Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236089 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #225 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:10:24 »
Taki na 9 miesięcy? :) W sumie to ciekawa kwestia. Czy taki komiks jak Rękawica Nieskończoności da się w 8 miesięcy polecieć do Panini, kupić prawa do wydania (bo skoro jest zapowiedziany oficjalnie tylko w UK, to w reszcie krajów można to wydawać), przetłumaczyć, opracować, zredagować, wydrukować i rozesłać do księgarń? Moim zdaniem się da, zwłaszcza jeśli jest się doświadczonym wydawnictwem i ma się moce produkcyjne i ludzi.
Przecież tu nie chodzi o 9 miesięcy, lecz o 3 tygodnie. 3 tygodnie pomiędzy ogłoszeniem "Rękawicy" w UK, a wydaniem katalogu z zapowiedzią tego komiksu przez Egmontu. Biorąc pod uwagę, że taki katalog musiał zostać wydrukowany przynajmniej kilka dni wcześniej, a złożony kilkanaście dni wcześniej, to Kołodziejczak musiałby od razu po ujawnieniu informacji, zadzwonić do Panini i obgadać wszystkie szczegóły, a następnie ekspresowo ustalić sposób i cenę wydania.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #226 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:26:25 »
Ja się dziwię, że bazyliszek jeszcze nie wkręcił się do komisji smoleńskiej, tam jego tezy cieszyłyby się na pewno wielkim uznaniem.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #227 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:31:17 »
Widzę, że nowe forum ma syndrom starego. Tam też miesiącami się toczyły takie dyskusje, nikt nikogo nie przekonał, zakończył to dopiero ban dla bazyliszka.
Na tym forum piszą niby te same osoby co na gildii, a popełniają te same błędy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #228 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:33:06 »
Racja. Niepotrzebnie nakręcamy te bezsensowne dyskusje...
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 20:39:46 wysłana przez admin »

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #229 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:33:36 »
Tak jak ty @majkelus81, kiedy pisałeś przy 60, 120 i 150 tomie że WKKM już już się skończy na 110% na Forum Gildii.
Tak jak ty zapowiadasz cały czas kolekcję Dredda. Co do 150 tomów to zawsze przytaczałem oficjalny wpis ze strony kolekcji i nie mogę tego przytoczyć ponownie bo wydawca zlikwidował stronę. :(

Że Thorgal Hachette się kończy, że Conana nie będzie itp.
Co do Conana to jestem zaskoczony, że jednak kolekcja zaskoczyła. Obawiam się jednak, aby nie zdechła przedwcześnie, jak to było z Klossem, bo sam ją kupuję. A patrząc jak coraz trudniej mi znaleźć kolejny tom (tak wiem, że mi odpowiesz, że mogę zamówić prenumeratę, tylko że ten sposób odbioru jest dla mnie niewygodny, jaki oferuje wydawca)

Przecież ty masz dokładnie taką samą wiedzę na temat planów i umów Egmontu/Hachette jak ja. W swoim gdybaniu jesteśmy równi. Nie wiem czemu tylko ja mam siedzieć cicho.
Obecnie moja wiedza do planów Egmontu jest zerowa, po za tym co zapowiada oficjalnie. Tak samo jak zerowa jest wiedza co do planów Hachette. Więc nie staram się pisać ciągłych bzdur jak pan odnośnie np. kolekcji Dredda.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2019, 14:55:04 wysłana przez majkelus81 »

ktosiek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #230 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:41:08 »
Problemem nie jest Bazyliszek tylko inni użytkownicy, którzy z uporem maniaka wszystkie wypowiedzi Bazyliszka krytykują, a sami nie są lepsi w tym co robią. Doskonałym przykładem jest forum gildii kiedy Bazyliszek dostał bana to na forum złośliwość i skakanie do gardeł była nadal.

Widzę, że nowe forum ma syndrom starego. Tam też miesiącami się toczyły takie dyskusje, nikt nikogo nie przekonał, zakończył to dopiero ban dla bazyliszka.
Na tym forum piszą niby te same osoby co na gildii, a popełniają te same błędy.

Widocznie bana dostała nie ta osoba co trzeba.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2019, 14:50:54 wysłana przez ktosiek »

Midar

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #231 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 22:26:19 »
Problemem nie jest Bazyliszek tylko inni użytkownicy, którzy z uporem maniaka wszystkie wypowiedzi Bazyliszka krytykują, a sami nie są lepsi w tym co robią. Doskonałym przykładem jest forum gildii kiedy Bazyliszek dostał bana to na forum złośliwość i skakanie do gardeł była nadal.

Widocznie bana dostała nie ta osoba co trzeba.

