Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236138 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #180 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 22:18:04 »
O Daredevilu się wypowiem jak przeczytam, ale tak po okładce to mogę rzucić, że może w Marvelu scenariusze z sidekickami zwyczajnie się nie sprawdzają.

Tak zaprzeczałem sam sobie, nie chciałem się pogodzić z rzeczywistością a tym bardziej przyznać rację @JanowiT. Niestety wreszcie mam oficjalne potwierdzenie, że WKKM PL skończy się na 170 numerze. Oto krótka odpowiedź pani redaktor z Hachette, którą dostałem 8 marca 2019, w odpowiedzi na mój mail w tej sprawie.


Szanowny Panie,

Bardzo dziękujemy za maila i za miłe słowa na temat naszej kolekcji.

Podjęliśmy decyzję o zakończeniu kolekcji na numerze 170. Jesteśmy związani umowami z właścicielem licencji, zatem niestety, ale nie możemy nic więcej zrobić w tej sprawie.

Pozdrawiam/Best wishes


To było piękne 7 lat, po których pozostaną mi niezatarte wspomnienia. WKKM bedzie na zawsze w mojej pamięci. Wpisujcie miasta...
« Ostatnia zmiana: So, 09 Marzec 2019, 07:07:04 wysłana przez Bazyliszek »

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #181 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 22:41:33 »
Ku...rde to już 7 lat.

Metropolis.


edit. Gdzie 7, ledwie ponad 6. Na koniec wyjdzie 6,5.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Marzec 2019, 22:47:20 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #182 dnia: So, 09 Marzec 2019, 05:41:23 »
Kurdę, jednak prawda. Naprawdę szkoda. Liczyłem na parę klasycznych pozycji.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline bogi1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #183 dnia: So, 09 Marzec 2019, 05:55:56 »
Doceniam co WKKM zrobiła dla mnie ale już zwyczajnie wystarczy. Fajnie, że kolekcja odchodzi w chwale, bo ostatnie tomiki są niezłe a do tego dubli nie puszczali.

Mogliby puścić reset od 1 numeru tak jak w UK a to przyciągnęłoby może nowych komiksiarzy tak jak mnie w 2012 haha.

Pamiętam jak dziś, że o kolekcji dowiedziałem się z kwejka. Ktoś tam wrzucił opis kilku pierwszych tomów a, że zbierałem figurki od eaglemossu i ogólnie wychowałem się na kreskówkach z Spiderem czy Hulkiem to musiałem w końcu wejść w główny materiał źródłowy czyli komiksy.

edit: No i dawać tą listę. Wiadomo, że 2 pozostałe tomy Galactic Storm tam będą ale nadal 2 niespodzianki nas czekają. Jedna niespodzianka jeżeli wyjdzie drugi tom Black Panthera ;)
« Ostatnia zmiana: So, 09 Marzec 2019, 06:04:29 wysłana przez bogi1 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #184 dnia: So, 09 Marzec 2019, 07:02:15 »
Pamiętam to jak dziś i to wspomnienie na zawsze wryło mi się w pamięć. Był upalny sierpień 2012 roku, końcówka wakacji. Zrobiłem sobie zakupy w lokalnym Carrefurze położonym (to ważne) w województwie lubelskim. Odchodząc od kas, przez pasaż, pomyślałem, że zajrzę sobie jeszcze do Inmedio wciśniętego między aptekę a salonik Playa. Wchodzę tam, patrzę na półki i szczena opada mi do podłogi. KOMIKS ZE SPIDER-MANEM W TWARDEJ OPRAWIE ZA 15 ZŁ. Gruby , przyklejony do tekturki A3. Musiałem to mieć! Niestety wydałem całą swoją kasę, którą miałem przy sobie. Wróciłem się więc szybko pod kasy, bo tam brat jeszcze zbierał swoje zakupy, pożyczyłem szybko te parę złotych, wróciłem do Saloniku i komiks wreszcie był mój.

Achhh - ten słodko-gorzki zapach rozpakowanego z foli komiksu. Te kolory, ta jakość wydania. Ta powalająco korzystna cena 1 numeru. Byłem wniebowzięty. Tylko potem się okazało, że ja ten komiks już mam w wydaniu Dobrego komiksu. :) Zostawiłem sobie fajny plakat a sam komiks puściłem na Allegro bez zysku, po okładkowej. Dopiero później zorientowałem się, że to była głupota i więcej takich błędów nie popełniałem. :)

Ponieważ wtedy polski rynek komiksów superhero był na wymarciu, myślałem, że 40 zł za komiks to dużo. Dopiero ponowne wejście w internetowy świat zakupów uświadomił mi, że jednak nie. Że konkurencja gwiżdże sobie o wiele większe ceny za podobne pozycje. Miłość do WKKM rosła we mnie powoli ale stale. Najpierw postanowiłem, sobie, że będę kupował tylko eventy, Pajączka i Punishera, unikał dubli, orginów i Ultimate. Dopiero potem przeszedłem na wszystkie numery, jak świadomość komiksowa we mnie wzrosła, odrodziła się na nowo po latach posuchy.

To było piękne prawie 7 lat, które zleciało nie wiem kiedy. Hachette stało się moim ulubionym komiksowym wydawnictwem. Co dwa tygodnie regularnie kolejny nowy numer. Z niezmienioną ceną, mimo inflacji, podatków i tego że za granicą jest trochę drożej. WKKM się kończy zbyt wcześnie. No zabrakło tych kilku pozycji, które mogły ją naprawdę fantastycznie zwieńczyć, jak zresztą zaplanowali to sobie decydenci z brytyjskiej centrali. Niestety plany te zostały popsute przez polskie piekiełko. :( W każdym razie najlepsze jest to, że Hachette nie wychodzi z komiksowa. Wydaje dalej pozostałe swoje komiksy, wprowadza nowe. Za rok przeskoczy stażem TM-Semic i to będzie kolejny powód do świętowania. Teraz i zawsze AVE HACHETTE. Ave WKKM PL - cześć twojej pamięci.

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #185 dnia: So, 09 Marzec 2019, 07:35:28 »
Jedną niepodważalną rzeczą jaką dała WKKM to jest twoja osobowość, chyba większego indywiduum na arenie komiksowej niż ty Bazyl to nigdy nie było.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Marzec 2019, 07:48:03 wysłana przez majkelus81 »

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #186 dnia: So, 09 Marzec 2019, 09:18:15 »
Spoko, spoko będzie nowa kolekcja to może i nowa osobowość się pojawi  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Palyszkiewicz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #187 dnia: So, 09 Marzec 2019, 10:13:41 »
Teraz i zawsze AVE HACHETTE. Ave WKKM PL - cześć twojej pamięci.
Tak bez ironii. TY TAK NA SERIO?
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2019, 18:11:16 wysłana przez admin »

Offline Arion Flux

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #188 dnia: So, 09 Marzec 2019, 10:55:55 »
Pozostaje mi tylko dodać, że dzięki WKKM zyskała również psychiatria, bo kolekcja pozwoliła dodać do listy zaburzeń co najmniej jeden nieznany do tej pory, acz bardzo interesujący przypadek.

Nie dość tego, zyskała również fizyka teoretyczna, bo do rąk wyznawców równoległo-światowej interpretacji mechaniki kwantowej trafił bardzo mocny argument przemawiający za istnieniem co najmniej jednego dziwnego wszechświata równoległego i, co więcej, mocno interferującego z tym naszym - ze tak powiem - normalnym.

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #189 dnia: So, 09 Marzec 2019, 11:18:27 »
Cytuj
a sam komiks puściłem na Allegro bez zysku

  Przestań Bazyl, już prędzej uwierzę w to, że po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka będę mógł unieść 10 ton.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Marzec 2019, 11:25:37 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #190 dnia: So, 09 Marzec 2019, 11:48:57 »
Przecież w następnym zdaniu napisał:
"Dopiero później zorientowałem się, że to była głupota i więcej takich błędów nie popełniałem"  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #191 dnia: So, 09 Marzec 2019, 12:07:43 »
Niby tak, ale nie wierzę że stary lis dał się tak wykołować.

Offline Teli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #192 dnia: So, 09 Marzec 2019, 12:13:51 »
@Skandalista: Zdarza się w najlepszych rodzinach, innymi słowy taki wyjątek potwierdzający regułę. Może akurat miał gorszy dzień ;)

Offline Tymon Nadany

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #193 dnia: So, 09 Marzec 2019, 13:23:34 »
Zamawiał ktoś z was  najnowszy tom  w kiosk ruchu online jeżeli tak to czy do kogoś z was wysłano już przesyłkę z tej strony bo u mnie status zamówienia nie zmienił się od środy?

Offline jed84

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #194 dnia: So, 09 Marzec 2019, 15:31:04 »
@tymon
Zamawialem w środę wieczorem, wczoraj przesyłka została nadana.