Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 237779 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #75 dnia: So, 16 Luty 2019, 10:02:32 »
Dominowali bo inne edycje dostały rykoszetem od konfliktu Marvel - FOX, więc mieliśmy mniej mutantów. Ale bez przesady - były poruszone chyba wszystkie strony i zakamarki jakie Marvel miał do zaoferowania. Początki, Horror, Gaiman, What If, Marvel Zombies, Ultimate. Nie można mówić ze tylko Avengers i Avengers.

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #76 dnia: So, 16 Luty 2019, 10:57:10 »
Widziałem też dziś Howarda w Inmedio przy Tesco na Górczewskiej. Do tego Kapitan Brytania z Superbohaterów Marvela.

U mnie Auchan-Piaseczno-M-Press, też leży dużo Kaczorów i Kapitanów.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline foch-man

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #77 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:59:04 »
Ta,napewno wszyscy zaspali ze zwrotami akurat tych dwoch tomow :D

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #78 dnia: So, 16 Luty 2019, 14:55:31 »
Gdy Howard był tomem premierowym, u mnie na dzielni punkty [relay,empik] podostawały po jednym egzemplarzu. Gdzieś tam nawaliła logistyka i teraz można kupić...oczywiście szkoda , że po okładkowej, ale zawsze ;)
,, - Eeeeech.''

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #79 dnia: So, 16 Luty 2019, 17:55:50 »
Dokładnie to samo - Kaczor Howard i Kapitan Brytania z SBM znalezione wczoraj w Inmedio w Gdańsku. Zaspali chyba ze zwrotami i zostało.

dasz namiar na ten salon inmedio? w Gdańsku trochę tego jest. dzięki z góry

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #80 dnia: So, 16 Luty 2019, 21:21:02 »
@UP
Tyle że ja te egzemplarze kupiłem... Kaczor Howard ma porysowaną tylnią okładkę ale mi się i tak przyda. Poszukaj w innych Inmedio niż Madison. W Tesco też nie ma.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 00:54:43 »
Dla odmiany parę słów o komiksie.
Ostatnio miałem przerwę, stosik podręczny zaczął piąć się w górę, w zw. z czym na rozruch poszła pozycja "lekka, łatwa i przyjemna" czyli "A-Force".
Tok myślenia był prosty: jest She-Hulk, jest taka sama impreza jak w "Samotna Zielona Kobieta". I tutaj pewien lekki, ale jednak niedosyt. Owszem historia do ciężkich nie należy i były elementy komediowe, ale też komedią pełną gębą nazwać tego się nie da. I w sumie można byłoby napisać, że historyjka jak historyjka, na raz i do zapomnienia gdyby nie jeden jej detal: gdy jakiś czas temu już mi się wydawało, że tworząc "wszechświaty kieszonkowe" Marvel doszedł do granicy ludzkiej wyobraźni i że dalej czai się już tylko ściana okazało się, że i ta granica wyobraźni padła.  8)
Żywcem nie mam pojęcia dlaczego, ale postać
Spoiler: PokażUkryj
Singularity czyli żyjącego, spersonifikowanego, dziewczęcego wszechświata kieszonkowego
:o ) zwyczajnie mnie... hmm... Nie chciałbym tutaj użyć określenia "zachwyciła", bo to jednak nie ten typ i skala "emocji", ale ewidentnie dostarczyła nadspodziewanie sympatycznych wrażeń. W zasadzie ostatnią nowo poznaną postacią, która byłaby tak pozytywnym zaskoczeniem była sama Jennifer w "Zielona Samotna...". I w sumie sam nie wiem dlaczego. Może Marvel już aż tak bardzo drepcze w miejscu z tym ciągłym mieszaniem w filiżance herbaty bez dodawania cukru, że wystarczy gdy ktoś dosypie kilka ziarenek i od razu czuć poprawę smaku a może to tylko moje zupełnie jednostkowe odczucie (i dla reszty komiksowego świata ta niebieska małolata to zwykły przejaw absurdu i miotania się od ściany do ściany), natomiast faktem jest, że dawno już nie czułem sympatii do jakiejkolwiek postaci komiksowej.  ;D W sumie śmieszne, ale ten jej bezpretensjonalny charakter uroczego szczeniaczka (skądinąd tak irytujący w przypadku Mantis w GotG vol 2) pasuje tutaj ja ulał.  ??? I teraz tak się zastanawiam: A-Force miała powstać w
Spoiler: PokażUkryj
Świecie Bitewnym Doom`a
. Czy któryś z wydanych u nas
Spoiler: PokażUkryj
tie-in do "TW"
dotyczy w jakimkolwiek stopniu również tej grupy?

P.S. Tak mi się przypomniało: ciekawe kto postanowił przemycić do fabuły Lucyfera...  8)
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Luty 2019, 01:19:46 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 08:31:14 »
dotyczy w jakimkolwiek stopniu również tej grupy?
Nie.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 11:54:52 »
To z jednej strony szkoda, ale z drugiej trochę złotówek zostanie w portfelu.
Dzięki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #84 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 14:42:29 »
@death_bird

A dla mnie Si była jednak mocno irytująca :)  Ale fakt, ciężko o budzące sympatię marvelowskie postacie- zwykle twórcy starają się aż za bardzo, żeby taki bohater budził sympatię, i zazwyczaj powstaje wkur..zające stworzenie...niestety. Oprócz wspomnianej She-Hulk lubiłem też DrOctopusa w ciele Spidermana. Zatem wychodzi na to, że ze stajni autorów MC tylko Slott potrafi stworzyć sympatyczną postać :D
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #85 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 15:12:16 »
Jak widać co człowiek to opinia.  :D
Możliwe, że po prostu wzięli mnie z zaskoczenia. Nie spodziewałem się takiej koncepcji postaci - na ogół Marvel inwestuje teraz w twarde babki, które najpierw kopią tyłki a później i tak nie zadają pytań. W efekcie wszystkie te kolejne coraz bardziej nabzdyczone i odjechane w kosmos a coraz mniej interesujące heroiny zaczynają budzić zwykłą irytację. S. natomiast sprawia wrażenie (przynajmniej na dzień dzisiejszy) stworzenia ulepionego z zupełnie innej gliny i być może dlatego prześlizgnęła się przez wszystkie czytelnicze mechanizmy obronne. :)

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #86 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 15:27:49 »
Za słodziusieńka, no i overpowered .... :) Mnie odrzuca bardziej ta pierwsza cecha :D

I masz niestety rację, z tymi silnymi kobietami postanowili wykonać jakiś socjalistyczny plan 5-letni, nadrabiając wytykane im zaległości. Skoro jednsak komiksy z takimi od sztancy bitymi postaciami się sprzedaja, to będzie to jeszcze trwało.
Co do A-Force- ja nie lubię tej scenarzystki, ale w tym komiksie scenariusza nie oceniam jakoś wyjątkowo surowo. Przyznam, ze odpowiadaja mi przepychanki i utarczki słowne, bardziej zmartwił mnie Andrade rysujący twarze wszystkich pań na jedną modłę. Nie potwierdziły się zatem moje obawy, cieszy mnie to.
Niestety, ta końcówka kolekcji jakoś mnie niespecjalnie interesuje, może poza Diablośmiałkowskim.

,, - Eeeeech.''

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #87 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 16:11:14 »
No ale też bez przesady z tymi heroinami. Kama Khan czy Squirrel Girl pakerkami nie są. To samo nowa Spider Woman z dzieckiem. Czyli oprócz przekozaczonej X-23 są też inne modele.


Update dla @Krzysztofa
Dziś spacerowałem i znowu natknąłem się na combo Kapitan Brytania SBM i Kaczor Howard i to nawet w podwojonym wydaniu. Są w jednym z dwóch (tym mniejszym) saloniku Relay na dworcu SKMki miedzy Galerią Bałtycką a Galerią Metropolia. Czyli możesz jeszcze sobie spokojnie kupić.



Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #88 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 17:35:24 »
@Bazyliszek dziękuję, jak mi nie wykupiłeś wszystkich to jeszcze się przejdę :D

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 21:26:25 »
W 164 numerze ma być Daredevil: Chinatown a tutaj polecam zapoznać się z recką całego runu:
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 17:51:43 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy