Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236126 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cypher

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #210 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 11:58:55 »
Kto im to przerwał i zabronił? Kosmiczna siła sprawcza?
Domyślam się, że banda Skrulli podszywających się pod ludzi z Egmontu.
https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/wielka-kolekcja-komiksow-marvela/msg7867/#msg7867

Jako że jesteście zaznajomieni z kosmicznymi siłami sprawczymi i Skrullami to bez problemu podrzucicie oryginalny tekst umowy. ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #211 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:08:40 »
Jako że jesteście zaznajomieni z kosmicznymi siłami sprawczymi i Skrullami to bez problemu podrzucicie oryginalny tekst umowy. ;)

Zapewniam cie, że jesteśmy coraz bliżej PRAWDY i przyjdzie czas, że dowiemy się kto przeszkodził Hachette naprawić swoje przeoczenia, wtedy wszystkie umowy będą upublicznione.

Tak myślę...

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #212 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:21:51 »
Nie wiem ile razy jeszcze mam tłumaczyć, że gdyby Hachette nie wydało tych wszystkich klasyków i pozycji starszych, to konkurencja w ogóle by się nimi nie zainteresowała.
Czekaj, tym tokiem rozumowania można dość do wniosku, że gdyby nie Mucha, Egmont, a wcześniej TM-Semic, to Hachette w ogóle nie wydałaby by u nas tej kolekcji :o :o :o :o :o Nie popadajmy w takie skrajności, bo jest trochę inaczej. Jakby Hachette było prawdziwym wydawcą to by wydawała kompletne historię, a nie urywało w połowie.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #213 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:31:31 »
Jakby Hachette było prawdziwym wydawcą to by wydawała kompletne historię, a nie urywało w połowie.

Jakby Egmont był prawdziwym wydawcą to wydałby Conana, Rękawicę Nieskończoności czy Spider-Mana MacFarlane'a o wiele wcześniej, a nie dopiero jak Hachette to zapowiedziało, lub miało robić. Przecież od tych dwóch lat to jest komedia - Hachette coś zapowiada na za kilka miesięcy, to Egmont na chybcika wydaje to szybciej. Akurat to samo, akurat w tym samym czasie (albo coś bardzo podobnego jak Conan tyle że od Dark Horse). I takie rzeczy robi wydawnictwo z prawie 30-letnim stażem w Polsce. Ale to Hachette jest nazywane dyletantem, mimo, że to oni mieli konkretny plan na te wszystkie komiksy.

Jasne - Mucha zaczęła publikować bendisowe eventy. Ale robiła to dość wolno io połowę drożej niż te same historie w tomach Kolekcji. Ja się bardzo cieszę, że dostaliśmy wszystkie eventy od Upadku Avengers po Orginal Sin. A byłoby jeszcze trochę, gdyby nie perturbacje z licencjodawcą i konkurencją. Kończy się to 30 tomów wcześniej i teraz nie wiem, czy dostanę tego Kapitana Hydrę, czy nie. :/

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #214 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:36:27 »
Jak Hachette mogł zapowiedzieć coś na "za kilka miesięcy", jak od dawna ujawniali po 3-5 tytułów? Podasz przykłady kiedy Hachette coś zapowiedziało, a po nich Egmont z tym wyskoczył?

Bo znam przykłady, gdzie Egmont wydał komiksy z Marvel Now, po czym zapowiedziało je Hachette...

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #215 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:39:06 »
Przecież od tych dwóch lat to jest komedia - Hachette coś zapowiada na za kilka miesięcy
;D

Jak Hachette mogł zapowiedzieć coś na "za kilka miesięcy", jak od dawna ujawniali po 3-5 tytułów? Podasz przykłady kiedy Hachette coś zapowiedziało, a po nich Egmont z tym wyskoczył?

Bo znam przykłady, gdzie Egmont wydał komiksy z Marvel Now, po czym zapowiedziało je Hachette...

Napisze ci, że winnych krajach wydali  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #216 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:46:46 »
Jakby Egmont był prawdziwym wydawcą to wydałby Conana, Rękawicę Nieskończoności czy Spider-Mana MacFarlane'a o wiele wcześniej, a nie dopiero jak Hachette to zapowiedziało, lub miało robić.
Panie Piotrze Conan wydany przez Hachette jest inny niż wydany przez Egmont, tu nie ma żadnej powtórki, w tej kwestii nie wiem o co tak pan biję pianę. Jakby to było to samo to bym rozumiał te argumenty, tak to nie ma znaczenia.

