Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 237752 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #720 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 19:39:36 »
No i czy lubisz starocie? Bo większość tych świetnych tytułów co tam dali to raczej starsze tytuły. Część się powtarza u innych wydawców. Najlepsza chyba Elektra, a ona pojawi się w ramach Daredevila od Egmontu za chwilę.

Offline Blind

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #721 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 19:41:22 »
Marvels to WKKM więc dopytam o którą kolekcje dokładnie chodzi? Jest Superbohaterowie Marvela w skrócie SBM (w której jesteśmy temacie :) ) i jest Wielka Kolekcja Komiksów Marvela w skrócie WKKM w której wyszło Marvels.

Fakt! Chodzilo mi o Wkkm jeżeli admin może przenieść to licznie proszę. Mój błąd.
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #722 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 19:43:49 »
Były już takie rankingi/polecajki WKKM na gildii i chyba tu też.

Offline Blind

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #723 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 22:03:15 »
Były już takie rankingi/polecajki WKKM na gildii i chyba tu też.

Przejrzałem cały wątek i nic takiego tu nie widzę. Jeżeli ktoś ma ochotę pomoc to będę wdzięczny. Im więcej opinii tym lepiej
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline sad_drone

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #724 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 22:15:47 »
https://forum.gildia.pl/index.php/topic,40128.1410.html

parę stron polecajek, są też odnośniki do rankingów forumowiczów na gildii.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #725 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 22:25:44 »
Ja to nie wiem, czy to tak ciężko jest wpisać w googlach "najlepsze tomy wkkm" czy coś w tym stylu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Blind

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #726 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 22:28:11 »
Ja to nie wiem, czy to tak ciężko jest wpisać w googlach "najlepsze tomy wkkm" czy coś w tym stylu.

Jasne że to nic trudnego ale też myśleć że to nic trudnego dla użytkowników napisać swoje propozycje. Życie forum to wspaniała sprawa i nie wiem po co ja ograniczać...

Ale dziękuję za podpowiedź
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Online misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #727 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 22:42:28 »
Ale wciąż nie odpisałeś czy lubisz starocie. Gdyż ktoś może się tu naprodukować rzucając Marvelsami i Death of Capitan Marvel a ty stwierdzisz, że jednak chcesz must-have ale po roku 2000 :)

Offline Blind

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #728 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 22:44:59 »
Ale wciąż nie odpisałeś czy lubisz starocie. Gdyż ktoś może się tu naprodukować rzucając Marvelsami i Death of Capitan Marvel a ty stwierdzisz, że jednak chcesz must-have ale po roku 2000 :)

Lata są mi całkowicie obojętne w jakich dany tytuł powstawał. Wiele osób narzekał np na Potwora z Bagien że się brzydko zestarzal i że dziś kiepsko się to czyta, dałem szansę i bawiłem się świetnie.
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #729 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 23:05:39 »
@UP
Moim zdaniem najlepszym tomem (przynajmniej w pierwszej 60-tce) jest #WKKM 32 New Avengers: Ucieczka. Jest to komiks jednocześnie ważny, zabawny, pomysłowo i uważnie napisany oraz bardzo ładnie narysowany.

Jeśli interesuje cię ciągłość fabuły całego świata Marvela to polecam wszystkie kolejne tomy z większymi eventami, które oddziaływują potem na wiele postaw i serii - od Upadku Avengers i Impasu, poprzez Wojnę Domową, Wojnę Hulka, Tajną Inwazję, aż po Orginal Sin.

Polecam też Thunderboltsów: Wiarę w Potwory, bo Ellis i Osborn. Dwutomowa Planeta Hulka to dla mnie must have. Epicka, monumentalna, mądra i śliczna historia. Pajączek Straczyńskiego, Punisher Ennisa.

Offline Blind

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #730 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 14:29:37 »
Planeta Hulka zamówiona, Punisher nie pojawi się u nas w ramach Max?
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #731 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 14:42:50 »
To inna (i lżejsza) wcześniejsza seria.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #732 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 14:47:49 »
Zwłaszcza pierwsza część (mam jednotomową Mandragorę) to radosne przecinanie się Franka przez Gnucci. Potem akcja się trochę rozciąga ale i tak wszystko wychodzi świetnie. Hmmm - osobiście bardzo mi się podobały czarno-białe TM Semici z Punisherem. Dzięki nim wsiąkłem i zakochałem się w tej postaci. Ale Witaj w domu Frank dla mnie też jest genialne i uważam, że warto to przeczytać.

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #733 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 17:30:43 »
1 Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix
2 The Amazing Spider-Man: Ostatnie łowy Kravena
3 Punisher: Witaj ponownie, Frank
4 Ultimates
5 Wolverine: Broń X
6 Daredevil: Diabeł Stróż
7 Thunderbolts: Wiara w potwory
8 Doktor Strange: Bezimienna kraina poza czasem
9 Życie i śmierć Kapitana Marvela
10 Thor: Opowieści z Asgardu
11 The Amazing Spider-Man: Śmierć Stacych
12 The Amazing Spider-Man: Pajęcza Wyspa
13 Warlock
14 Silver Surfer: Nowy Świt
15 Kapitan Brytania: Zakręcony świat
16 Doktor Strange: Odrębna Rzeczywistość
17 Punisher: Krąg Krwi
18 Spider-Gwen: Ścigana?
19 Kaczor Howard
20 Karnak: Wszechobecna skaza

Na bank coś pominąłem, kolejność brana z listy a nie pod względem jakości. Te które można kupić w innych wydaniach (z wyjątkiem Diabła Stróża) pominąłem. Ogólnie możesz kupić wszystko z X-Men, Spider-Manem i Daredevilem (z wyjątkiem cieniutkiego jak sik pająka Shadowlandu), te postacie nie miały żadnego słabego komiksu w tej kolekcji. Tylko uważaj bo tam sporo jest wydanych już w większości przez Egmont i to w lepszej formie bo nie powyrywane z kontekstu. No i niektóre to mogą być starocie o wiele bardziej niż starożytne niż Potwór z Bagien.

Offline sad_drone

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #734 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 17:41:47 »
Do listy skandalisty dodałbym jeszcze 1602 gaimana i marvel zombies, oba interesujące elseworldy przy których osobiście dobrze się bawiłem. Generalnie bardzo polecam przeczytać kilka stron dyskusji z linka co wrzuciłem parę postów wyżej, miałem wtedy dokładnie tę samą zagwozdkę co ty i dostałem bardzo wiele dobrych rekomendacji.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.