Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 237769 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #765 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 11:24:55 »

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #766 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:29:58 »


Pudło ;) Po prostu nie daję się indoktrynacji mającej na celu wpoić mi, które komiksy są dobre, a które są złe. Tylko i aż tyle. Bill Sienkiewicz w ramach kolekcji to ciekawy pomysł. Jednak poznałem już tego Pana wystarczająco i nie jestem fanem.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #767 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 16:40:56 »
Zgadzam się z @eridravenem. Sienkiewicz ma specyficzny styl i nie każdemu podejdzie. Poza tym masakrował rysunki Sala Buscemy swoim tuszowaniem w Spider-Manie od TM Semicu. Ja kupiłem sobie Elektrę Assasin, przeczytałem, nie spodobała mi się i puściłem na Allegro.

Oj oj - moim zdaniem jest jeszcze masa tytułów do puszczenia w oryginalnej WKKM. Te masterworksy z pojedynczymi oderwanymi od siebie zeszytami to zły pomysł do Kolekcji. Ale Maximum Security bym czytał mocno.

Nesumi

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #768 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 11:42:53 »
Dziwnym jawi mi się ocenianie pracy rysowników jako takich. Dla mnie komiks to konglomerat scenariusza i rysunków i jeśli chodzi o dzieła ponadprzeciętne, to rzadko zdarzało mi się w czambuł zdyskredytować danego rysownika, nawet jeśli nie było mowy o miłości od pierwszego spojrzenia. Pamiętam, że przez wiele lat wzbraniałem się przed pracami Gaydosa w Alias. Normalnie nie dawałem rady. Ale Bendis w najwyższej formie- wszyscy piali dookoła. Dobra, myślę, przymknę oko na rysunki i skupię się na fabule. A potem zobaczyłem jak tych dwóch połączyło obraz i słowo. Do dziś, to jest dla mnie coś na nieporównywalną w żadnym innym komiksie skalę. Kiedy czytasz te szybkie wymiany zdań między bohaterami, albo oglądasz obrazy bez słów! Czujesz się jakbyś był wewnątrz tej historii.
I Sienkiewicz bierze scenariusze odpowiednie dla swoich nieokiełznanych talentów twórczych. Z tym trzeba się liczyć, gdy bierzesz komiks z rysunkami jego autorstwa.
Kwestia tuszowania przez niego Sala Buscemy, którego tak nie może przeżyć Bazyliszek. Jak dla mnie to było szalenie ożywcze dla poukładanych i grzecznych prac Sala. Bill wydarł z nich ich ukryte piękno i dzikość. Są to jedyne Spider-many Semica, które sobie zostawiłem.
Elektra Assassin, Millera. Hmm. Pierwszy raz usłyszałem o tym w jakiejś Komiks Fantastyce. Marzenie ściętej głowy w ówczesnej „post”komunistycznej Polsce. W jakimś podobnym okresie As Editor(?) wydał u nas „Ścianę”- fajne, ale gdzie jej do Assassin. Może być tak, że te lata oczekiwań w jakiś sposób na zawsze podniosły odbiór tej historii przeze mnie i w ogóle nie jestem tu obiektywny. Niemniej Sienkiewicz i Miller współgrają tu unisono jednym głosem. Tyle, że niekoniecznie jest to historia do wzięcia z marszu. Moim zdaniem, trzeba mieć akurat nastrój na taki narkotyczny trip bez hamulców.
Co by nie mówić o Sienkiewiczu, to na pewno potrafi narysować to, co chce narysować. Nie jest to reguła w świecie Marvel czy DC.

Offline Arion Flux

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #769 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 12:39:57 »
Nesumi, jak najbardziej. Elektra-Assassin, jak malo ktory komiks, stanowi przyklad komiksowej jednosci ikono-lingwistycznej, ktora podniosili Toepliz, a za nim Szyłak w swoich definicjach komiksu. Trudno mi sobie wyobrazic w tym komiksie inny styl rysunkow niz ten zaserwowany przez Sienkiewicza, a rozwazanie tego komiksu odzielnie na plaszczyznie rysunkowej i oddzielnie - na fabularnej prowadzi do wniosku, że rysunkowo to sa jakies bohomazy niedorozwinietego nastolatka, natomiast fabularnie - infantylny bełkot, pomimo że razem wzięte tworzą wspanialy odjazd uznawany przez wielu za komiksowe arcydzielo. Ten komiks jest jak senny koszmar: niby bełkot, niby jakies pozbawionego wiekszego sensu obrazy, ale gdy zbiora sie razem w twojej glowie, zrywasz sie w srodku nocy zlany potem zbudzony przez swoj wlasny krzyk. Potega opowiadania niemalze czysta formą, nasuwajacego mi nieodmienne na mysl kawalki Witkacego.   

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #770 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 17:00:05 »
Dobrze słyszeć jak się przełamałeś do Alias. Ja dalej nie mogę. Sprawę pogarsza fakt, że wydała to Mucha, więc te komiksy są jeszcze droższe. I dla mnie ciągle brzydkie. Na tą chwilę podziękuję i dalej się nie zapoznam.

A co do tuszowania Sienkiewicza ja mam wręcz odwrotne zdanie. Jak byłem młodszy to myślałem że to on sam tak słabo rysuje. Dopiero gdy zobaczyłem jego świetną pracę w "Hulk: Serce Atomu", zrozumiałem że obwiniam nie tego gościa co trzeba. Dla mnie Sienkiewicz pogorszył już i tak nie za dobrą Clone Sagę swoim pacianiem. Np. 5/98 (chyba to ten numer) gdy ten trzeci klon nagle się przemienia był dla mnie wtedy w ogóle nieczytelny właśnie przez te koślawe kreski. Popsuł mi też powrót Green Goblina z 7/98. Tusz Sienkiewicza to nie dla mnie.

I to nie jest tak, że kręcę nosem na każdego trochę innego rysownika. Taki Simon Bisley też nie jest tradycyjnym rysownikiem. A jego prace w Dredzie czy lobo mi akurat się podobają.

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #771 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 19:36:57 »
Jedyna słuszna cena to 39,99 ? a jak ci kolekcja podniesie cenę na 44,99 to wtedy tak będzie dobra  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Nesumi

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #772 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 19:50:20 »
Bazyl,  przełam się. Alias jest komiksem,  z kto rym trzeba się zapoznać. Co jakiś czas na allegro widzę pojedyncze tomy albo całość w naprawdę świetnych cenach.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #773 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 19:56:23 »
Było to przerabiane na forum gildii. Alias jest komiksem totalnie nie w typie zainteresowań bazyliszka. Można w 99% przewidzieć zdania jakich użyje w ewentualnej 'recenzji'.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #774 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 20:15:55 »
To jest wszystko rzecz jasna OT, ale muszę przyznać, że jak po pierwszym czytaniu pierwszego tomu rysunek mnie odrzucił tak za jakiś czas i za drugim razem wszystko po prostu wzięło i zagrało. Nie jestem w stanie tego logicznie wytłumaczyć i zapewne żaden z Nas tego nie potrafi, bo to nie jest kwestia czysto logiczna, ale ta brudna, "zniszczona" kreska (no bo bez urazy JJ, ale wg Gaydosa wyglądasz jak czterdziestopięciolatka po dwóch albo trzech operacjach plastycznych) świetnie pracuje w tym brudnym, zniszczonym, przesiąkniętym do gruntu i na poziomie komórkowym burbonem świecie. W efekcie czyta się to znakomicie (i to pomimo braku jakiejś większej głębi; bądźmy szczerzy - jeśli rozebrać to na czynniki pierwsze to mamy do czynienia z prostymi, przyziemnymi historiami) i człowiek nie ma dość.
Pisałem takie rzeczy już kilka razy i wiem, że się powtarzam, ale komiksy typu "Alias" przypominają mi oglądane za szczyla seriale sensacyjne z lat 70-tych, 80-tych, do których mam niejaki sentyment i być może po części dlatego te historie tak łatwo mi wchodzą do głowy.
W każdym razie "Alias" to świetna seria jest a "JJ" jak na razie wcale jej nie ustępuje (co jest sporym zaskoczeniem - na ogół bywam sceptyczny względem takich kontynuacji i ich poziomu).
Zaś względem "Elektra Assassin" to nawet nie ma co pisać - komiks jedyny w swoim rodzaju (i jedyny jak dla mnie, którego jednego konkretnego zeszytu zwyczajnie nie zrozumiałem - nie boję się przyznać; zupełnie nie wiedziałem o co tam w danym momencie chodziło). Tak szczerze pisząc - mam świadomość, że porównanie będzie dziwne - "Alias" to dla mnie taka komiksowa "Seksmisja". W sensie, że tam po prostu wszystko ze sobą współgra i nawet jeśli trafia się jakaś głupota i mielizna intelektualna to tego się nawet nie chce zauważyć. Do tego stopnia człowiek jest gotów zawiesić swoją wiarę w rzeczywistość na korzyść historii. Po prostu czasem zdarzają się takie dzieła (lub "dzieła"), gdzie wszystkie albo prawie wszystkie klocki wskakują na swoje miejsce. Nie pozostaje nic innego jak tylko się cieszyć.
« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Październik 2019, 20:17:27 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline freshmaker

