Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #615 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 08:53:34 »
Panorama nie jest jakoś specjalnie urwana, jest ok moim zdaniem. Urwana by była, gdyby Punisher miał jedno oko. xD
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #616 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 08:55:59 »
Przydałby się jeszcze tom lub 2, ale byłem zaskoczony, jak "dobrze" to wyszło.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #617 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 08:57:06 »
Z Marvela i DC tak.

No tak, ciężko by nie dochodziło do nieporozumień, jak dla niektórych "wszystko" to Marvel i DC...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #618 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 09:09:48 »
- urwana panorama (zgryźliwy komentarz JanaT za 3,2,1...)
Przecież tamto było żartem.

Hachette pewnie nawet nie jest świadome co stworzyło :)

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #619 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 10:56:40 »
No tak, ciężko by nie dochodziło do nieporozumień, jak dla niektórych "wszystko" to Marvel i DC...

Dyskutujemy w wątku kolekcji komiksów Marvela i te komiksy miałem na myśli. Ciężko skojarzyć, prawda?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #620 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:00:01 »
Ale wiesz, że zaczęło się od tego?

Od Kolekcji na początku 2013 r. zaczał się mój powrót do komiksu...

Jeżeli z "powrotu do komiksu" przechodzisz do "kupowało się wszystko" już tylko w odniesieniu do superhero, to tak, ciężko skojarzyć takie skróty myślowe.

Offline Kamilo1979

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #621 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:16:43 »
Mój powrót do kupowania komiksów , także zaczął się od WKKM  :) Na początku 80 zł miesięcznie wydawało mi się dużym wydatkiem na 2 komiksy. Teraz wydaję około 500 zł ... i nie narzekam  :) wciągnąłem się na dobre  :)

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #622 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:32:29 »
Mój powrót do kupowania komiksów , także zaczął się od WKKM  :) Na początku 80 zł miesięcznie wydawało mi się dużym wydatkiem na 2 komiksy. Teraz wydaję około 500 zł ... i nie narzekam  :) wciągnąłem się na dobre  :)

Dla mnie w kolekcji fajne było to, że dawała możliwość zapoznania się z wieloma seriami i pokazywała ewolucję postaci na przestrzeni kilkudziesięciu lat. No i oczywiście klasyki, których wydawcy boją się jak trądu. Pomimo,że po 150 tomie kupowałem wybiórczo jakiś smutek jest. Może nie taki jak po TM-Semic ale jednak. Wszystko się musi kiedyś skończyć a nadchodząca kolekcja Spider-Mana sprawia, że nie ma co dramatyzować.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #623 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 12:13:44 »
A ilu z Was ma pełny komplet 170 tomów dla panoramy?
Ja się przyznaję - guilty as charged :)

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #624 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 12:15:33 »
A ilu z Was ma pełny komplet 170 tomów dla panoramy?
Ja się przyznaję - guilty as charged :)

I tak i nie. Dla mnie to przede wszystkim zachęta do poznawania historii a potem szukania ciągu dalszego u innych.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Online Koora

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #625 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 14:14:40 »
A co cię skłoniło do zakupu pierwszego numeru? Czy filmy superbohaterskie miały w tym swój udział?

Nie, filmy superbohaterskie nie miały z tym nic wspólnego. Kupowałem w dzieciństwie, a właściwie to rodzice kupowali :) potem przy mniejszych zasobach finansowych odpuściłem, a jak zacząłem sam zarabiać i zobaczyłem reklamę, to stwierdziłem, że muszę mieć. Na początku kupowałem wybiórczo, ale w okolicach 40 tomu zacząłem uzupełniać braki kupując na allegro i dalej już brałem na bieżąco.

PS. Ile wydaję miesięcznie na komiksy obecnie wolę nie liczyć ;P generalnie superhero stanowi już mniejszość.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Maj 2019, 14:19:03 wysłana przez Koora »

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #626 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 14:42:00 »
Kolekcje prenumerowałem do prawie setnego tomu, potem kupowałem wybiórczo. Wtedy się brało bo nic innego nie było, z perspektywy czasu trochę żałuję wejścia w WKKM. Praktycznie wszystkie najlepsze historie zostały już wznowione lub zapowiedziane w innych, lepszych i pełniejszych wydaniach. Te naprawdę dobre tytuły, które jeszcze nie zostały ponownie wydane można policzyć raptem na palcach jednej ręki. Główna zasługa kolekcji to według mnie rozkręcenie rynku. Rynek przed WKKM i po, to dwa zupełnie inne byty.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #627 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 16:54:33 »
Chyba jest trochę więcej dobrych niewydanych bądź niewznowionych tytułów niż palce ręki.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #628 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 17:11:27 »
A ilu z Was ma pełny komplet 170 tomów dla panoramy?
Ja się przyznaję - guilty as charged :)

Mam komplet, bo nie chciałem pojedynczych dziur w panoramie (  :o ::) ;D ) i stąd te Wiewióry i inne Dinozaury, ale do końca dociągnąłem jednak ze względu na historie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #629 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 17:14:35 »
Pamiętam, jak jeszcze w 2013 na DF-ach we Wrocławiu TK mówił, że w PL nie ma popytu na "lżejsze" komiksy typu francuskie fantasy (słabe wyniki jego projektu Fantasy Komiks) czy superhero. Nie pamiętam, czy wtedy padło słynne "jeden Batman rocznie", ale przekaz był podobny. Zaczęła wychodzić wtedy WKKM. Ja wierzyłem, że ludzi nie stać na 2 komiksy w miesiącu za 40 zł albo ich to nie interesuje i kolekcja upadnie i będą te pierwsze tomy latały po 15 zł i dlatego jej nie kupowałem :P przeliczyłem się i ominęło mnie sporo dobrych tytułów, które potem dokupowałem na Allegro.
Pewnie ci się daty pomyliły.
W 2012 na pniu zeszły 3 Batmany, przez co Egmont zainwestował w "Nowe DC Comics", które było wydawane w zatrważającym wówczas tempie - komiks co 2 miesiące. Plus w tamtym okresie wyszło też parę klasycznych Batmanów.
Jedyne co w 2013 roku TK mógł powiedzieć (i z tego co pamiętam to głosił podobne teorie), że nie ma miejsca na rynku na Marvela, skoro jest WKKM. Jednak się mylił, ale kto mógł się spodziewać, że nastanie taka moda na postaci Marvela.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya