Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236248 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #930 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 19:59:37 »
221 - Secret Empire Part One
(....)
226 - Secret Empire Part Two
Moment rozbijają na dwie części? I nie dodają tie-inów nawet (tak podpowiada wikipedia)? Jakby dalej wychodziła kolekcja to było by drożej niż wydanie Egmontu (pamiętajmy i tak wszyscy kupują w promocji 30%, a na kolekcje takiej nie ma).  8)

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #931 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 20:04:58 »
Kolejna partia świetnych tytułów. Znaczy ja wiem, że Egmont część wyda w swoich ANADach (Red Goblin itp.). ale tylu klasyków nie dostaniemy. Tylu innych bohaterów/poczatków serii nie dostaniemy. Spectacular Spider-Mana nie dostaniemy.

W pierwszym tomie Secret Empire WKKM UK jest sześć zeszytów 0-5, plus Comic Free day. No standardowa objętość minimum 6 zeszytów zachowana. A nie dają cienkuszy jak np. 2 i 3 tom Guardians of the Galaxy. Podstawowe pytanie - czy Hachette UK skończy na 250, czy będzie mnie katować dalej (np. do 300 numeru) fajnymi, ale nieosiągalnymi tytułami. ETZ.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Lipiec 2020, 20:20:51 wysłana przez Bazyliszek »

Online michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #932 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 20:19:58 »
W pierwszym tomie Secret Empire WKKM UK jest sześć zeszytów 0-5, plus Comic Free day. No standardowa objętość minimum 6 zeszytów zachowana. A nie dają cienkuszy jak np. 2 i 3 tom Guardians of the Galaxy.
Nie zmienia to faktu że było by drożej i BEZ ważnych tie-inów jakim jest seria Kapitan Ameryka Steve Rogers.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #933 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 20:29:27 »
Moment rozbijają na dwie części? I nie dodają tie-inów nawet (tak podpowiada wikipedia)? Jakby dalej wychodziła kolekcja to było by drożej niż wydanie Egmontu (pamiętajmy i tak wszyscy kupują w promocji 30%, a na kolekcje takiej nie ma).  8)


Twój post sugeruje, że Hachette wzięło standardowy komiks i podzieliło go na dwa, jak Egmont Strażników Galaktyki. Jakby był to 4 zeszytowy tom, to bym hejcił jak wszyscy. A tak nie jest. Pierwszy tom to 6.5 zeszytu, drugi tom pewnie też będzie mieć minimum 6. Ponad 12 standardowych zeszytów w dwóch tomach. Norma WKKM.  Ale mkolek jak zawsze od 8 lat się do kolekcji przyczepi, bo nie ma co robić.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #934 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 20:34:05 »
Ja wiem, że to kolejna kretyńska rozmowa z Bazylem, ale...

Moment rozbijają na dwie części?

Twój post sugeruje, że Hachette wzięło standardowy komiks i podzieliło go na dwa...

Skoro nie rozbijają na dwie części, to możesz podrzucić linka, to dwutomowego wydania Marvela?

Przecież to jest tak jak napisał michał81, Secret Empire w okrojonym, bieda-wydaniu Hachette.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #935 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 20:41:10 »
No dokłądnie tak jest
Twój post sugeruje, że Hachette wzięło standardowy komiks i podzieliło go na dwa,
No dokładnie właśnie tak zrobiło  :)

https://www.previewsworld.com/Catalog/AUG171008

Mam nadzieje, że srogo skarcisz ich za to  :), tak marginesie z Civil war II zrobili tak samo

Mamy już teorię, że jak się podzieli na 5 zeszytów to jest ok, ale na 4 to już nie dobrze  :)

W wkkm 4 Wolverine miałeś cztery zeszyty.  :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Lipiec 2020, 20:44:47 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #936 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 21:46:48 »
Dwa CIENKIE tomy. Uciekło mi słowo cienkie. To nie jest jak wtopa z Marvel Knights Spider-Man Millara, gdzie Hachette podzieliło 12 zeszytów na 2 tomy po 4 zeszyty. To była ich największa wtopa. Teraz w dwóch tomach dadzą ponad 12 zeszytów czyli jest ok.

