Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 237795 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #600 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:47:56 »
Swoją drogą to nie znając się na kolekcjach, nie mając pojęcia jak to to funkcjonuje dałem się wpuścić w niezły kanał.  ;D
Ile tego miało być początkowo? 60 tomów? Kanciarze.  8) Gdyby naturę komplecisty można było sobie zmarginalizować jakąś pomniejszą wersją lobotomii to chyba bym się pisał. :)
No ale nic. Coś się kończy. I niczego nie zamierzam zaczynać.
Niby przez jakiś czas zastanawiałem się nad tym Pajęczakiem, ale jednak dość. Najwyżej na emeryturze będę oszczędzał na lekach i kupował omnibusy.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #601 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:53:50 »
Przed kolekcją kupowało się wszystko jak leci i skakało się z radości kiedy pojawił się kolejny tytuł. Szczerze gówniane to były czasy a dzięki kolekcji wróciłem do komiksowa na dobre. Dużo fajnych tytułów, kawał historii Marvela. A że nie warto kupować wszystkiego to naturalne. Podobnie jak nie warto kupować wszystkiego od Egmontu lub jakiegokolwiek wydawcy.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #602 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:55:11 »
I dlatego jest panorama.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #603 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 22:03:56 »
Przed kolekcją kupowało się wszystko jak leci i skakało się z radości kiedy pojawił się kolejny tytuł.

Jeśli "przed kolekcją" to PRL, to rzeczywiście tak było.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #604 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 22:18:49 »
Jeśli "przed kolekcją" to PRL, to rzeczywiście tak było.

Uważasz, że przed kolekcją rynek wyglądał tak samo jak teraz?

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #605 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 22:26:54 »
Zeszli do 15 zł to wreszcie to kupiłem.
DO 15? Gdybym tylko o tym wiedział...

Offline Koora

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #606 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 23:24:28 »
Ja mam do nr 120 wszystko, a potem odpuszczałem duble i kilka pozycji, które mnie nie interesowały. Poszatkowana panorama na końcu aż tak mnie nie boli. Za to idealnie wpasowałem się w szerokość swojej biblioteczki. Nawet jednej sztuki więcej bym nie zmieścił  ;D
Inna sprawa, że części z chęcią bym się pozbył lub wymienił na inne wydania, np. Staruszka Logana.

Gdyby nie ta kolekcja, to nie wiem czy bym wrócił do komiksów, dzięki niej trafiłem też na forum gildii i... popłynąłem  :D

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #607 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 23:30:36 »
A u mnie wyszły 2 rzędy i 2 tomy jeszcze na 3.

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #608 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 00:08:10 »
Ja mam do nr 120 wszystko, a potem odpuszczałem duble i kilka pozycji, które mnie nie interesowały. Poszatkowana panorama na końcu aż tak mnie nie boli. Za to idealnie wpasowałem się w szerokość swojej biblioteczki. Nawet jednej sztuki więcej bym nie zmieścił  ;D
Inna sprawa, że części z chęcią bym się pozbył lub wymienił na inne wydania, np. Staruszka Logana.

Gdyby nie ta kolekcja, to nie wiem czy bym wrócił do komiksów, dzięki niej trafiłem też na forum gildii i... popłynąłem  :D
A co cię skłoniło do zakupu pierwszego numeru? Czy filmy superbohaterskie miały w tym swój udział?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #609 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 00:28:09 »
DO 15? Gdybym tylko o tym wiedział...

Przecież stoisko Muchy było niedaleko Egmontowego i Gildi.pl - po drugiej stronie przejścia w stronę stoiska Atomu. Nie zajrzałeś tam ani razu? Mieli nawet własny kosz z przecenami. Ja skorzystałem, skoro namawiali i nadrobiłem Sentrego (ta historia powinna być w SBM) i Kolektyw (domknięcie Rodu M).



ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #610 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 04:47:54 »
Uważasz, że przed kolekcją rynek wyglądał tak samo jak teraz?

Uważam, że przed kolekcją nie kupowało sie wszystkiego jak leci - tak robiło sie w PRLu. Kupowałeś przed kolekcją wszystko jak leci?

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #611 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 07:52:09 »
Tutaj na forum większość to z pewnością osoby, które kupowały wcześniej. Dla mnie nie było żadnego powrotu do komiksu, bo komiksy kupuję/były mi kupowane odkąd nauczyłem się czytać, a właściwie to nawet wcześniej. Najpierw kaczory od mamy i taty, potem z kieszonkowego ciułałem na Usagiego i Asteriksy, czasami jakieś poważniejsze rzeczy, jak wychodziły.

Zaś WKKM na pewno miała wielki udział w stworzeniu rynku superhero u nas.

Pamiętam, jak jeszcze w 2013 na DF-ach we Wrocławiu TK mówił, że w PL nie ma popytu na "lżejsze" komiksy typu francuskie fantasy (słabe wyniki jego projektu Fantasy Komiks) czy superhero. Nie pamiętam, czy wtedy padło słynne "jeden Batman rocznie", ale przekaz był podobny. Zaczęła wychodzić wtedy WKKM. Ja wierzyłem, że ludzi nie stać na 2 komiksy w miesiącu za 40 zł albo ich to nie interesuje i kolekcja upadnie i będą te pierwsze tomy latały po 15 zł i dlatego jej nie kupowałem :P przeliczyłem się i ominęło mnie sporo dobrych tytułów, które potem dokupowałem na Allegro.

Oczywiście filmy MCU itp. też miały swój udział w wielkim popycie teraz, ale uważam, że WKKM pokazała, że w PL "da się" wydawać superhero i ludzie to kupują.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #612 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 07:57:43 »
Uważam, że przed kolekcją nie kupowało sie wszystkiego jak leci - tak robiło sie w PRLu. Kupowałeś przed kolekcją wszystko jak leci?

Z Marvela i DC tak.

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #613 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 08:52:23 »
Najbardziej boli mnie w zakończeniu tego prawie 7-letneigo związku to, że nie jest one niczego godne. Była kolekcja i jej nie ma. Pozostaje niesmak bo:
- urwana panorama (zgryźliwy komentarz JanaT za 3,2,1...)
- brak podziękowania dla fanów
- żadnego tekstu o kolekcji
- żadnych wieści od Hachette.

Ej, tak się nie robi z taką społecznością.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #614 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 08:53:32 »
Przecież stoisko Muchy było niedaleko Egmontowego i Gildi.pl - po drugiej stronie przejścia w stronę stoiska Atomu. Nie zajrzałeś tam ani razu?
Mnie tam w ogóle nie było, ale gdybym wiedział, to może bym był lub starał się dowiedzieć, czy jakiś znajomy może wyświadczyć mi przysługę.