Spider-Mana MacFarlane'a do tej pory nie ma zapowiedzi. Rękawica Nieskończoności nigdy nie była zapowiedziana. Za to Hachette zapowiedziało i wydało komiksy z Marvel Now dostępne na rynku i tańsze, dodatkowo jak wspomniałem wyżej, są to niekompletne historię.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #217 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:51:32 »
@xanar
Dokładnie.

Kwiecień 2018 - ukazuje się lista brytyjskich tytułów WKKM, trzy tygodnie później Egmont też zapowiada Rękawicę Nieskończoności. Ale nie nawet na wrzesień, tylko na grudzień, bo jeszcze w marcu nie wiedzieli że będą to wydawać w 2018. :) A we wrześniu się jeszcze dowiedzieliśmy, że też wydadzą i dokładnie tego samego Logana i Dr Strange'a. Tym ostatnim Egmont się prawie w ogóle nie interesował, poza wydaniem originu przy okazji premiery filmu z MCU.

Przypominam - do 150 tomu polskie WKKM  pokrywało się w 94% z brytyjskim. U nas wyszło prawie wszystko co tam. Gdyby nie zakończenie na 170 numerze uważam, na zasadzie analogii i dotychczasowych wydań, że dostalibyśmy to samo co zapowiedziano tam.

Ale przecież tak samo było z WKKDC. Egmont opracowując tą Kolekcję dla Eaglemoss prawdopodobnie wiedział, że i ona zostanie przedłużona. Dlatego przed oficjalną informacją sam szybko wznowił Potwora z Bagien. Co pewnie oznacza, że niedługo się dowiemy, że teraz wznowią tez Kingdome Come. :) O tym jak na przełomie 2013 i 14 wszystkie DC Deluxe to były pozycje ze zbliżającej się Kolekcji, już pisałem.

Z Conanem to samo - 15 lat leżał w ich szafach ten Conan z Dark Horse tom 1. Przypomnieli sobie o nim dopiero jak ruszyła Kolekcja Hachette i całkiem nieźle poradziła sobie na rynku.

« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2019, 13:05:00 wysłana przez Bazyliszek »

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #218 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:53:14 »
Jakby Hachette i Egmont były prawdziwymi wydawcami, to by wydawali komiksy...nie no chyba coś pokręciłem.

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #219 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:59:25 »
Kwiecień 2018 - ukazuje się lista brytyjskich tytułów WKKM, trzy tygodnie później Egmont też zapowiada Rękawicę Nieskończoności.
Widzę panie Piorze, że masz bogate doświadczenie wydawnicze. No chyba, że jesteś cudotwórcą i w ciągu 3 tygodni załatwiasz wszystkie umowy. To jest trochę dłuższy proces. Egmont nie zapowiedziałby oficjalnie tytułu, do którego by nie miał zakupionych praw wydawniczych.


Z Conanem to samo - 15 lat leżał w ich szafach ten Conan z Dark Horse tom 1. Przypomnieli sobie o nim dopiero jak ruszyła Kolekcja Hachette i całkiem sobie nieźle radziła na rynku.
Powtarzam jeszcze raz to są dwie różne serię, różne historię. I jak już tak bardzo rzucasz takimi bzdurnymi argumentami to Hachette uświadomiło sobie o komiksach, kiedy to Mucha wydała kilka bardzo dobrych tytułów. Zaczynam zniżać się do twojego rozumowania panie Piotrze, więc na tym poprzestanę w dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2019, 13:21:12 wysłana przez majkelus81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #220 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 13:27:02 »
Widzę, że masz bogate doświadczenie wydawnicze. No chyba, że jesteś cudotwórcą i w ciągu 3 tygodni załatwiasz wszystkie umowy. To jest trochę dłuższy proces.

Taki na 9 miesięcy? :) W sumie to ciekawa kwestia. Czy taki komiks jak Rękawica Nieskończoności da się w 8 miesięcy polecieć do Panini, kupić prawa do wydania (bo skoro jest zapowiedziany oficjalnie tylko w UK, to w reszcie krajów można to wydawać), przetłumaczyć, opracować, zredagować, wydrukować i rozesłać do księgarń? Moim zdaniem się da, zwłaszcza jeśli jest się doświadczonym wydawnictwem i ma się moce produkcyjne i ludzi.

Egmont nie zapowiedziałby oficjalnie tytułu, do którego by nie miał zakupionych praw wydawniczych.

No - i tu jest kwestia w której się różnimy. Ja spokojnie sobie wyobrażam, że Egmont mógłby to zrobić, bo mając dobre stosunki z europejskim właścicielem praw do komiksów Marvela, wiedziałby, że może zawrzeć taka umowę i wydać to na samą końcówkę roku. Znaczy oczywiście tylko teoretyzuje. Ale na logikę rzecz biorąc za dużo tych wszystkich koincydencji czasowych. Egmont przez lata nie interesował się tymi czy tamtymi seriami, postaciami, cyklami, okresami czasowymi. (Skąd ten Vision?  ::) Ale gdy z dużym prawdopodobieństwem Kolekcje rzucały na coś konkretnego oko, to samo lądowało u Egmontu. Dla mnie to zbyt duże zbiegi okoliczności na przypadek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #221 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 13:42:02 »
8azyliszek, cieżko ci zrozumieć, że w kolekcji jest tyle różnych pozycji, że siłą rzeczy, jak Egmont sięga po coś z katalogu Marvela, to może trafić któryś z tytułów z listy WKKM? Przecież przy wyborze tytułu do wydania, nie będą sugerować się tym, że Hachette wydało to w UK i zrezygnują. Dlaczego nie wydali od razu jak "Hachette zapowiedziało" Strażników Galaktyki Abnetta? DD Waida? Gdyby twoje paranoiczne teorie miały podłoże w rzeczywistości, Egmont robiłby tak z każdym potencjalnym hitem.

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #222 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 13:52:57 »
Taki na 9 miesięcy? :) W sumie to ciekawa kwestia.
Dam inny przykład. Wzmianki o tym, że Egmont chce wydać Nwe52 na naszym rynku były rok wcześniej (można w kilku miejscach znaleźć o tym informację), oficjalne ogłoszenie Nowego DC było dużo później kiedy już wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i tu jest podobnie. Nie masz w tej kwestii żadnego doświadczenia i wiedzy, a cały czas rzucasz jakimś niepotwierdzonymi faktami.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #223 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:05:08 »
Również uważam, że Bazyl zbyt diabolizuje Egmont. Inna rzecz, że takich spekulacji odnośnie małpowania kolekcji (i wielu innych rzeczy)dałoby się uniknąć, gdyby na jakiejś imprezie komiksowej było jakieś spotkanie odnośnie kupowania licencji - sam chętnie bym się na takie coś wybrał.
Jedyne co mógł robić Egmont i nie wierzę, że tego nie robił, to monitorowanie co z kolekcji ma największe wzięcie.
Z drugiej strony nie rozumiem bicia piany, że Hachette wydawało duble z Marvel Now, które już wydał przecież Egmont. Kto kupił od Egmontu, nie kupił z kolekcji. Ja np. nie kupowałem tomów wydanych przez Egmont, bo mnie ta seria zwyczajnie nie interesuje, za to brałem z kolekcji, by mieć jakiś ogląd na Marvel Now. Spodobała mi się seria New Avengers, którą poznałem dzięki kolekcji, to kupiłem od tomu drugiego od Egmontu, następnie "Czas się kończy" i w końcu "Tajne wojny". Gdybym "Wszystko umiera" nie było w kolekcji, to przy mojej niechęci do Avengers nie kupiłbym tych komiksów, więc dzięki wydaniu kolekcyjnemu Egmont troszkę na mnie zarobił. Ja w tym właśnie widzę jeden z głównych celów kolekcji - zainteresować jakimś tytułem.
Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy a mianowicie ciągłych pretensji o to, że w kolekcji nie ukazywały się całe historie. Przecież jeśli komuś to nie odpowiadało, nie musiał tego kupować, tylko czekać aż wyda to inny wydawca w całości. Wydaję mi się, że tutaj pobrzmiewa echem słynna wymówka TK, że Egmont czegoś nie wyda, bo bo na 20 zeszytów pięć pierwszych ukazało/ukaże się w kolekcji, stąd u wielu osób proste skojarzenie: gdyby nie kolekcja, to Egmont by to wydał. Tyle, że by nie wydał, bo kolekcja była wygodnym alibi i przekonacie się o tym już niedługo, kiedy ukaże się ostatni tom kolekcji. Bo rozumiem, że teraz już nie będzie żadnych przeszkód, aby wydawać wszystko.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #224 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:08:43 »
Tak jak ty @majkelus81, kiedy pisałeś przy 60, 120 i 150 tomie że WKKM już już się skończy na 110% na Forum Gildii. Że Thorgal Hachette się kończy, że Conana nie będzie itp. I się przy tym upierałeś. Każdy ma swoje poglądy, którymi dzielimy się na Forum. Ja wyraźnie to podkreślam, że są to moje przemyślenia na temat Kolekcji, które nie muszą być prawdziwe. Ale proszę w takim razie o jakieś dowody. Przecież ty masz dokładnie taką samą wiedzę na temat planów i umów Egmontu/Hachette jak ja. W swoim gdybaniu jesteśmy równi. Nie wiem czemu tylko ja mam siedzieć cicho.