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #775 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 10:20:30 »
pytanie do zorientowanych - jeszcze nie wszystkie prenumeraty wkkm do mnie dotarły ale dojrzewam po woli do decyzji żeby te wszystkie komiksy sprzedać.

pytanie pierwsze - czy ktoś takie komplety kupuje?
pytanie drugie - jeżeli tak to w jakiej cenie coś takiego chodzi?

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #776 dnia: So, 05 Październik 2019, 12:47:32 »
Nie wiem czy osobno nie byłoby bardziej opłacalne - niektore tomy chodzą za naprawdę duże pieniądzę.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #777 dnia: So, 05 Październik 2019, 13:40:14 »
A właśnie, to teraz ciekawa kwestia - które tomy WKKM TERAZ są najcenniejsze, za które ludzie chcą najwięcej kasy?

Bo wcześniej to oczywiście był Staruszek Logan, który chodził nawet powyżej setki. Teraz widać że staniał, bo pojawiło się nowe wydanie i nie warto już przepłacać ponad 50 zł.
Imperatyw Thanosa też kiedyś był drogi, ale cena spadła. To samo z Daredevil Odrodzony.
Wartość "Zimowego Żołnierza" Brubakera też się zdewaluowała.
Na Allegro mamy też pełno i WKKM i SBM z niską numeracją, kiedy to była nowość i ludzie dzielnie kupowali początkowe numery. Tak pełną 60-tkę czy to grupowo czy pojedynczo da się zebrać.
Te nowsze/późniejsze numery rzadko teraz widzę na KPK/Allegro, ale je bez problemu można za okładkową cenę kupić w wydawnictwie Hachette Polska, dopłacając 10 zł za wysyłkę.

Powiem że chyba Wolverine Origin (36 tom) jest raczej rzadkością i rzeczywiście ludzie go cenią. Ale z Weapon X już tak chyba nie ma. Rozłam i całe Avengers vs X-Men też jest wyżej niż okładkowe.
Ma ktoś jeszcze inne tytuły WKKM, które teraz ciężko/drogo zdobyć?

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #778 dnia: So, 05 Październik 2019, 18:12:07 »
X-meni z kolekcji: Saga Mrocznej Phoenix, Dni Minionej Przeszłości, Avengers vs X-men i do niedawna Staruszek Logan. Szanse na dodruk są nikłe, a że historie dobre to ciężko do dorwać.

Ultimates - to z Blue Marvel i Americą Chavez też chodzi w jakichś kosmicznych cenach, ale nie jestem pewny czy to nie było wydane w ramach SBM. Nie kupiłem bo liczyłem że wielki E puści cały run :(.

Offline bibliotekarz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #779 dnia: So, 05 Październik 2019, 19:03:33 »
Z Avengers vs X-Men tylko pierwszy tom zaczyna się od jakiś nienormalnych cen.
Batman returns
his books to the library