Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236212 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #135 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 17:56:59 »
Mała ciekawostka, rysowniczka Moon Girl była już obecna na naszym rynku:
https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/czarnobyl/1


Muszę odszukać Czarnobyl na półkach i wreszcie przeczytać, bo rysunki  w MG były naprawdę zjadliwe, szczególnie ta strona mi się spodobała:

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #136 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 20:27:08 »
Dostaliśmy takie skrajności - w Wiewiórce masa tekstu, w Moon Girl ograniczony do minimum. A-Force było za to wyważone i z tych feministycznych pozycji spodobało mi się chyba najbardziej. I fabularnie i rysunkowo.

Offline Darth_Simon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #137 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 21:26:37 »
Zbierałem tomy od 1 do 60.
Potem wybiórczo.
Następnie jak wyszło WKKDC to zmieniłem kolekcję i sporo tomów z WKKM się pozbyłem.

Teraz patrząc z perspektywy czasu mam wobec tej kolekcji 2 sprzeczne uczucia:
Z jednej strony trochę szkoda że Kolekcja się kończy bo jej zasługi dla rynku komiksowego w Polsce (atrakcyjna w 2012 roku cena za jakość wydania, duża częstotliwość wydawania, szeroki wybór bohaterów i historii) są bardzo duże. Ja osobiście też dzięki kolekcji przypomniałem sobie o istnieniu komiksów, które masowo kupowałem w czasach młodości (głównie Tm-Semic)
Z drugiej strony chyba najwyższa pora by był już finał. Bo wszytko powinno mieć swój kres i każdy kto dalej zbiera wszystkie tomy powinien mieć szansę posiadać "kompletną kolekcję". Do tej pory miałem wrażenie, że nigdy koniec nie nastąpi.

Startują inne kolekcje. Może wkrótce Spider-man. Może coś innego. Nie wiem. Ale polski rynek komiksowy po tych ponad 6 latach to dwa zupełnie inne światy.

Coś się kończy. Coś się zaczyna.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline U.F.O

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #138 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 21:32:27 »
Coś w tym jest ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #139 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 21:54:21 »
@Darth Simon


Jasne że się musiała kiedyś skończyć. Ale nie przed wydaniem jeszcze Champions, Earth X Saga i Onslaughta. Czekałem na te nigdy nie wydane po polsku klasyki z lat 90-tych od kwietnia, kiedy ujawnili listę tytułów.

sum41

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #140 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 08:09:17 »
 Earth X Saga i Onslaughta tego bym chciał najbardziej.

KamilM

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #141 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 11:21:04 »
(...) Onslaughta tego bym chciał najbardziej.
Uważaj o co prosisz. Ja też przez długi czas marzyłem, żeby przeczytać tę historię, dopóki w końcu jej nie przeczytałem (a raczej próbuję doczytać) w omnibusie. Teraz się nie dziwię skąd tyle krytyki wobec tej historii - masa niepotrzebnych wątków rozwlekanych w nieskończoność, samego Onslaughta praktycznie jak na lekarstwo pomimo, że to ponoć tak wielkie zagrożenie. Naprawdę nie warto tego wdawać i się męczyć. To kwintesencja tego co najgorsze w komiksach lat 90'. Polecić to mogę jedynie hardcore'om i masochistom lubujących się komiksach z tamtego okresu, a konkretnie u jego schyłku kiedy mania tworzenia crossoverów ze wszystkim i ze wszystkiego była na porządku dziennym.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #142 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 12:11:09 »
Polecić to mogę jedynie hardcore'om i masochistom lubujących się komiksach z tamtego okresu, a konkretnie u jego schyłku kiedy mania tworzenia crossoverów ze wszystkim i ze wszystkiego była na porządku dziennym.

Zachęciłeś mnie.

sum41

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #143 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 14:24:30 »
Jestem fanem starych komiksów, głównie rysunków a na latach 90tych się wychowałem mam całą sagę w zeszytach po prostu chciałbym ją ujrzeć w TPB bo niektóre zeszyty maja przestawione kolory;/
Starsze historie bardziej mi sie podobają były prostsze i takie miały być  - zwykłe mordobicie -  komiks to relaksująca zabawa :)

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #144 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 17:05:43 »
Jeśli w Kolekcji wyszło coś takiego jak Sam Strach, to Onslaught powinien być tym bardziej. Duże crossy z lat 90-tych to wielcy nieobecni WKKM, która skupiła się na erze Bendisa. Fajnie że Brytyjczycy postanowili nadrobić to niedopatrzenie. Niefajnie, jeśli u nas to nie wyjdzie. :/

KamilM

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #145 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 17:16:00 »
Jeśli w Kolekcji wyszło coś takiego jak Sam Strach, to Onslaught powinien być tym bardziej. Duże crossy z lat 90-tych to wielcy nieobecni WKKM, która skupiła się na erze Bendisa. Fajnie że Brytyjczycy postanowili nadrobić to niedopatrzenie. Niefajnie, jeśli u nas to nie wyjdzie. :/
Chłopie, ty nie rozumiesz jak wtedy wyglądały takie eventy/crossovery. Sam Strach miał jedną serię główną do której pisane były tie-iny, w sądzę Onslaughta nie ma czegoś takiego, tam dosłownie wszystko jest do siebie tie-inem. Żeby to wydać w Polsce to musiałyby to być przynajmniej 400-500 str tomy x 5. Nie wyobrażam sobie jakby coś takiego mieli upchać w tych twoich kolekcjach, no chyba że była by to kolekcja Onslaughta.

Offline Cypher

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #146 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 17:36:43 »
Przeciesz Onslaught ma wyjść lub nawet wyszedł w kolekcji w trzech tomach, oczywiście nie u nas. Sama Saga, bez Road.


To spokojnie zmieści się w trzy tomy kolekcji.








Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #147 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 17:37:16 »
4 tomy, po 180 stron jak to wydali w UK to daje ponad 700 stron. Jakoś im się udało. Tak jak we Francji zmieścili Infinity Gauntlet do jednego numeru.



KamilM

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #148 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 17:48:12 »
A mój omniak ma jakieś 1300 str. Pewnie wycieli co nieco. Wzorem Tm-Semic pod nożyczki poszły całe zeszyty z których zobaczycie kilka str. Ja tam dalej podtrzymuje, że to kiepska historia i w to msc. można by było dać coś lepszego z lat 90'.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #149 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 17:59:39 »
Zgadzam się, że jeszcze bym coś przeczytał - Age of Apocalypse albo Maximum Security. Tak, wiem, że MS podobno strasznie słabe, ale bym chciał samemu zobaczyć. Tyle dobrego, że chociaż Galactic Storm się na pewno załapało.

Po polsku oczywiście czytam o wiele szybciej niż po angielsku. No i jestem wtedy mniej senny. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Luty 2019, 21:05:52 wysłana przez Bazyliszek »