Autor Wątek: WildStorm  (Przeczytany 3030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: WildStorm
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 16:47:54 »
Skoro ma być wg Absoluta to powinno być też Authority/Planetary Rule the world sporo dodatków, choć mniej niż w Absolucie, bo ona ma chyba 390 stron, a wydanie Egmontu 354 jeśli się nie mylę.

JanT

  • Gość
Odp: WildStorm
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 17:01:30 »
TK mówił że wycinają Planetary/Authority bo było już w Planetary. I wszystko się zgadza :)

Offline michał81

Odp: WildStorm
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 22:45:45 »
Ja mimo iż nie zagłosowałem na WildCATS (są dużo lepsze tytuły w tym zestawieniu) to i tak czekam aż wydadzą ich przygody w Deluxie. Mam nadzieję, że te od Jima Lee (których tu nie wyszczególniono). Ogólnie to chciałbym, że Egmont wypuszczał na rynek jak najwięcej komiksów z lat 80 i 90 :)
W przypadku WildCATS to wcale nie jest taka (prawie) trudna sprawa.

WildC.A.T.s volume 1

Absolute WildC.A.T.s by Jim Lee - zbiera WILDC.A.T.S #1-13 i #50, CYBERFORCE #1-3 (to są zeszyty z crossovera Killer Instinct) oraz WILDC.A.T.S/X-MEN: THE SILVER AGE #1. Dodatkowo jest WildCats#1 z 2006 (dokładnie vol. 4). (Tm-Semic wydał następujące zeszyty #1-4, #8–13)

James Robinson's Complete WildC.A.T.s - zbiera WILDC.A.T.S #15–20, Annual #1, Team One/WildC.A.T.S. #1-2 i niektóre źródła podają jeszcze WILDSTORM RISING #1 (nie wiem, nie miałem fizycznej kopi komiksu), czyli wszystko to co napisał Robinson.
Ale o co chodzi z tym WILDSTORM RISING? To był crossoverem serii WildStorm:
Prolog: Team 7: Objective: Hell #1
część 1: Wildstorm Rising #1
część 2: WildC.A.T.s vol.1, #20
część 3: Union vol.2, #4
część 4: Gen¹³ vol.2, #2
część 5: Grifter vol.1, #1
część 6: Deathblow vol.1, #16
część 7: Wetworks #8
część 8: Backlash #8
część 9: Stormwatch vol.1, #22
część 10: Wildstorm Rising #2
Wildstorm Rising ma też samodzielne wydanie. Czy znajomość tego fragmentu jest konieczna? Nie. To jest nawet słabsze od tego, kiedy za serię odpowiadał Lee. Nie znając tego fragmentu, co prawda będzie jakaś dziura fabularna, w której dochodzi do kolejnej konfrontacji z Helspont, ale to nie ma znaczenia dla kolejnej części.

Alan Moore's Complete WildC.A.T.s - zbiera WILDC.A.T.S ##21–34 i #50 - dupy to nie urywa jak na Moore'a, ale to jest i tak kilka poziomów wyżej niż to co napisałem powyżej.

O co chodzi z tym zeszytem #50? To jest finalny zeszyt pierwszej serii WildC.A.T.s. Charakteryzuje się tym, że zawiera 3 historię stworzone przez twórców, którzy zajmowali się serią przez te 50 zeszytów. W zbiorczym Lee jest rysowana przez niego, a w zbiorczym Moore'a jest napisana przez niego, to są dwie różne historie.

Gdzie zeszyt #14? Zawarty w jednym z tomów Savage Dragon. W ramach Image X Month twórcy z Image zamienili się tworzeniem serii na jeden miesiąc. Cały ten zeszyt stworzył Eric Larsen z gościnnym udziałem (naparzanką) z Savage Dragonem. (Ten zeszyt został wydany jako ostatni przez Tm-Semic.)

Gdzie pozostałe zeszyty #0, #35-49? Nie zostały nigdzie zebrane, przynajmniej nie znalazłem o tym żadnej informacji (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi).

