Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236061 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline bogi1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #240 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 09:40:25 »
Cytuj
Co prawda tylko dwa pozostały do wyboru to moim pobożnym życzeniem jest: Czarna Pantera, część 2 i Champions

Ja oprócz pantery chciałbym jednak tą Czarną Wdowę chyba

« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 09:42:14 wysłana przez bogi1 »

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #241 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 10:25:41 »
Trochę to pokrętne myślenie moim zdaniem. Komiksy z kolekcji kiepsko się sprawdzają w roli testera, bo za tom płaciłeś 40 zł, a u Egmontu miałeś ten sam komiks w SC szybciej i za ~24zł. Mniej boli finansowo 40 czy 24 zł?

Kolekcji nie prenumerowałem, ale do 150 tomu kupowałem regularnie każdy tom. Skoro i tak kupowałem kolekcję, to kupowanie wybiórczych dublujących się tomów tylko dlatego, że go już wydał Egmont mijało się w moim przypadku z celem. Gdyby w kolekcji nie było tych dubli, nie kupił bym Avengers od Egmontu, bo zwyczajnie Avengers nie lubię i nawet chcąc się rozeznać w Marvel Now z pewnością pominąłbym tą serię. Oczywiście, że cena też odgrywa rolę, bo wiadomo, że im niższa tym lepsza, ale nie jest to dla mnie główne kryterium według którego wybieram wydania komiksów. Mając do wyboru ten sam komiks w miękkiej lub twardej oprawie, wolę kupić w twardej nawet jeśli będzie droższy. Są z kolei osoby, które wolą gdy jest odwrotnie. Wydawanie dubli przez to, czy inne wydawnictwo nie jest dla mnie problemem - to wydawca powinien się martwić, czy skoro wydaje coś, co jest dostępne na rynku zarobi na danym tytule. Z punktu widzenia klienta możliwość wyboru wydania jest najważniejsza. Takim sposobem myślenia o dublach w kolekcji należałoby skarcić Egmont za wydanie pierwszego tomu DD Millera, bo to w całości dubel z WKKM i za większość tomu 2, bo to Elektra z SBM.
To czego nie rozumiem, to krytykowanie kolekcji za wydawanie dubli a przecież nikt nie każe kupować tych samych komiksów.
Kolekcja nie jest żadną realną konkurencją dla Egmontu. Naprawdę myślicie, że Hachette ze swoimi kolekcjami komiksowymi może się w jakikolwiek sposób równać z Egmontem albo stanowić dla niego zagrożenie?

Ależ o tym, że Kolekcja jest konkurencją dla Egmontu wielokrotnie potwierdzał TK mówiąc, że Egmont czegoś nie wyda, bo pierwsze zeszyty wydano w Kolekcji, czyli tytuł a przynajmniej tom pierwszy się nie sprzeda. No chyba, że to była wygodna wymówka z góry torpedująca pytania o to dlaczego dana seria nie zostanie wydana.
Jest pewna różnica między konkurencją a zagrożeniem. Polski rynek komiksowy wygląda tak, że mamy jedno dominujące wydawnictwo, kilka mniejszych i Hachette, która weszła w kolekcje komiksowe. Ponieważ Egmont jest największym wydawcą to on w dużej mierze dyktuje jak wygląda rynek. Pozostałe wydawnictwa raczej wyszukują pewną niszę i na tym właśnie bazują. Ze względu na szeroki wybór tytułów i ilość wydawania, Kolekcja była najpoważniejszym konkurentem Egmontu. Zagrożenia natomiast stanowić nie mogła, chyba że Hachette weszłoby w normalne, niekolekcyjne wydawanie komiksów. Natomiast dla polskiego rynku byłoby zbawienne, gdyby poza Egmontem pojawiło się w Polsce równie duże wydawnictwo. Gdyby takie realne zagrożenie się pojawiło skończyłyby się wszelkie gadki typu: "nam się nasze wydawnictwa podobają", "nie będę o tym rozmawiał" a i plan wydawniczy byłby bardziej przemyślany, a z pewnością mocniej brałby pod uwagę oczekiwania czytelników.
 
Przy tak szerokiej ofercie i kolosalnej ilości tytułów wydawanych rocznie? Podejrzewam, że gdyby ktoś zadał takie pytanie TK na jakimś spotkaniu (czy czuje oddech Hachette na plecach w temacie superhero) to parsknąłby śmiechem.

To co TK mówi oficjalnie to jedno,a o czym rozmawiają w Egmont to drugie. Każdy kto wydaje komiksy w Polsce jest dla Egmontu konkurencją. Przypomina mi się tu żart TK, często przez niego powtarzany, że cieszy się, że w Polsce jest wolny rynek, tylko po co inni wydają komiksy.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #242 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 11:21:42 »
No i ok, czyli wolisz w HC i może być drożej, nawet w przypadku testów czy komiks Ci się spodoba. Teraz już bardziej rozumiem, Twój tok myślenia i jestem w stanie się z nim zgodzić :)

Ze względu na szeroki wybór tytułów i ilość wydawania, Kolekcja była najpoważniejszym konkurentem Egmontu.

2 komiksy miesięcznie vs to co wydaje/wał Egmont? Rozpiętość tematyczna (skakanie po epokach) może i była duża ale ilościowo nie ma czego porównywać do tego co wydaje Egmont. Plus mowa tu tylko o Marvelu, a gdzie frankofony, DC, Vertigo itd. Egmont jest o wiele większy w komiksach niż kolekcje Hachette.
 
To co TK mówi oficjalnie to jedno,a o czym rozmawiają w Egmont to drugie. Każdy kto wydaje komiksy w Polsce jest dla Egmontu konkurencją. Przypomina mi się tu żart TK, często przez niego powtarzany, że cieszy się, że w Polsce jest wolny rynek, tylko po co inni wydają komiksy.

W takim ujęciu zgoda ale podobnie można powiedzieć, że sklep spożywczy Truskawka od pani Jadzi z jakiejś małej wsi jest konkurencją dla sieci sklepów Biedronka. Jest konkurencją? No jest. Ale nie o to chodzi.

Często tu przedstawia się pojedynek Egmont vs kolekcje Hachette jak jakieś starcie równorzędnych tytanów. A nakręcił to wszystko oczywiście bazyl. Z początku obserwowałem jego poczynania na forum i wydawało się, że odrobinę przystopował (wydoroślał) ale po tych kilku postach z poprzednich stron zmieniłem zdanie.

@ktosiek: Nikt się go nie czepia za wyrażanie swoich poglądów. Gdy pisał o treści komiksów to było jego subiektywne zdanie i nie było żadnych sprzeciwów. Gdyby pisał o jakości wydań jego zdaniem też by było ok. Problem pojawił się gdy kolejny raz zaczął zaklinać rzeczywistość i wmawiać ludziom swoje chore urojenia. Podobnie jak z kolekcją Dredda. Teraz pojawił się kolejny argument, że WKKM mogła by iść dalej, najlepiej w nieskończoność gdyby paskudny Egmont tego nie zablokował. I dalsze fantasmagorie, że Hachette chciało wydać Infinity Gauntlet ale Egmont powiedział STOP. To nie jest żadna subiektywna opinia tylko tworzenie jakichś chorych teorii spiskowych.
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 11:24:04 wysłana przez Antari »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #243 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 01:28:38 »
@UP
Halo - Ziemia do Antariego. Od kiedy to ty ustalasz na forum kto może co pisać i o czym? Czy ja ci zakazuje pisać w co drugim poście o tym że Kolekcje są niepotrzebne, psują rynek i powinny się skończyć? Prosiłbym więc ciebie byś i ty tego mi nie robił. Mógłbyś tylko poprawić swój post w jednym miejscu. Hachette wydaje 4 Marvele superhero w miesiącu, bo ma dwie Kolekcje z ich bohaterami. Dalej to mniej niż Egmont obecnie, ale nieźle.

I jeszcze mi wmawiasz to czego nie napisałem. WKKM nie miała iść w nieskończoność (bo to już wydała :P ), tylko do 200 numeru. Miała powtarzać wszystko to co się ukazało w UK, tak jak to było przez ostatnie 6 lat. I ja mam swoje zdanie dlaczego tak się nie stało w tej końcówce i ma do niego prawo.

Niestety nie trafiłem z polską Kolekcją Dredda. Szanse na nią są coraz bardziej odległe. Ale po premierze i sukcesie WKKM PL było dla mnie dość oczywiste, że Hachette pójdzie za ciosem i inne swoje zagraniczne Kolekcje też sprowadzi na nasz rynek. Nie udało się z LL i Asterixem ale Thorgal, SBM, Conan i teraz Transformers wypaliły. A ile było też wykłócania ze mną, że WKKDC w Polsce nie wyjdzie, a jednak.

Online misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #244 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 06:42:49 »
A ja pamiętam że byłeś tak samo zdziwiony jak inni że WKKDC nie wyszła spod ramienia Hachette :) Prorokiem być łatwo - można dużo strzelać na oślep, coś się zawsze ustrzeli:)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #245 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 07:07:27 »
A ja pamiętam że byłeś tak samo zdziwiony jak inni że WKKDC nie wyszła spod ramienia Hachette
A ja dobrze pamiętam jak cały czas pisał o i do Eaglemoss :) W ogóle nie pamiętam nikogo żeby się dziwił że nie Hachette.

Online misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #246 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 08:54:49 »
To było później. Piszę o czasach gdyz każdy z nas dowiedział się o istnieniu Eaglemoss i że na zachodzi ruszył z kolekcją DC.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #247 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 09:08:00 »
W Niemczech WKKDC ruszyła zaraz po WKKM a Bazyl założył konto na gildii w 2015 :)

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #248 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 14:03:30 »
Oj chyba Hachette zabiera swoje zabawki. Oficjalna strona kolekcji już nie działa.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #249 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 14:19:16 »
Prenumerata z nr 162 i 163 odebrana.

Offline wonap

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #250 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 17:01:29 »
Oj chyba Hachette zabiera swoje zabawki. Oficjalna strona kolekcji już nie działa.
jak to nie działa?
https://kolekcja-hachette.pl/kolekcjakomiksow/

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #251 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 18:10:37 »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Jigsaw

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #252 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 00:34:48 »
Hmm a ja korzystałem z tego: https://www.kolekcjakomiksow.pl
A to nie ta była od Egmontu?? ??? :o ;D

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #253 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 06:05:38 »
A to nie ta była od Egmontu?? ??? :o ;D
Nie, nawet nieoficjalny funpage na fb podaje https://www.kolekcjakomiksow.pl jako stronę kolekcji.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #254 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 19:40:10 »
BEHOLD!

OSTATNIE 4 TOMY WKKM PL


Szanowny Panie,

Przesyłam tytuły tomów 167-170

167

Captain America

168

Galactic Storm Part 2

169

Deadpool Vs Gambit

170

Galactic Storm Part 3

 
Pozdrawiam / Best wishes

Redaktor prowadzący / Leading Editor

 

Kolekcja Hachette

Będzie Kapitan Hydra - Hurra!
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2019, 19:54:36 wysłana przez admin »