego jak poważni przeciwnicy to są, trochę podstępu i żartów, które momentami były żenujące. Najlepiej w tym komiksie wypadł Jaskier, ale nie było go na tyle dużo, żeby uratować tę pozycję. Historia ta niczym nie zaskakuje, większości fabuły idzie się domyślić po paru pierwszych stronach głównego wątku. Za fabułę 3/10.

Dla kogo jest ten komiks? Dla fanów uniwersum, którzy chcą przeczytać wszystko. W przeciwnym przypadku na rynku jest dużo lepszych pozycji.

Online Klint

Odp: Witcher
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 11:51:57 »
Czy ktoś orientuje się czy na fali popularności serialu zapowiedziano gdzieś kolejną część serii ?

Odp: Witcher
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 12:02:56 »
Fabuła jest tragiczna, sceny walki najwyżej przeciętne i brakuje też trochę szczegółów w większości kadrów, ale ogólnie 7/10?

Online Klint

Odp: Witcher
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 18:59:38 »
Maj zapowiada się ciekawie dla wielbicieli Wiedźmina od DH

W Polsce premiera tomu 5 :
https://www.facebook.com/events/728657324529741/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22your_upcoming_events_unit%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark%22%7D]%7D

A w USA premiera tomu 6:
https://www.ign.com/articles/the-witcher-witchs-lament-dark-horse-comic


Offline Megatron

Odp: Witcher
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 00:05:04 »
Zawsze mnie dziwiło czemu brnąć w autorskie fabuły mając niewydany materiał źródłowy. Wybór opowiadania cieszy, okładka daje nadzieję na ciekawe wnętrze, trzeba tylko poczekać do końca kwietnia :)


Offline Pawel.M

Odp: Witcher
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 14:00:08 »
Rosyjskie coś, co chyba można nazwać parakomiksem - opowiadania Sapka, jako dodatek do ilustracji :D








Offline stachel

Odp: Witcher
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 22:46:23 »
Nie mogę zupełnie tego znaleźć w sklepach. Masz jakieś namiary na to?

Offline Megatron

Odp: Witcher
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 00:23:39 »

Offline Pawel.M

Odp: Witcher
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 00:49:49 »
Na amazonie jest.
Wychodzi duuuużo taniej, niż ściąganie z Rosji - na jednej z rosyjskich stron pokazało mi opcję wysyłki do Polski. Za jedyne 850 zł jedna część (pewnie przy zakupie dwóch od razu byłoby taniej).

Offline Death

Odp: Witcher
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 04 Luty 2022, 00:10:41 »


Sztybor dał radę, kolorystka też, autor okładki wręcz zarządził, ale rysowniczka pięknie nawiązała do najgorzej rysowanych komiksów z czasów Tm-semica. Po prostu jakby jej się nie chciało. Geralt ma mordę wykrzywioną na wszystkie sposoby, a to komiks rysowany realistycznie. Kolory jednak mniej lub bardziej ratują sytuację (w zależności od planszy). Na szczęście rysunki bronią się narracyjnie, przez fabułę płynie się przyzwoicie, nie żeby zaraz kraulem, ale nienaganną żabką z pewnością. W pewnym momencie byłem zawiedziony, bowiem zwrot akcji był przewidywalny od dwóch zeszytów jak nastanie kaca po 10 piwach wieczorem, ale potem nastąpił kolejny, którego już nie przewidziałem. Sztybor w porę doniósł ogórków, chleba ze smalcem i kolejnego zimnego browca i ja-czytelnik mogłem wybić klin klinem. Niezły komiks. W serii bywały lepsze, choćby poprzedni sztyborowy. 6/10
Geralt taki piękny: