Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236219 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #750 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 22:22:09 »
Marvel Horror przeczytałem tylko do połowy. I jakoś nie mam zamiaru tego ciągnąc, bo to nie moje klimaty (poza zeszytami z Ghost Riderem). Resztę tomów przeczytałem i jest ok. Nawet Devil Dinosaur i Wiewiórkę. Galactic Storm bardzo spoko, tylko osobiście mnie zaskoczyło zakończenie.

Offline Crono

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #751 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 22:53:56 »
Ja mam. Sam Strach, Oblężenie, Krucjata Dziecięca, AvX i jeszcze kilka innych. A to dlatego, że jakieś trzy lata temu wymyśliłem sobie aby czytać Marvela chronologicznie to co wyszło w PL (i to co posiadam, czyli w zasadzie wszystkie komiksy z mutantami plus wiele komiksów z innych serii). A że równolegle czytam Marvel NOW (obecnie 2.0) i inne komiksy (np. z synem zabrałem się za czytanie Asteriksów) czy książki, to jestem dopiero na 1993 roku z Tm-Semic :)

Offline Lukop

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #752 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 23:25:47 »
Mam do przeczytania około 60 tomów. Natomiast do tej pory zazwyczaj odkładałem na półkę bez czytania wszystko, co kupowałem. Teraz mam nieco więcej czasu i przynajmniej mogę sobie ustalić własną kolejność poznawania historii. Mój plan na najbliższy czas to chronologicznie zająć się eventami. Mam przygotowane na wierzchu "M", rozłam X-Men, AvX, Pajęczą wyspę, Narodziny Ultrona oraz Rękawicę spoza kolekcji. Pragnę sobie to wszystko nadrobić i zabrać się za Marvel NOW, którego też już uzbierał się pokaźny stosik.

Generalnie tomy WKKM czytałem od razu po zakupie gdzieś w pierwszej trzydziestce. Później zdecydowana większość nabytków była odkładana na potem.

Online nori

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #753 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 07:26:40 »
Macie jakieś zaległości na dzień dzisiejszy?

Około 50%. :) Skompletowałem sobie braki, nawet jakieś duble (z wyjątkiem Marvel NOW!), chciałem zrobić jakieś większe podsumowanie z fotkami, ale zanim przeczytam wszystko, to pewnie lata miną. :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #754 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 07:29:54 »
Macie jakieś zaległości na dzień dzisiejszy?

O, panie! Moja kupka wstydu samego WKKM jest tak duża, że musiałbym chyba popaść w bezsenność, aby to wszystko sprawnie nadgonić. Do 59 mam przeczytane wszystko, powyżej - wybiórczo, około 10 tomów do nr 101 i to samych starszych rzeczy. Po numerze 101 mam przeczytany tylko 1 (!) tom. A stało się tak, bo po Tajnej Inwazji wpadłem na debilny/fantastyczny/kuriozalny/ambity (niewłaściwe skreślić) pomysł, aby przeczytać całe Dark Reign przed przejściem do Oblężenia, bo status quo jaki nastąpił bardzo mi się spodobał i mam wielką chęć poznać go lepiej (na marginesie polecam DR, bo to fantastyczny okres, większość tego, co czytam - a jestem gdzieś w połowie, na ostatniej prostej do Utopii - to świetne rzeczy, które trzymają poziom i w znacznej większości Osborn istotnie odgrywa jakąś rolę). No i siłą rzeczy ubzdurałem też sobie czytać wszystko co dalej chronologicznie, włącznie z SBM i wydaniami pozakolekcyjnymi. Więc już tomy AvX to dla mnie pieśń jakiejś odległej, niesprecyzowanej przyszłości, nie wspominając o tomach 120-170. A MarvelNOW i MarvelNOW 2.0 z Egmontu to chyba dopiero na emeryturze przeczytam, jeżeli w ogóle dożyję.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Wrzesień 2019, 07:31:44 wysłana przez Jaxx »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #755 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 07:43:49 »
@death_bird, jesteś złem  ;) Wywołałeś do tablicy moją kupkę wstydu, a ja, jak te posłuszne cielę, oczywiście musiałem sprawdzić ile to jeszcze tomów WKKM zostało mi do przeczytania, no i wyszło mi aż 20 numerów. Pierwsze z nich to oba tomy Avengers: Na zawsze wydane jeszcze w 2015 r.  :o

