Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236005 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #585 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 18:33:33 »
Nawet panoramy nie potrafili dobrze skończyć :D

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #586 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 18:58:34 »
Nawet Anion udostępnił na FB post Eridraven'a  :) edit: To Black Bolt udostępnił.

Wpis spod tego posta: "Zdążyłem zacząć i skończyć studia. xD"  :)

U mnie pogoda żałobna.
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Maj 2019, 19:16:33 wysłana przez JanT »

Offline Brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #587 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 20:09:32 »
Ja również kupiłem dzisiaj ostatni tom WKKM. Kawał historii mojego komiksowego życia :)
Od Kolekcji na początku 2013 r. zaczał się mój powrót do komiksu (wraz z wcześnejszymi Batmanami Egmontu). Kolekcjonowałem każdy tom do 123, poten wybrane. Generalnie szkoda :-\ Tym bardziej, że zaczęli wydawać klasyki z lat 80/90 (szkoda Onslaught Sagi, nawet na Komiksowej ktoś TK zapytał czy wydadzą :) )

Mnóstwo świetnych historii, któe czytało się z zapartym tchem. Dzięki kolekcji dowiedziałem się o Marvelu więcej niż przez wczesniejsze 31 lat życia. Oczywiście rozumiem, że przy takiej ilości dubli wydawanie kolekcji nie miało już sensu. Tak więc koniec prędzej czy później musiał nadejść.

Ps. W tym miejscu wypada mi podziękowac wszystkim forumowiczom Gildii oraz KomikSpec, ale przede wszystkim prowadzącym profil WKKM na fb: Black Boltowi i Anionowi. PRzede wszystkim ten drugi na forum dzielił się z nami swoją wiedza na temat historii Marvela (i polecał które tomy warto zakupić). Szkoda, że przestał wrzucac te fajne okładki i odciął się od forum i profilu. Tym bardziej, że od pewnego momentu sam WKKM tłumaczył.

Za kilka tygodni żegnam się z WKKDC, zostanie tylko SB (resztę odpuściłem, Spidera też odpuszczę). Zostaję przy Vertigo, Image, Dark Horse i klasyce Marvel/DC
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Maj 2019, 20:12:02 wysłana przez Brzon »

Online Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #588 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 20:18:59 »
Od Kolekcji na początku 2013 r. zaczał się mój powrót do komiksu (wraz z wcześnejszymi Batmanami Egmontu).

A kogo się nie zaczął? Szczerze z ręką na sercu - czy jest tutaj ktoś, kto te 7 lat temu kupował większość ówczesnych komiksów Muchy i ten jeden superhero rocznie od Egmontu? Po ich cenach? Ja się o tym że istnieje jakaś Mucha i że komiksy wydaje, dowiedziałem się dopiero po starcie Kolekcji jak mi na forum uświadomili.

(szkoda Onslaught Sagi, nawet na Komiksowej ktoś TK zapytał czy wydadzą :) )

Mła :D

Najlepsza seria komiksowa w Polsce. Od tego zaczęło się trzecie odrodzenie komiksowe w Polsce, które trwa do dzisiaj. Obniżka cen, rozwój rynku, więcej tytułów. Dobrze, że Hachette się nie poddaje i będą dalsze tomy SBM, oraz Conan i Spider-Man. Inaczej bym się popłakał do szczętu. A tymczasem świeże tytuły takie jak West Coast Avengers czy Spider-Man Zdziczenie, pokazują, że jest co czytać z przyjemnością.

Ave Hachette.

@DOWN
Crono - szacun.
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Maj 2019, 20:24:06 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Crono

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #589 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 20:22:51 »
A kogo się nie zaczął? Szczerze z ręką na sercu - czy jest tutaj ktoś, kto te 7 lat temu kupował większość ówczesnych komiksów Muchy i ten jeden superhero rocznie od Egmontu? Po ich cenach?

Tak. Ja.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #590 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 20:28:58 »
Ja w zasadzie także.

Kolekcję zacząłem kupować jakoś  pod koniec 100, ale faktem jest, że ożywiła moje zainteresowanie tym hobby. Efekt? Co miesiąc kikadziesiąt tytułów i brak przestrzeni w domu.
Już nie tylko magazynowej, jakiejkolwiek :)
Szkoda , ze to koniec. Poznałem wiele tytułów, których nie miałbym okazji poznać, gdyby nie wkkm...
,, - Eeeeech.''