Jak czytam Twoje posty, to mam wrażenie, że Bazyliszek założył tutaj od razu dwa konta.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2019, 22:28:10 wysłana przez Midar »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #232 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 22:38:21 »
@UP
W sumie ja też mam takie wrażenie. :)

Ale poczytaj sobie ostatnie trzy strony tematu o Cenach komiksów. Tam to dopiero dyskutuję sam ze sobą na poziomie moimi trzema multikontami. :)

W każdym razie nie wiemy jeszcze co zostanie wciśnięte na sam koniec Kolekcji, między Galactic Storm. Bardzo się cieszę, że ten event się załapał, chociaż Onslaughta szkoda. Może dadzą jeszcze jeden tom ze Spider-Gwen. Bo "Ścigana"  okazała się dla mnie wyjątkowo fajną i przyjemną w lekturze pozycją. A po animacji "Spider-Man Universum" mam na nią jeszcze większy hype.
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 06:36:55 wysłana przez Bazyliszek »

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #233 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 23:20:03 »
Ja to się nie znam, ale on chyba dostał bana nie tylko na jednym forum, więc można pójść dalej i po banować wszystkich dookoła i zostawić go samego. Chociaż nie będzie miał wtedy atencji i nie będzie wypisywał tego samego od 7 lat jak zacięta płyta.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Mateusz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #234 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 00:08:50 »
Posty na temat kolekcji X-Men przeniosłem do tematu Hachette: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/hachette/90/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #235 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 01:58:49 »
Z drugiej strony nie rozumiem bicia piany, że Hachette wydawało duble z Marvel Now, które już wydał przecież Egmont. Kto kupił od Egmontu, nie kupił z kolekcji. Ja np. nie kupowałem tomów wydanych przez Egmont, bo mnie ta seria zwyczajnie nie interesuje, za to brałem z kolekcji, by mieć jakiś ogląd na Marvel Now. Spodobała mi się seria New Avengers, którą poznałem dzięki kolekcji, to kupiłem od tomu drugiego od Egmontu, następnie "Czas się kończy" i w końcu "Tajne wojny". Gdybym "Wszystko umiera" nie było w kolekcji, to przy mojej niechęci do Avengers nie kupiłbym tych komiksów, więc dzięki wydaniu kolekcyjnemu Egmont troszkę na mnie zarobił. Ja w tym właśnie widzę jeden z głównych celów kolekcji - zainteresować jakimś tytułem.

Trochę to pokrętne myślenie moim zdaniem. Komiksy z kolekcji kiepsko się sprawdzają w roli testera, bo za tom płaciłeś 40 zł, a u Egmontu miałeś ten sam komiks w SC szybciej i za ~24zł. Mniej boli finansowo 40 czy 24 zł? Jedyne logiczne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to że jesteś prenumeratorem i brałeś wszystko jak leci, bo nie miałeś wyboru. Niektórzy chyba wolą jak się im narzuci jakąś odgórną listę bo mają opory przed dokonaniem samodzielnego wyboru. By "mieć jakiś ogląd na Marvel Now" mogłeś kupić więcej komiksów w SC od Egmontu w tej cenie i Egmont zarobiłby na Tobie znacznie więcej, bo poznałbyś więcej serii. To jest dorabianie teorii, że Egmont zarobił na Tobie przez to, że Hachette wydało jedynkę w kolekcji za 15 zł drożej. Zobaczycie, że po zamknięciu kolekcji nic takiego się nie stanie. Kolekcja nie jest żadną realną konkurencją dla Egmontu. Naprawdę myślicie, że Hachette ze swoimi kolekcjami komiksowymi może się w jakikolwiek sposób równać z Egmontem albo stanowić dla niego zagrożenie? Przy tak szerokiej ofercie i kolosalnej ilości tytułów wydawanych rocznie? Podejrzewam, że gdyby ktoś zadał takie pytanie TK na jakimś spotkaniu (czy czuje oddech Hachette na plecach w temacie superhero) to parsknąłby śmiechem.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #236 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 06:50:30 »
Na pokaz na pewno parskną by śmiechem. Ale kto wie co naprawdę dzieje się w środku w Egmoncie? Ja mogę tylko spekulować na podstawie tego co robią i wydają. Po 2012 nagle zaczęli zwiększać liczbę tytułów DC i skończył się jeden Batman rocznie. Po 60 tomie WKKM ruszył ich Marvel Now, który zaczynał się gdzie miał się kończyć 120 tom WKKM. Hmmm ja patrzę na to wszystko z boku, ale moim zdaniem Egmont bacznie się Hachette przygląda.

No i gdyby nie start Kolekcji, nie wiem, czy byśmy się doczekali egmontowych SC po 25 zł. TK do 2013 mówił, że superhero się nie sprzedaje, więc tego nie wydadzą.

ktosiek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #237 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 07:54:55 »
Jak czytam Twoje posty, to mam wrażenie, że Bazyliszek założył tutaj od razu dwa konta.

Złe masz wrażenie, a może po prostu prawda w oczy kole?
Bez bicia przyznaje się, że na forum gildii byłem jednym z tych, którzy życzyli Bazyliszkowi bana, ale z biegiem czasu zmieniłem zdanie.
Prawda jest taka, że jak ktoś ma swoje zdanie to zostanie zgnojony, czy to na forum, czy na grupach fb, zgodnie z zasadą "moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Offline Takesh

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #238 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 08:04:51 »
I robicie kolejny śmietnik. Nie możecie sobie na pifko skoczyć, albo na priv pogadać?

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #239 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 09:06:09 »
Jedyne na co czekam w tej chwili to ogłoszenie pozostałych tytułów. Co prawda tylko dwa pozostały do wyboru to moim pobożnym życzeniem jest: Czarna Pantera, część 2 i Champions. Wtedy kolekcja może odejść w spokoju. I tak pozostanie żal, że nie wydadzą reszty zaległej klasyki i nowości, których nie ma u nas. Hachette ogarnij się dla nas i daj nam jeszcze chociaż 20 tomów ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy