Autor Wątek: Witcher  (Przeczytany 9461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klint

Odp: Witcher
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 19 Wrzesień 2022, 09:40:15 »
Na grudzień Dark Horse zapowiada kolejny tom wiedźmina :  THE BALLAD OF TWO WOLVES


https://www.darkhorse.com/Search/THE+BALLAD+OF+TWO+WOLVES

Offline Itachi

Odp: Witcher
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:19:41 »
Ziarno prawdy

Bardzo przyjemna rzecz, która powinna spodobać się na zachodzie. Tyle, że to lektura na kwadrans, może dwadzieścia minut. Jedyny minus. Jonas Scharf ma styl delikatnie przypominający mi Amerykańskiego Wampira (Rafael Albuquerque). Oczywiście to nie jest ten sam poziom, ale podobieństwa zauważam. Bruxa to już ogóle jakby wycięta z serii Scotta Snydera.

Mam nadzieję że nie była to solowa przygoda scenarzysty z rysownikiem, kolejne opowiadania również chętnie bym zakupił. Na emefce sporo osób zachwalało, trzeba przyznać że odbiór Ziarna Prawdy jest wysoce pozytywny.

Offline Rodrigues

Odp: Witcher
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:28:03 »
Jeżeli dobrze wywnioskowałem z rozmowy przy stoliku, to Jacek Rembiś jest zaangażowany w realizację kolejnego projektu, czyli opowiadania "Mniejsze zło". Nie wiem czy będzie je ilustrował Scharf. Jonas powiedział tylko, że z chęcią weźmie jeszcze udział w takim projekcie i że sam jest fanem Wiedźmina. Przed oficjalnymi decyzjami autorzy raczej nie chcieli opowiadać więcej o przyszłych planach.

----

Edit:

The Ballad of Two Wolves #1 otrzyma variant z okładką Jakuba Rebelki:



« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:35:44 wysłana przez Rodrigues »

Offline Klint

Odp: Witcher
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 11:02:57 »
Na MFGiK Kołodziekczak powiedział, ze z Wiedźmina wydadzą wszystko co mogą.
Ciekaw jestem jak wygląda sytuacja tych tytułów :




Komiksy są w wersji cyfrowej, czyli już przetłumaczone. Dlaczego Egmont nie zdecydował się na wydanie tradycyjne (nawet w miękkiej oprawie ) ?

Online michał81

Odp: Witcher
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 11:56:18 »
Killing Monsters był wydany na papierze w The Witcher Library Edition Volume 1.

Natomiast "Rachunek Sumienia" był chyba dodawany do którejś z edycji Wiedźmina 2.

Offline misiokles

Odp: Witcher
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 12:14:42 »
Jak zabijać potwory też był wydany na papierze, bo są oferty  na allegro, ale domyślam się, że w niewielkim zakładzie jako dodatek do jakiejś wypaśniejszej wersji gry.

Offline Klint

Odp: Witcher
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 30 Marzec 2023, 20:06:54 »
Okładka dla kolejnego komiksu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego :



Premia w USA 4 lipca ( to nie jest przypadek  8) ). Ciekawe czy u nas w tym roku ?

Offline Rodrigues

Odp: Witcher
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 30 Marzec 2023, 20:14:40 »
Scenariusz: Jacek Rembiś
Rysunki: Adam Gorham
Kolory: Jordie Bellaire
Okładka: Kai Carpenter

Offline Megatron

Odp: Witcher
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 30 Marzec 2023, 21:29:00 »
Z twittera rysownika


Offline Klint

Odp: Witcher
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 30 Październik 2023, 15:31:31 »
BALLADA O DWÓCH WILKACH przeczytana i w mojej opinie jest to część trochę rozczarowująca. Mam wrażenie, że Sztybor, nie "czuje" wiedźmińskiego świata tak jak scenarzysta trzech pierwszych część Paul Tobin, które to albumu uważam za najciekawsze z dotychczas wydanych. (Nie liczę tutaj adaptacji opowiadań, bo to poniekąd odrębna seria)  Zupełnie niepotrzebnie wplątuje elementy współczesne np: turystyka, które nijak nie pasują do świata przedstawionego. Sama opowieść, czerpiąca z folkloru baśniowego, nie jest zbytnio zajmująca. Na pocieszenie pozostaje fakt, że już niedługo premierę będzie miał album adoptujący "Mniejsze Zło", którego scenarzysta Jacek Rembiś już w pierwszym tomie udowodnił, że doskonale rozumie postać wykreowaną przez Andrzeja Sapkowskiego.


Offline Kadet

Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline fdg123

Odp: Witcher
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 15:23:47 »
Pierwszą styczność z Wiedźminem miałem grając w trzecią część gry. Jako że bardzo mi się spodobała, postanowiłem że się zapoznam z komiksem. Jest parę serii. Która najlepsza? Warto go czytać?

Offline Death

Odp: Witcher
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 17:42:14 »
Na razie kup sobie Dom ze szkła i Dzieci lisicy. Jak się spodobają to tę serię dalej.
Oczywiście jeśli chcesz coś na poziomie trzeciej gry, to zabierz się za książki, bo są zajebiste.

Offline Gieferg

Odp: Witcher
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 17:53:15 »
ja znam tylko te narysowane przez Polcha na podstawie opowiadań Sapkowskiego i w sumie nic więcej mi do szczęścia potrzebne nie jest jeśli chodzi o komiksy z wiedźminem.

Tylko ta grzywka...

Współczuję tym, którzy zagrali w W3 bez wcześniejszego czytania książęk. Nie dość że sobie zaspoilerowali zakończenie i główne plot-twisty z sagi, to jeszcze i samo doświadczenie z grą mieli mocno niekompletne przez brak znajomości tego, do czego jest tam mnóstwo nawiązań.
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Luty 2024, 17:56:10 wysłana przez Gieferg »