W wkkm 4 Wolverine miałeś cztery zeszyty.  :)

Taaaa - i dlatego ciągle nie mam tego tomu bo dla mnie 40 zł to było za dużo w 2013 jak za tak cienki objętościowo komiks. Przez długi czas miałem Upadek Avengers właśnie z numerem 4, więc tym bardziej tego Wolverine nie potrzebowałem. Z jak Zagłada też nie mam. Mam za to te Marvel Knights Spider-Man. Za te 2 tomy przepłacałem.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #937 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 18:40:13 »
He he - portal naEkranie w ramach promocji "Tajnego Imperium" Egmontu zrobił slide show z 40 najlepszymi komiksami w historii. I prawie wszystkie w Polsce wydało Hachette. :)

https://naekranie.pl/artykuly/marvel-najlepsze-komiksy-w-historii-odrobine-szokujemy-wszak-tajne-imperium-nadchodzi#?&gid=1&pid=13

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #938 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 19:00:34 »
A zwróciłeś uwagę, ile z nich wydały Mucha i Egmont?

Edit: No i wtopa Hachette, odpuścili jeden z największych klasyków Rękawice Nieskończoności. Na szczęście Egmont to naprawił 8)
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Lipiec 2020, 19:17:27 wysłana przez ramirez82 »

Online zerodwatrzy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #939 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 19:41:49 »
Na początku myślałem, że to znów generyczna lista najlepszych komiksów Marvela z mnóstwem przehajpowanych tytułów z wąskiej puli, ale te Tajne Wojny z 1984 na czwartym miejscu to najzabawniejsza rzecz jaką widziałem w tym tygodniu, dzięki @Bazyliszek, wrzucaj częściej lolcontent

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #940 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 20:04:28 »
No i wtopa Hachette, odpuścili jeden z największych klasyków Rękawice Nieskończoności. Na szczęście Egmont to naprawił 8)

Tylko dlatego, że Egmont im zablokował i musieli dać np. Hulk Rozdarty czy Avengers: Kres Dziejów. Jakby nie to wydali by Rękawicę i Hawkeye'a i Visiona przed Egmontem.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #941 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 20:28:14 »
Oczywiście  ::) Ja to widzę, że ta Rękawca była wydana w UK pod nr 172, a w Polsce ta kolejka przetrwała do 170.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #942 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 17:02:40 »
Maximum Carnage  ;D

Dlaczego piszemy o tym w wątku SBM?

Wydawało mi się ze ten post napisałem tutaj, a jakoś skończył w SBM. Maximum Carnage nie, bo to jest Kolekcja Spider-Mana. :)

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #943 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 16:10:34 »
Pytanie do ekspertów: Czy przed startem Kolekcji WKKM i w trakcie jej trwania ukazywały się jakieś nowe komiksy odnośnie nowych wydań głównie na twardo oczywiście z Marvela? Czy nie było nic wcześniej ciekawego a WKKM dopiero to zapoczątkowała? Domyślam się, że jakieś tam komiksy wychodziły, ale nie było nic pewnie ciekawego...? :)

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #944 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 16:16:40 »
He he - portal naEkranie w ramach promocji "Tajnego Imperium" Egmontu zrobił slide show z 40 najlepszymi komiksami w historii. I prawie wszystkie w Polsce wydało Hachette. :)

https://naekranie.pl/artykuly/marvel-najlepsze-komiksy-w-historii-odrobine-szokujemy-wszak-tajne-imperium-nadchodzi#?&gid=1&pid=13
Tylko dlatego, że Hachette zablokowało te tytuły Egmontowi.
Piękno jest w oczach patrzącego.