Panowie @Lukop i @Crono, mogę przybić sobie z Wami piąteczkę. Ja też w pewnym momencie postanowiłem przeczytać to wszystko w jakiś uporządkowany i chronologiczny sposób (z jednoczesnym połączeniem z SBM i niektórymi komiksami z klasyki Marvela), aby następnie przejść do Marvel NOW i tym sposobem nie mam NIC przeczytane  :(. W międzyczasie na dobre wsiąkłem w DC, a ostatnio również Vertigo i Thorgala i wszystko odwleka się w czasie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:42:14 wysłana przez laf »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #756 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:30:22 »
Pierwsze z nich to oba tomy Avengers: Na zawsze wydane jeszcze w 2019 r.  :o

No to niedawno ;)

Ja w ostatniej 60-tce WKKM kupowałem właściwie tylko ramotki, a i tak wszystkie leżą jeszcze nietknięte: 2x Warloc, Kaczor Howard, Doktor Strange: Odrębna Rzeczywistość i 3x Avengers: Operacja Galaktyczna Burza.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #757 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:42:00 »
No to niedawno ;)
:D Chodziło oczywiście o 2015 r. Już poprawiłem.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #758 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:56:20 »
@death_bird, jesteś złem  ;) Wywołałeś do tablicy moją kupkę wstydu,

Akurat w tym jednym konkretnym wypadku to ja jestem samo dobro: uświadamiając niektórym tu obecnym braki w lekturze zachęcam do zajęcia się na serio Waszym hobby a nie tylko przesiadywaniem na forum i narzekaniem na prenumeraty i rabaty komiksów, których i tak nie czytacie! ;D
Do roboty Panowie.  8)
Wyzwanie Actimela na najbliższy kwartał: przeczytać po dwa zaległe tomy WKKM na tydzień i napisać krótką opinię (jeśli tom zrobił wrażenie to zrecenzować) w tym wątku.  ;D
Może dzięki temu nie dacie umrzeć tematowi i przynajmniej jakiś ferment intelektualny zasiejecie.  8) Będzie się o co spierać i drzeć koty. ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:58:23 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #759 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 18:39:44 »
A w ogóle to przydałaby się lista chronologiczna WKKM i SBM. Bo np. w Sbm był właśnie tom z Hankiem Pymem dziejącym się podczas Dark Reign, potem Akademia Avengers trochę ciągnąca te wątki, a w WKKM Kres Dziejów było o tym że jednak nie było co po Janet płakać. :)

Offline Voitas

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #760 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 22:45:47 »
Ja kiedyś obrałem taktykę czytania raz komiksu z kolekcji (dowolnej, a zbierałem WKKM, WKDC, SBM i Conan), a raz spoza kolekcji. Nadrobiłem wszelkie zaległości kolekcyjne :) Inna sprawa, że od jakiegoś czasu z kolekcji został mi tylko Conan i raz na pół roku SBM, ale podobną taktykę obrałem teraz z nadrabianiem zaległości w Spider-Manie. Polecam. Nie znudzicie się czytając cały czas to samo, a górka wstydu maleje powoli :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #761 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 09:46:25 »
208 (na razie brak ale pewnie jakiś Marvel Masters)
209 Annihilation part 2
210 Marvel Masters: Bill Sienkiewicz

Online eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #762 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 09:48:32 »
210 Marvel Masters: Bill Sienkiewicz

Jedyny tom, którego bym nie kupił :P
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Wrzesień 2019, 10:24:31 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #763 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 10:16:00 »
Jedyne tom, którego bym nie kupił :P

Jest się czym chwalić, nie ma co. :)

Online eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #764 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 10:57:26 »
Jest się czym chwalić, nie ma co. :)

Tak, nie jestem fanem Billa. Tak, mam własne zdanie.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy