Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236029 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 13:00:52 »
Przecież w Klasyce jeszcze przez lata będą wydawać Ultimate Spider-Mana :)

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 14:18:52 »
Przecież w Klasyce jeszcze przez lata będą wydawać Ultimate Spider-Mana :)

Zwłaszcza, że tempo wydawania jest zawrotne :D

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 14:42:05 »
Wciąż będą mieć wymówkę z Superbohaterami Marvela :D

Ja osobiście wolałbym, żeby kolekcja DC zniknęła, bo przynajmniej Egmont nie będzie mieć wymówki. Z Rebirth też nie będzie mieć, jeśli będą wydawać 2 tomy z Rebirth. A z DC Deluxe i Black Label już w ogóle, bo w Deluxe dają zwykle 1 tytuł na 2 miesiące, a Black Label ma w ofercie tylko kilka komiksów.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #63 dnia: So, 09 Luty 2019, 11:30:47 »
Prenumerata z nr 160, 161 odebrana.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #64 dnia: So, 09 Luty 2019, 14:42:23 »
Ja już zawsze będę darzył dużym sentymentem WKKM. Nigdy nie poczułem znużenia przy zbieraniu, panorama mnie dalej zachwyca, no i dzięki niej wróciłem do komiksów i odkryłem inne perełki w stylu Skalpu, Bagniaka, Cromwell Stone'a, Bluberry'ego czy paru innych, po które nigdy bym nie sięgnął bez zwrócenia się ponownie w stronę komiksów i odnalezienia forum Gildii (z drugiej strony, jak sobie pomyślę, ile kasy bym zaoszczędził, gdybym nie wrócił do tego hobby... :) ).

Mam tak samo jeśli chodzi o "odkrycia" i komiksowy "rozwój duchowy" natomiast z Kolekcją żegnam się jednak z ulgą. Trochę za długo to trwało, trochę za dużo Avengers w efekcie czego na WKKM patrzę dzisiaj jak na kończący się komiksowy okres nastoletni. Z SH rezygnować nie zamierzam, ale selekcja i odsiew będą solidne. W efekcie jak sentyment i mimo wszystko wdzięczność względem tego wydawnictwa obowiązują tak jednak lamentów i załamywania rąk nie przewiduję. Cała naprzód ku nowej przygodzie. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #65 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 13:39:26 »
Kolega napisał że trochę dużo było Avengersów. Teraz jest tego w WKKM mniej, więc się wyrównuje. Jeśli nie można pisać swoich domysłów dlaczego tak jest, to ok już zmilczam. Dodam tylko że na mój mail w tej sprawie do wydawnictwa, pani redaktor z Hachette odpisała, że Licencjonodawca (w domyśle Panini) zablokował naszemu oddziałowi Hachette niektóre tytuły.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 17:47:40 »
że Licencjonodawca (w domyśle Panini) zablokował naszemu oddziałowi Hachette niektóre tytuły.


Co było wiadomo od początku Kolekcji, gdzie pewne tytuły były ekskluziwami na dany kraj.

Midar

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 17:52:22 »
Prenumerata z nr 160, 161 odebrana.
Komu!? 😀

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 18:05:41 »
Co było wiadomo od początku Kolekcji, gdzie pewne tytuły były ekskluziwami na dany kraj.
Nie ma żadnego ekskluziwa tylko na jeden kraj.

Poza Marvel NOW/NOW 2.0 u nas nie wyszło tylko:

AvX: Consequences (Brazil, Russia)
Fearless cz.1 (Argentina, Brazil, Russia)
Fearless cz.2 (Argentina, Brazil, Russia)
The Infinity Gauntlet (France, Russia)
Deadpool: Hey, it's Deadpool! (Germany, Russia)

3 pierwsze to "kontynuacje" więc tylko 2 ostanie mogą być zablokowane :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Luty 2019, 19:20:27 wysłana przez JanT »

Offline bogi1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 18:30:42 »
Cytuj
Poza Marvel NOW/NOW 2.0 u nas nie wyszło tylko:

AvX: Consequences (Brazil, Russia)
Fearless cz.1 (Argentina, Brazil, Russia)
Fearless cz.2 (Argentina, Brazil, Russia)
The Infinity Gauntlet (France, Russia)

3 pierwsze to "kontynuacje" więc tylko ostatni może być zablokowany :)
Deadpool: Hey, it's Deadpool! jeszcze ;) Egmont to wydał w klasyce ale w WKKM tego nie mieliśmy. Tylko Rosja i Niemcy

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 18:37:33 »
Od 2012 roku @misiokles wiedziałeś, że jakaś część tytułów z Anglii, u nas nie wyjdzie? To gratuluję. Ja wręcz przeciwnie - liczyłem na przełożenie 1:1. I w większości się to sprawdziło, jak napisał @JanT. Szkoda, że dopiero teraz coś blokuje ten pokojowy transfer. Ale osobiście cały czas wierzę i liczę i na drugą część Black Panthera i na Onslaughta w Kolekcji. Ta mutancka saga od dawna powinna zostać wydana po polsku. Doczekaliśmy się DoFP, God loves, Man's kills to i to powinno być. A i Age of Apocalipse też nam się należy.


Ja się cieszę, że dostaliśmy do tej pory i ważne klasyki i głośne tytuły Ery Bendisa. WKKM dogoniła do teraźniejszości i nie wiem czemu to ciągłe utyskiwanie że ma się zakończyć. Egmont wszystkiego z Marvel 2.0 sam nie wyda. I ciągle strasznie się wlecze. Czyli po 170 numerze można dodać jeszcze właśnie tą Spider Gwen Greater Power i Black Widow Most Wanted. Tzn jeśli nie wejdą przed 170. I jeszcze Champions i Earth X Saga.

Wreszcie miałem czas sobie przysiąść i poczytać "Punisher: W drodze". Dobry, choć pani Becky Cloonan poszła trochę bardziej w przemoc i gore, mniej dodając czarnego humoru, jak miał to w zwyczaju Ennis. Brakuje mi też dymków z myślami Franka. Ja rozumiem zabieg, że on ma być ten milczący, a produkuje się cała reszta postaci. Tylko to mi się nie podoba. Mówienie do siebie i opisywanie swoich działań, to jedna z jego cech charakterystycznych. Poza tym chyba słabo odbito matryce, bo paleta kolorów jest przygaszona.

Oczywiście scenariusz jest o wiele lepszy niż to co wysmażył Netflix w 2 sezonie serialu o Punisherze. Tak to powinno wyglądać - mniej gadania, więcej akcji. Albo chociaż to wyważyć.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Luty 2019, 20:55:33 wysłana przez Bazyliszek »

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #71 dnia: So, 16 Luty 2019, 00:57:07 »
Może komuś się przyda Kaczor Howard ... Takie niespodziewane znalezisko- w Warszawie, w przejściu podziemnym między wukadką a Centralniakiem, między kasami biletowemi a subWayem znajduje się salonik Relay. Ku mojemu zaskoczeniu mają tam sporo egzemplarzy tomu z Kaczorem Howardem. Stan- akurat zakupiony egzemplarz oceniam na bdb. Było tego jeszcze z 5-6 sztuk w stosiku co najmniej.

Nie miałem, bo zaspałem, może nie tylko mnie się Howard na półce marzył.
,, - Eeeeech.''

Offline Deg

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #72 dnia: So, 16 Luty 2019, 01:10:42 »
Widziałem też dziś Howarda w Inmedio przy Tesco na Górczewskiej. Do tego Kapitan Brytania z Superbohaterów Marvela

(też w Warszawie).
« Ostatnia zmiana: So, 16 Luty 2019, 21:33:04 wysłana przez Deg »
This is my truth, tell me yours.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #73 dnia: So, 16 Luty 2019, 09:16:22 »
Dokładnie to samo - Kaczor Howard i Kapitan Brytania z SBM znalezione wczoraj w Inmedio w Gdańsku. Zaspali chyba ze zwrotami i zostało.

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #74 dnia: So, 16 Luty 2019, 09:20:05 »
I się dziwicie, że Avengers dominowali w kolekcji.