Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236153 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #780 dnia: So, 05 Październik 2019, 19:05:07 »
Czasy Minionej kupiłem we wrześniu na Allegro w licytacji za 44 zeta (i przy okazji Drugą Genezę za 36), więc w sumie wyszły po cenie okładkowej.

Swoją drogą - miałem sporą różnicę w odbiorze między tymi komiksami na korzyść Dni Minionej, Byrne (bijący Cockruma na głowę) i te parę lat do przodu jednak zrobiło swoje, czytało się zdecydowanie lepiej, choć same Dni Minionej w zestawieniu z filmową adaptacją takie dość... krótkie i proste. 
« Ostatnia zmiana: So, 05 Październik 2019, 19:46:07 wysłana przez Gieferg »

Offline bibliotekarz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #781 dnia: So, 05 Październik 2019, 22:41:49 »
Za to Mroczna Phoenix w porównaniu z filmową adaptacją niezwykle rozbudowana.  :)
Batman returns
his books to the library

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #782 dnia: So, 05 Październik 2019, 23:24:10 »
Mroczna Fenix rzeczywiście tak skoczyła? Nie wiedziałem. A każdy kto by chciał Ultimates: Omniwersalni tom 157, to zdecydowanie polecam dzwonić/pisać do wydawnictwa. Kupicie za okładkową, plus wysyłka.

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #783 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 13:37:47 »
Za to Mroczna Phoenix w porównaniu z filmową adaptacją niezwykle rozbudowana.  :)

Generalnie tak, choć sama przemiana Jean w Mroczną Feniks następuje dopiero po ponad połowie tomu i obejmuje tylko 3 zeszyty - w tym jeden podwójny, więc mozna liczyć 4. Podczas gdy cała "droga" do tej przemiany to aż 6 zeszytów.
W filmie odwrócili proporcję - przemiana miala nastąpić w pierwszym akcie, a cały drugi i trzeci akt (czyli większość) miały być poświęcone Mrocznej Feniks. Tylko, że zrobili to źle - fatalnie napisali scenariusz, fatalnie napisali większość postaci i wyszło jak wyszło.

Offline Gieferg

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #784 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 14:17:53 »
To jest materiał na trzygodzinny film o skali Endgame - albo dwa filmy, inaczej się nie da, a te tłuki z Foxa nie ogarnęły tego mimo, że wcześniej już próbowali też z marnym skutkiem (lubię co prawda Last Stand, ale żadna z tego adaptacja DPS).

Wracając do komiksu - DPS to "essential X-Men story"  i gdybym miał mieć na półce tylko jeden komiks o X-Men nie wahałbym się ani sekundy, który to powinien być.
« Ostatnia zmiana: Nd, 06 Październik 2019, 14:36:10 wysłana przez Gieferg »

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #785 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 20:11:59 »
Twórcy filmu nie rozumieli też tego czemu DFS tak działa - czytelnicy znali i lubili Jean od długiego czasu więc jej przemiana w Mroczną Feniks była takim "mocnym uderzeniem" (zwłaszcza, że wtedy takich rzeczy się raczej nie robiło, że ktoś dobry staje się przeciwnikiem).
Oni powinni po rozpisać przede wszystkim wprowadzanie nowych postaci na kilka filmów. Ale wyszło jak wyszło.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #786 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 20:17:09 »
Twórcy filmu nie rozumieli też tego czemu DFS tak działa - czytelnicy znali i lubili Jean od długiego czasu więc jej przemiana w Mroczną Feniks była takim "mocnym uderzeniem"

Ten komiks ma jakąś szczególną moc - ja nigdy nie byłem fanem mutantów, a "Mroczną Phoenix" uznaję za jeden z lepszych komiksów superbohaterskich, pomimo że trochę jednak się zestarzał.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #787 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 20:21:12 »
Wracając do komiksu - DPS to "essential X-Men story"  i gdybym miał mieć na półce tylko jeden komiks o X-Men nie wahałbym się ani sekundy, który to powinien być.

Też tak miałem, ale w ostatnich latach miałbym dylemat, czy DPS, czy Astonishing X-Men.

Offline Mateusz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #788 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 15:15:12 »
Ostatnie kilkanaście postów znajdziecie w temacie: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/komiksowe-ograniczenia-i-ich-powody/15/
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Październik 2019, 15:19:44 wysłana przez Mateusz »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #789 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 16:00:19 »
Też tak miałem, ale w ostatnich latach miałbym dylemat, czy DPS, czy Astonishing X-Men.

Ja jednak wybrałbym DPS. Wg mnie to jest tytuł przełomowy podczas gdy Astonishing to "jedynie" bardzo dobra fabuła.
Na szczęście nie musimy wybierać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #790 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 17:24:15 »
Zawartość Marvel Masters: Jack Kirby

Red Raven Comics #1, Marvel Mystery Comics #13, Capitan America Comics #1, Amazing Spider-Man #8, Thor #160-161, Black Panther #1-3, The Eternals #7, Devil Dinosaur #1

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #791 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 19:57:20 »
Czy ktoś ma dostęp do informacji (może być cytat, odnośnik itp.) jakie komiksy z kolekcji zostały wydane przez innych wydawców? Taka lista zebrana do kupy.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #792 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 20:59:11 »
Czy ktoś ma dostęp do informacji (może być cytat, odnośnik itp.) jakie komiksy z kolekcji zostały wydane przez innych wydawców? Taka lista zebrana do kupy.

Jest na wiki
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wielka_kolekcja_komiks%C3%B3w_Marvela

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #793 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 21:52:11 »
Jest na wiki
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wielka_kolekcja_komiks%C3%B3w_Marvela

Dzięki ale z tego co widzę, to są wymienione komiksy wydane przed kolekcją, a te są albo trudno dostępne, albo nie interesują mnie w takiej formie.

Bardziej chodzi mi o te wydane później jak np. Astonishing X-Men, Staruszek Logan, Spider-Man Niebieski, Ultimate Spider-Man, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz i kilka innych
Wydaje mi się, że znam wszystkie, ale zastanawiałem się czy o którymś nie wiem.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #794 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 22:07:15 »
I kilka innych? Wydaje mi się, że nie licząc pojedynczych zeszytów wznawianych jako dodatek i ignorując fakt zdublowania "Kręgu krwi", nie było nic więcej.