Wildcats volume 2

4 zbiorcze tomy zbierają komplet zeszytów: Wildcats: Street Smart (#1–6), Wildcats: Vicious Circles (#8–13), Wildcats: Serial Boxes (#14–19), Wildcats: Battery Park (#20–28). W zbiorczych brakuje Annual, co jest dla mnie trochę dziwne, bo napisał go Casey. Początek serii napisał Scott Lobdell, następnie stery przejął Joe Casey. To jest już ten okres, kiedy WildStorm pokazało, że nie jest kolejnym generycznym światem superhero, kiedy startowało Authority Ellisa i ta seria w ten trend się wpisuje.

Wildcats 3.0

To tak naprawdę volume 3. Dwa kompletne zbiorcze Wildcats 3.0 Year One (#1–12) oraz Wildcats 3.0 Year Two (#13–24). Za całość odpowiada Joe Casey, który rozwinął to co zapoczątkował w volume 2, ale można spokojnie czytać nie znając wcześniejszej serii. To takie co by było, gdyby bohaterowie pracowali jako korporacja (piszę trochę w uproszczeniu). Wg mnie najlepsza seria z całej linii Dzikich Kotów, całkiem nowe podejście. Historia jest zamknięta, ale widać, że Casey miał pomysł na ciąg dalszy.

Wildcats volume 4
Miał to być nowy (kolejny) start dla serii i to z mocnym składem twórczy: Grant Morrison (scenariusz) oraz Jim Lee (rysunek), ostatecznie ukazał się tylko jeden zeszyt. Morrison pokłócił się z Lee i ostatecznie seria nie został ukończona. Ten pierwszy zeszyt zapowiadał już inny klimat niż wersja 3.0, bardziej wg mnie wracający do korzeni i tyle można o nim napisać.

Wildcats volume 5
Seria dostała tylko dwa zbiorcze Wildcats: World's End oraz Wildcats: Family Secrets, brak zbiorczych wydań dla zeszytów #13–30 i jedyne co mogę powiedzieć to, że to okres kiedy w świecie WildStorm dzieje się bardzo źle, w sensie że świat zbliża się do zagłady. Sam nie czytałem.

Żeby nie było są jeszcze mini serię czy one-shoty, ale powyżej wymieniłem tylko główne serie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Październik 2020, 22:50:29 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: WildStorm
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 08:14:52 »
Oby nie w takich odstępach jak Planetary.

Nie liczyłbym na lepsze tempo. Serie w DC Deluxe, nawet tak krótkie jak Planetary, zawsze wychodziły w tempie jednego tomu na rok.


JanT

  • Gość
Odp: WildStorm
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 08:42:53 »
Może jak ma być więcej tomów niż 2 to będzie szybciej. Ale też się raczej nie nastawiam :) Drugi też będzie gruby i drogi.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Październik 2020, 08:45:03 wysłana przez JanT »

Offline michał81

Odp: WildStorm
« Odpowiedź #20 dnia: So, 02 Grudzień 2023, 12:38:09 »
Dlatego jestem za wydaniem Kotów jak już to w całości.
Poza wspomnianym zbiorczy WildCATS Alana Moore Urban Comics też ma w ofercie dwa pierwsze tomy WildCATS Jima Lee (1) (2)

Jeśli już jesteśmy przy Wildstorm, to StormWatch jest dobrą serią.
Tu jest problem o którym pisałem wcześniej (brak zbiorczych), ale Urban Comics ma w ofercie dwa tomy Ellisa (które stanowią u nich część serii Authority). (1) (2)

Niestety u nas to uniwersum nie cieszy się dużym powodzeniem. Po prostu ludzie wolą czytać kolejną łupankę Marvela czy kolejną serię Batmana.

Offline AntekSocjalny

Odp: WildStorm
« Odpowiedź #21 dnia: So, 02 Grudzień 2023, 18:34:01 »
A tak Dzikie Koty prezentują się na półce Sorrki, ale nie mogłem się powstrzymać, hehe