Offline moai

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #591 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 20:57:48 »
A kogo się nie zaczął? Szczerze z ręką na sercu - czy jest tutaj ktoś, kto te 7 lat temu kupował większość ówczesnych komiksów Muchy i ten jeden superhero rocznie od Egmontu? Po ich cenach? Ja się o tym że istnieje jakaś Mucha i że komiksy wydaje, dowiedziałem się dopiero po starcie Kolekcji jak mi na forum uświadomili.
Ja, mój kolega i jeszcze jeden mój kolega i... jeszcze kilku innych moich kolegów...
Nawet bylem kiedys zapisany do Klubu Swiata Komiksow i dostawalem paczki z Thorgalami, Iznogudami, Lucky Luke'ami i Slainami.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #592 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:03:47 »
A kogo się nie zaczął? Szczerze z ręką na sercu - czy jest tutaj ktoś, kto te 7 lat temu kupował większość ówczesnych komiksów Muchy i ten jeden superhero rocznie od Egmontu? Po ich cenach? Ja się o tym że istnieje jakaś Mucha i że komiksy wydaje, dowiedziałem się dopiero po starcie Kolekcji jak mi na forum uświadomili.

Ja też nie zacząłem od kolekcji. Dowiedziałem się o niej z forum, gdy zacząłem drążyć dlaczego ten temat jest tak oblegany.

Online Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #593 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:12:36 »
Dobra, ale ja znowu obstawiam, że za 2 tygodnie Szninkiel będzie w przedłużeniu. :D

Nawet Kapitanowi nie podoba się zakończenie Kolekcji i posępnie patrzy z grzbietu okładki na Polskę bez WKKM.


Midar

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #594 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:13:29 »
A kogo się nie zaczął? Szczerze z ręką na sercu - czy jest tutaj ktoś, kto te 7 lat temu kupował większość ówczesnych komiksów Muchy i ten jeden superhero rocznie od Egmontu? Po ich cenach? Ja się o tym że istnieje jakaś Mucha i że komiksy wydaje, dowiedziałem się dopiero po starcie Kolekcji jak mi na forum uświadomili.

Przed kolekcją kupowałem prawie wszystko, co wychodziło, zwłaszcza od Egmontu. Kolekcję mam całą, patrzę na nią i myślę: Boże, jaki ja byłem głupi. Było sporo fajnych tytułów (niestety często urwanych), ale też cała masa gniotów. Dzisiaj kupując ostatni tom, powiedziałem sobie: Nareszcie koniec!
Jedyna kolekcja, w której nie żałuję kupienia choćby jednej strony, to Conan.

Online Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #595 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:19:55 »
O tak, tak, tak. Każdy kolejny tom to jeszcze genialniejsze opowiadanie i rysunki. Choćby dzisiejszy tom Kwiat Czarnego lotosu z rysunkami Chana. Nic dziwnego, że konkurencja chce coś tu uszczknąć. Najlepsze tytuły tylko od Hachette. Kto inny by nam wydał tak ważną historię (by M.Lupoi) jak Galactic Storm. A byłoby jeszcze Onslaught.

Offline Deg

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #596 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:22:31 »
Szczerze z ręką na sercu - czy jest tutaj ktoś, kto te 7 lat temu kupował większość ówczesnych komiksów Muchy i ten jeden superhero rocznie od Egmontu? Po ich cenach?
Zgłaszam się. I całkiem nas sporo, z tego co widzę :)
This is my truth, tell me yours.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #597 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:26:02 »
Po wypowiedziach forumowiczów, można wyciągnąć wnioski, że komiksy, rynek komiksowy i czytelnicy komiksów, istniały/istnieli przed WKKM, ciekawe...

Online Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #598 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:36:08 »
@UP
Oczywiście że istnieli. Sam przecież jestem z pokolenia TM-Semic. Mnie interesowało tylko kto bez dzisiejszych rabatów tyle płacił za ówczesne Musze wydania z lat 2010-12. Bo np. trochę smutne było to, że na tegorocznych WTK mieli jeszcze tomy swoich New Avengers, nówki sztuki. Zeszli do 15 zł to wreszcie to kupiłem. po 8 latach od wydania. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #599 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:44:19 »
No nie wiem, po tym...

Od Kolekcji na początku 2013 r. zaczał się mój powrót do komiksu

A kogo się nie zaczął? Szczerze z ręką na sercu - czy jest tutaj ktoś, kto te 7 lat temu kupował większość ówczesnych komiksów Muchy i ten jeden superhero rocznie od Egmontu?

...można było odnieść wrażenie, że nagle, po starcie WKKM, wszyscy powrócili do komiksów. No i oczywiście standardowo,  że komiks to tylko superhero.