Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236196 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Geekboy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1155 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 10:29:18 »
Aż taki upośledzony nie jestem :) Jak by mi zależało to bym wziął, ale już na starcie mam 10 zł straty, bo wysyłka. Same problemy z tymi kolekcjami.

Cóż tak samo jest jak się kupuje pojedyńcze komiksy u innych 🤷 trzeba płacić za przesyłkę...

Offline donT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1156 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 11:25:24 »
Bazyl może jak przedstawię Ci swój punkt widzenia (komiksiarza - komplecisty - kolekcjonera), to chociaż trochę Ci się zmieni światopogląd (...)

Keep dreaming  ;)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Hobgoblin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1157 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 12:18:09 »


Powtarzanie tytułów Kolekcji po Kolekcjach to już naprawdę patologia, dlatego trochę z BiZ trzeba odpuścić. Ale jak się dostaje takie fajne tomy jak np. Hawkman, Shazam, Starman, Flash a będzie GL i Godzina Zero i JSA Kingdom Come, to naprawdę żal nie brać, jeśli ktoś lubi czytać DC. A ja lubię.

Moim zdaniem bardzo się skupiasz na czytaniu a za mało na zbieraniu. Ja chce miec duble bo bede mial po kolei w jednakowym formacie wydawniczym (ewentualnie SC wymieszane z HC jak Egmont nawali nie wydajac wszystkiego ze Spidera).
Zapewne mnóstwo tomów kolekcji Hachette nie zostało nigdy przeczytanych bo po prostu robią za panorame/część całości. Nie tylko mam nadzieje miec wiecej dubli co nawet tripli :) Breyfogle mam sporo oryginalnych zeszytów amerykanskich, te same TM-semic a na  Epici Batmana też bardzo czekam. Mój $$$ jest do wziecia zebym mial 3 raz to samo ale Lepsze bo po kolei. Kolekcja jest żywa, ciągle się zmienia.

W czasach TM-semic zeby czytac komiksy trzeba je bylo kupowac, ewentualnie znac dobrze kogos kto kupuje i pozyczac. Jezeli chodzi o samo czytanie to teraz jest tyyyyle mozliwosci - internet czy biblioteki. Mi jezeli chodzi tylko o przeczytanie jakiegos komiksu to go nie kupie. Kupuje te, które moze nawet niekoniecznie chce od razu czytać ale pasuja mi do zbioru.



« Ostatnia zmiana: Pt, 06 Maj 2022, 12:21:29 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1158 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 12:28:28 »
Obaj jesteście szaleni.

Offline HugoL3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1159 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 13:02:32 »
Panowie mają swoje zdanie na ten temat, ale nie uciekajmy się do wyzywania :D Nie wiem tylko skąd zawsze ta burza - ten co chce to kupi, ten co nie chce nie kupi i proste :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1160 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 13:03:52 »
Nie no, szaleństwo to nie wyzywanie, ja tam bym nie chciał nie być szalony.

Offline Rodrigues

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1161 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 13:13:10 »

Offline Hobgoblin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1162 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 13:24:19 »
Panowie mają swoje zdanie na ten temat, ale nie uciekajmy się do wyzywania :D Nie wiem tylko skąd zawsze ta burza - ten co chce to kupi, ten co nie chce nie kupi i proste :)

Jesteśmy osobami już niestety w średnim wieku a nie wyrośliśmy z TM-Semic. Niektórzy lubią nawet współczesne superhero dla dzisiejszej młodzieży. To mnie w ogóle przeraziło, że dzisiejsza młodziez to już przestaje być pokolenie Z a zaczyna być Alpha - 2 generacje od nas!

Także pierwiastek szaleństwa jest tu zdecydowanie :)


Online Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1163 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 18:45:29 »
Jesteśmy osobami już niestety w średnim wieku a nie wyrośliśmy z TM-Semic.

Chyba ty, bo ja na TM Semicach (i KD) wyrosłem. Ale cóż - to były czasy Pegasusa i braku internetu. Dlatego tak ciężko teraz młodszym się interesować poważnymi komiksami - duża konkurencja i media bardziej atrakcyjne biją się o młodego klienta.

@dreamer36
Całkowicie cię rozumiem, że chcesz mieć pasujące do siebie wydania. Tylko nie rozumiem co by przeszkadzało wydanie dwóch tomów (np. Diabeł Stróż i Daredevil Zero) w dwóch tomach w tej samej szacie graficznej obok siebie. I wtedy taka osoba jak ja - która ma wywalone na oprawę graficzną, byle się komiks w rękach nie rozpadał (jak Egmonty czy Labrum), miałaby wybór czy chce mieć serię od jednego wydawcy, czy mieszać. I bardzo fajnie poprowadzono czy to Kapitana Amerykę Brubakera czy 1 i 4 Daredevila Millera (poza przeniesieniem z czapy Love and War z 4 do 3). Kto chciał kupował nowe wydanie, kto nie, zostawał przy lepszym z WKKM. :) W Marvel Now było też ok - Egmont na siłę nie sklejał dwóch trejdów Ms Marvel, Thora czy Spider-Mana i można było zostać przy wydaniach kolekcyjnych. Oczywiście aż do Tajnego imperium. :)

Zresztą o czym my tu mówimy. Tam gdzie Egmont nie ma konkurencji, zmienia szatę graficzną i przycina komiksy jak chce. Rok Łotrów pasuje jak pięść do nosa, wobec reszty tomów Ligi Sprawiedliwości. To samo z Wojną Jokera z Batmana i z Detective Comics - jedne grzbiety są kolorowe, inne czarne. Dlatego moim zdaniem tu jest czysta złośliwość ze strony wydawnictwa i zmuszanie czytelnika do płacenia za powtórzony materiał. A nie o dbanie o jedność stylistyczną serii. Zobaczymy czy im się ta Wojna Sinestro i Imperatyw Thanosa sprzeda.

Dzięki że chociaż doceniasz doniosłość tytułów z Kolekcji. Kto inny wydał by u nas Schizm, Sam Strach, AvX, Avengers Under Siege, Kree - Skull War itd. Sam w 100% mam tylko Conana, właśnie przez to, że i w Kolekcji są duble z przeszłości. Mam luki w panoramie ale dla mnie liczy się zawartość a nie wydawca. Sam też kupuję te duble po TM Semicach bo łatwiej i prościej kupić nowe wydania, niż polować na archiwalia. Ale np. przygód Spider-Mana jest od cholery. A Mucha i Egmont uparły się wydawać to co już było, zamiast najpierw dac nam premiery. I to też mnie wkurza. Te duble można by wydać potem, najpierw świeżynki.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1164 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 18:51:00 »
Dlatego tak ciężko teraz młodszym się interesować poważnymi komiksami

Z czystej ciekawości - superhero traktujesz jak reprezentatywnego przedstawiciela "poważnych" komiksów?

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1165 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 18:59:12 »
  Zna ktoś jakiegoś taniego hitmana, najlepiej zza wschodniej granicy? Jestem w stanie zaoferować 50 złotych.

Online Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1166 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 19:06:08 »
Z czystej ciekawości - superhero traktujesz jak reprezentatywnego przedstawiciela "poważnych" komiksów?

Tak. Od tego zaczęło się całe szaleństwo komiksowe.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1167 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 19:08:34 »
Tak, dobrze powiedziane - "szaleństwo".
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline AntekSocjalny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1168 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 19:23:23 »
Bazyl, ale komiksy wydane przez Hatchette też się rozpadały. Nie mam przy sobie tej reszty WKKM która mi została ani kolekcji Transformers, ale przy okazji sfotografuję te kilka tomów które były tak rewelacyjnie zszyte, że podczas pierwszego czytania się rozpadły. U Ciebie jeden komiks z Egmont i Labrum się rozkleił, u mnie kilka haszetowych tomów...
« Ostatnia zmiana: Pt, 06 Maj 2022, 19:40:56 wysłana przez AntekSocjalny »

Online Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1169 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 19:38:04 »
Nie wykluczam - pewnie się zdarzyły. Chociaż wszystkie moje egzemplarze były ok - osobiście nie miałem latających stron, czy rozklejenia się po otwarciu. Ale pamiętamy nie po kolei ułożone 3 strony w X-Men Imperialni. Był też tom z Zimowym Żołnierzem co miał nie do końca wydrukowanych grafik. Ale np. na komiks odwrotnie wklejony w okładki od Hachette, to ja nie trafiłem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 06 Maj 2022, 19:56:15 wysłana przez Bazyliszek »