Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 237851 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #150 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 23:24:01 »
Ok. Wielki, zły, czerwony dinozaur za mną. Z plusów: da się przeczytać do końca. Wcale szybko. A poza tym to stworzenie jest całkiem sympatyczne z paszczy.
W każdym razie uważam, że Hachette mogłoby zwrócić kolekcjonerom po te 8 dych.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #151 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 00:34:55 »
Trudno. Będzie post pod postem.

"Karnak" to perełka. "Karnak" to perfekcyjny przykład na to co można wydobyć z Marvela i ile można wydobyć z Marvela gdy się chce i gdy pozwolą. Jeżeli Marvel jest wszechświatem, to ten tom jest wszechświatem kieszonkowym tego wydawnictwa. Ta miniseria to po prostu cudeńko. Rysunki współgrają z opowieścią idealnie a względem tego co napisał Ellis ręce same składają się do oklasków. I nie chodzi o jakieś pseudo filozoficzne rozważania, choć zdecydowanie budują klimat. Chodzi o to, że gość siadając przy biurku z długopisem w dłoni albo z klawiaturą pod palcami nadał osobowość grupie kresek. Z Karnakiem miałem już parę razy do czynienia i nigdy mnie nie zainteresował, jak w zasadzie cała ta banda Inhumans. Ot, taka sobie lekko na siłę wydumana wariacja nt. X-Men. Milczek Black Bolt, szaleniec Maximus i inni bla, bla, bla, plus do tego głupio się noszący, jakiś tam biało-zielony gość z imieniem prosto z atlasu geograficznego.
A co z tym nudziarstwem zrobił Ellis?
Gość wziął na warsztat czyjąś bazgraninę i tak po prostu przerobił ją w zachwycającą miniaturkę. Wręcz czuć w tym komiksie gracza RPG, który przysiadł fałdów i zadał sobie trudu żeby wykoncypować postać z krwi i kości. I nie ma znaczenia, że nie stworzył jej od zera tylko wybrał jakąś trzeciorzędną postać historyczną o której czytali wyłącznie specjaliści danego okresu. On ten cień sprzed setek/tysięcy lat uczłowieczył, dał mu zapomnianą przez wszystkich osobowość i wydobył z niego "rzeczy", których nikt nie mógł oczekiwać. I od dzisiaj na niego nie da już się patrzeć tak jak do tej pory.
Jeżeli co jakiś czas daje się wyznaczyć konkretną i czytelną cezurę, jeżeli da się rozbić coś (cokolwiek) na "przed" i "po" to Karnak jako postać jest właśnie dla mnie takim przykładem, który od teraz funkcjonuje przed "Karnakiem" i po "Karnaku" (jako miniserii).

To w sumie przypadek - nie planowałem zostawiać tego tomu akurat na sam koniec procesu nadganiania zaległości w ramach Kolekcji niemniej wyszło jak wyszło i jak po Wiewiórze i Dinozaurze zaliczyłem komiksowego kaca z silnym nawrotem sporej dawki zniechęcenia i innych mdłości tak dzisiaj znowu na krótką chwilę odzyskałem wiarę zarówno w Marvela, jak i w to, że wyobraźnia scenarzysty (jeśli tylko dać jej się wyszumieć) potrafi płatać śliczne figle. Gdyby jakimś cudem Ellis otrzymał zielone światło na własną serię z tą postacią to brałbym z pocałowaniem ręki, bo ostatni raz podczas lektury Marvela czułem się w ten sposób pochłaniając Bendis`owego/Brubaker`owego Daredevil`a.

Kapitalna historia. Życzyłbym sobie więcej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Marzec 2019, 00:37:34 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #152 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 12:11:43 »
Śmieszkujący wcześniej, że to Kaczor Howard/Kapitan Brytania się nie sprzedał i dlatego zalegał w gdańskim Inmedio, jak zwykle nie mieli racji. Tutaj zachodzi bardziej przypadek alternatywnej linii czasowej, gdzie ta sieć jest opóźniona o 20 tygodni względem normalnego biegu czasu. Bo dziś znowu zaszedłem do tego samego Saloniku i co widzę - Anihilators i Iron Fist, czyli kolejne numery po Howardzie i Brytanii. Dobra wiadomość dla spóźnialskich z Gdańska - mogą nadrobić ewentualne zaległości w Kolekcji.



Offline Mateusz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #153 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 12:26:49 »
Znowu wypisujesz brednie. To nie ma nic wspólnego z Inmedio, a co najwyżej z hurtownią albo samym Hachette. W kiosku Ruchu, w którym zamawiam SBM, od kilku tygodni przychodzą archiwalne tomy, pomimo tego, że nikt ich nie zamawiał.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #154 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 12:50:56 »
Znowu tylko mnie się czepiasz @Mateusz, jakbym tylko ja żartobliwe posty tu tworzył. A jak ktoś tu pisał wcześniej, że Kaczor Howard leży na półce bo się nie sprzedaje, to nic nie mówiłeś.


Jasne, że trochę sobie żartuję, ale do tej pory przez 150 numerów nie było tak jak w Gigantach, że na jednej półce obok siebie leżał i aktualny WKKM i numer starszy o parę tygodni. To dopiero teraz się coś takiego pojawiło niedawno. Może ma to związek z sytuacją Ruchu.

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #155 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 13:03:25 »
Ale jest jakiś powód, że rzucili to drugi raz do kiosków? Do tej pory widziałem tylko przy Eaglemoss, kiedy rzucił drugi raz pierwsze tomy kolekcji.
Wychodzi, że albo im zalega, albo czyszczą magazyny bo się kończy kolekcja i potrzebują miejsca na nowe kolekcje.

Offline Mateusz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #156 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 13:07:46 »
Znowu tylko mnie się czepiasz @Mateusz, jakbym tylko ja żartobliwe posty tu tworzył.
Jak na razie tylko Ty masz etykietę "Obserwowany" i wypisujesz takie "żarty" w co drugim swoim poście.

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #157 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 15:43:16 »
U mnie [w Stolycy!]  w relayu także IF i Annihilatorzy. Ciekawe, co będzie następne, bo parę tomów mi umknęło...
,, - Eeeeech.''

Online Crono

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #158 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 16:12:11 »
W Zabrzu też widziałem IF w jedym z saloników. Tylko co z tego, jak nie było aktualnego numeru?

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #159 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 15:29:40 »
Skoro Anihilators ponownie pojawili się w Inmedio, to ja powiem, że sumując to wszystko wyjdzie nam całkiem kompletny kosmos Marvela. Jeszcze tylko w maju Egmont zapowie Wojnę Królów do tej Annihilacji, Podboju i Imperium She'Ar, to razem z Warlockiem, Imperatywem, Annihilators i Quasarem będzie wszystko ładnie poukładane. Bardzo lubię gdy wydawnictwa się dopełniają.

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #160 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 16:48:12 »
Przed War of Kings są wymagane jeszcze dwa komiksy z X-men, więc tak nieprędko to w wyjdzie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Marzec 2019, 19:22:54 wysłana przez majkelus81 »

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #161 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 19:13:00 »
Przed War of Kings są wymagane jeszcze dwa komiksy z X-men, więc tak prędko to w wyjdzie.

Jakie tytuły są wymagane?

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #162 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 19:21:54 »
A właśnie - 1 tom Strażników Galaktyki vol.2 Legacy, też już mamy. Szkoda, że tom o Novie z SBM to w połowie to co już Egmont dał w Annihilacji. No i nowa Nova, czyli Sam Aleksander to też tylko 1 tom, bo to się nie załapało do wydawania.

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #163 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 19:22:14 »
Jakie tytuły są wymagane?
-> X-Men: Emperor Vulcan (#1-5)
-> X-Men: Kingbreaker (#1-4)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #164 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 07:41:28 »
Daredevila tłumaczył Marceli Szpak  :) Może to już jest tłumaczenie Egmontu?  ;D Pewnie dla spójności tłumaczeń go wzięli.

Teraz mi się trafił zafoliowany tom  :)