Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arion Flux

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #630 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 19:23:32 »
Ja to się martwię, że mi bicki spadną, bo co 2 tygodnie z siatami pełnymi komiksów ze wszystkich kolekcji (+ S. King, ale to lekkie) się wyczołgiwałem, to i było po co metanabol łykać, a i laski się ogladały, że taki ładny, a taki silny, i jak mu ładnie broda na wietrze powiewa.

A teraz co? Jedyna pociecha w tym Spiderze i 2 x zwiekszonej freq. SW, ale jak jeszcze niebawem WKKDC sie skonczy, to przykro bedzie. Daliby jeszcze od razu tych Eksów, to fajnie by było.

I tak, jak tez mam cała panoramę WKKM i pozostale tez sie tworzą - żadnych dziur, żadnego kubizmu, prosta topologia.   

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #631 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 19:32:34 »
Chyba jest trochę więcej dobrych niewydanych bądź niewznowionych tytułów niż palce ręki.

Ja to w sumie chciałbym tylko żeby z WKKM ktoś jeszcze Marvels wznowił w OHC oraz wydał całe runy Thunderbolts Ellisa i X-Men Claremonta(obojętnie w jakiej formie).

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #632 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 20:07:03 »
  Ja mam pełną 170-kę, ale nie dla panoramy, półkę mam do 130 reszta leży gdzie indziej. Zresztą wolałbym aby tej panoramy nie było, leży wszystko dosyć wysoko i jakbym chciał teraz cokolwiek przeczytać to musiałbym szperać w internecie i szukać tomu, tytuły na bokach byłyby zdecydowanie wygodniejsze. Ewentualnie kompromis jak w kolekcji Star Wars czyli i panorama i tytuły. Zresztą problem za jakiś czas zniknie, bo po dokończeniu na jej miejscu wylądują Conany i SW właśnie a WKKM do szafy na ich miejsce. Transformers i Superbohaterów też kupuję wszystko zresztą 9teraz zdałem sobie sprawę, że chyba jakimś maniakiem jestem). Pająka mam zamiar kupować, ale już nie w komplecie, te tomy które już posiadam będę omijał, tak samo jak jakieś wyjątkowo wrednie urwane historie jeżeli takie będą.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #633 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 00:48:58 »
@pocztar, death_bird
Szanuję, ale osobiście nie będę przepłacał za głupie orginy, ultimaty, czy przepsycholizowany bełkot. zatem około 10 tomów z pierwszej 60-tki nie posiadam. Nie kupiłem też zdublowanego Punishera #140. Nawet tych 20 zł trochę szkoda na takiego dubla. Ale z tego co mam, to jestem zadowolony.

Offline nori

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #634 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 12:37:00 »
Przed kolekcją kupowałem praktycznie wszystko co wychodziło na naszym rynku, start WKKM i późniejsza ekspansja ekspansja niestety spowodowała, że nie wyrabiam ani finansowo, ani z miejscem, ani z czasem na czytanie tych stert komiksów. Teraz kupuje wybiórczo, albo to czego jestem pewien, albo sugerując się recenzjami lub opiniami choćby na naszym forum. Z WKKM nie kupiłem jedynie dubli z Marvel Now, i chyba brakuje mi paru tytułów, które przegapiłem z nie mam pojęcia jakiego powodu. Cześć braków obecnie staram się uzupełnić.

Na zakończenie chciałbym zrobić krótkie podsumowanie, wraz z fotkami, w związku mam pytanie dotyczące poszczególnych historii: jakie były największe wpadki kolekcji, ze szczególnym uwzględnieniem przerwanych historii?

Obecnie na liście mam:
- Thor: W poszukiwaniu bogów
- Marvel Knights Spider-Man
- Czarna Pantera: Naród pod naszymi stopami
- brak AvX: Consequences, czyli zakończenia AvX
- A-Force: Hiperczas

Co według Was jest pod tym względem największa bolączką kolekcji?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #635 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 11:56:03 »
Liczne błędy szczególnie w okresie "Nadejścia Galactusa". Koniec "Marvel Knights Spider-Man" (tylko to z wymienionych mnie dotyczy) prawdopodobnie będzie w kolekcji Spider-Mana, a z tymi błędami już najprawdopodobniej zostanę.

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #636 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 13:15:23 »
Krótkie podsumowanie z mojej strony znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/381103149095694/posts/507508546455153/
Można czytać bez konta na Facebooku.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #637 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 15:05:32 »
Mnie najbardziej wkurzały dwie rzeczy. Pierwsza to robienie tajemnicy z listy tomów i podawanie zapowiedzi tylko kilku następnych tytułów. Drugą rzeczą były duże odstępy pomiędzy częśiami jednej historii np. Straczynski,Punisher.

John

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #638 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 16:25:49 »
Akurat tajemnica odnośnie tomów była fajna. Przypominała czasy jak zbierało się komiksy i nie było internetu, nie mogłeś sprawdzić co będzie dalej. W przypadku WKKM i tak mieliśmy zagraniczne listy na podstawie których można było snuć realne domysły. To też budowało klimat w fandomie i nakręcało dyskusję. Więc nie marudź panie kolego, bo to problem na siłę.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #639 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 17:24:56 »
Akurat tajemnica odnośnie tomów była fajna. Przypominała czasy jak zbierało się komiksy i nie było internetu, nie mogłeś sprawdzić co będzie dalej. W przypadku WKKM i tak mieliśmy zagraniczne listy na podstawie których można było snuć realne domysły. To też budowało klimat w fandomie i nakręcało dyskusję. Więc nie marudź panie kolego, bo to problem na siłę.

Piszę co było problemem dla mnie, natomiast dawniej też nie było do końca jak piszesz - na stronach klubowych ujawniał trochę Marvel Arek a pamiętam, że chyba pod koniec 97 roku, w jednym ze Spiderów dali rozpiskę co będzie się ukazywało w ramach Pająka przez cały następny rok - tytuł, miesiąc i krótkie streszczenie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #640 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 17:44:27 »
Te rozpiski na cały rok w komiksach TM-Semic były dawane dużo wcześniej, co najmniej od 93 roku.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #641 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 17:46:38 »
Te rozpiski na cały rok w komiksach TM-Semic były dawane dużo wcześniej, co najmniej od 93 roku.

Nie wątpię, musiałbym poszukać a te z 97 poprostu najlepiej zapamiętałem. No i były też zapowiedzi ogólnie co do innych serii.

John

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #642 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 18:53:41 »
Musiałem zapomnieć o rozpiskach. Ja pamiętam tylko okładki kolejnych numerów i krótkie informacje o tym co wydarzy się dalej.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #643 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 21:59:09 »
Spoiler: PokażUkryj
Eeeeee - ale że co? Shi'Ar rozwalili galaktykę Kree i Avengers uważają, że wygrali? To ma być dobre zakończenie? Znaczy ja jestem za, ale przecież zaraz w Maximum Security Kree robią z Ziemi Planetę Więzienną. A w Annihilacji przed zniszczeniem Imperium Kree miało się całkiem ok. To jak Kree się odbudowali tak szybko?
Kurczę brak mi wiedzy.
« Ostatnia zmiana: So, 01 Czerwiec 2019, 23:18:10 wysłana przez admin »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #644 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 22:09:10 »
Zwiększyć mu poziom ostrzeżenia za ten spoiler  ;)

Kurczę brak mi wiedzy.
Wczas się kapłeś  ;D