Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1140 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 12:45:13 »
Egmont odnośnie porządnego wydawania to będzie miał swój wielki i wieloletni test na Spider-Man Epic collection. Czy wydadzą wszystko czy nie. Obawiam się, że go nie zda. Nawet nie chodzi o Spectacular i Web ale jest kompletny brak komunikacji co wskazuje, że już z poczatkowymi ASM moze byc problem.
Nie wiem w ogóle skąd pomysł, że Egmont to wszystko ma zamiar wydać.
Może mi coś umknęło i była jakaś w wypowiedź TK gdzie powiedział wydamy całego Spider-mana od początku do końca i te poboczne serie też.
W związku z tym co się dzieje, inflacja itp. ja jestem pewny, że oni tego wszystkiego nie wydadzą i będą co raz mniej komiksów wydawać, gdyż to jest towar nie niezbędny do życia.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hobgoblin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1141 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 13:09:34 »
Nie wiem w ogóle skąd pomysł, że Egmont to wszystko ma zamiar wydać.
Może mi coś umknęło i była jakaś w wypowiedź TK gdzie powiedział wydamy całego Spider-mana od początku do końca i te poboczne serie też.
W związku z tym co się dzieje, inflacja itp. ja jestem pewny, że oni tego wszystkiego nie wydadzą i będą co raz mniej komiksów wydawać, gdyż to jest towar nie niezbędny do życia.

Z tego co jest napisane na okładce czerwonymi literami. Ja uważam, że to do czegoś zobowiązuje i przyciaga okreslonego klienta. Z tego, ze pokolenie majace sentyment do lat 80tych jest tu i teraz..

Też się obawiam, że nie tylko z Ditko ale nawet z Juggernautem ( tom 11 lub 12) moze byc problem. Z drugiej strony jest to produkt po czesci sentymentalny kierowany głownie do ludzi bedacych teraz w swoim finansowym prime time. Czyli z biznesowego punktu widzenia jesli to sprzedawac to teraz. Teraz chodzą reedycje Nintendo czy rzeczy związane z latami 80tymi. Za 10lat bedzie za pozno.(Generalnie na ludzi po 50tce duzy biznes sie specjalnie nie oglada jako na klienta nieperspektywicznego, ktory nie bedzie juz zwiekszal dochodow)
Wiec zywie nadzieje, ze w tak skromnym cyklu wydawniczym 3 tomy na rok to bedzie wychodzic, ale o starsze tomy i Spectaculara/Web mam obawy. Ale i nadzieje.

Może mi coś umknęło i była jakaś w wypowiedź TK gdzie powiedział wydamy całego Spider-mana od początku do końca i te poboczne serie też.

W tym problem, ze nie było. Nawet Knightfall juz umieli zapowiedziec na przyszly rok w jakiej bedzie formie i dokad dojedzie (Troika, ktora juz jest offshotem Knightfalla) a o Epic Spiderze nic.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Maj 2022, 13:18:04 wysłana przez Hobgoblin »

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1142 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 14:04:24 »
Z tego co jest napisane na okładce czerwonymi literami. Ja uważam, że to do czegoś zobowiązuje
Co jest napisane ? I do czego do zobowiązuje ? Nawet Marvel nie wydał wszystkiego a może to się skończyć tak jak essentialami.

W tym problem, ze nie było. Nawet Knightfall juz umieli zapowiedziec na przyszly rok w jakiej bedzie formie i dokad dojedzie (Troika, ktora juz jest offshotem Knightfalla) a o Epic Spiderze nic.

Ale co ty porównujesz - Knightfall, który ma ze trzy tomy na krzyż i chcesz, żeby ci zapowiedzieli, że wydadzą 50 tomów ze Spider-manem na 10 lat do przodu, weź ty zejdź na ziemie.
A jak ten papier będzie tak zajebiście drożał i wszystko inne to kupisz sobie epica za 500 PLN. ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1143 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 14:06:50 »
Hachette rozpropagowało komiksy w Polsce…
Bazyl, nie przelogowałeś się :D

Offline Kadet

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1144 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 14:52:16 »
Nawet nie chodzi o Spectacular i Web ale jest kompletny brak komunikacji co wskazuje, że już z poczatkowymi ASM moze byc problem.

Zdefiniuj "kompletny" w sytuacji, w której mamy zapowiedzi do końca roku...

A kolekcję Star Wars wydało DeAgostini... i to niestety wcale nie idealnie.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Hobgoblin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1145 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 14:53:24 »

Ale co ty porównujesz - Knightfall, który ma ze trzy tomy na krzyż i chcesz, żeby ci zapowiedzieli, że wydadzą 50 tomów ze Spider-manem na 10 lat do przodu, weź ty zejdź na ziemie.
A jak ten papier będzie tak zajebiście drożał i wszystko inne to kupisz sobie epica za 500 PLN. ?

Inflacja CPI wyniesie około 10% w przyszłym roku.Więc ceny Epiców podniosą pewnie na 169,99 czy 174,99 od 2023. Czarny scenariusz 189,99 - ciągle daleko od 500 . (w tym roku było z 129,99 na 149,99)

A o to mi własnie chodziło, ze Knightfall nie jest "powaznym" projektem jezeli chodzi kupowanie bo ma zaledwie kilka tomow. Takze ich załozenia co do Epicow sa znacznie wazniejsze, tym samym ich poznanie przez klienta. Wiadomo, ze wszystko sie zmienia i moze ulec zmianom ale wizje jak to ma wygladac dalej juz na pewno maja.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Maj 2022, 14:55:03 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1146 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 14:55:30 »
A skąd wiesz jaka była cena przed "wyrzuceniem", tej Ziemi.

No tu popełniasz błąd, WKKM już nie powinno w ogóle wydawać Diabła Stróża bo to wydał Egmont i to tylko niepotrzebny dubel, a jest tyle premierowego materiału do wydania, ale nie Hatchette specjalnie uparło się żeby wydawać te duble po Egmoncie, TM-Semic czy po Musze, przecież ktoś chciał już to sobie kupił 30,20 czy 10 lat temu.

Katowaliśmy ten temat te 10 lat temu. Wg ówczesnego mkolka81 cała Kolekcja była niepotrzebna. :) Ja wtedy pisałem, że dla mnie powtórki po Egmoncie i Musze nie były dublami, bo były od tamtych 50% tańsze.

A od roku strategia Egmontu jest taka, że dubluje co tylko może z oferty TM Semic - Spider-Man, Batman, wcześniej Batman vs Dredd. To dopiero jest pójście na łatwiznę. W pierwszej 60-tce WKKM było ze 40% dubli, jeśli ktoś przed 2012 kupił te wszystkie komiksy. Ale druga to była już 100% premier. Potem Egmont zaczął się wciskać w Kolekcję i było różne.

W związku z tym co się dzieje, inflacja itp. ja jestem pewny, że oni tego wszystkiego nie wydadzą i będą co raz mniej komiksów wydawać, gdyż to jest towar nie niezbędny do życia.

Czego sobie i państwu komiksiarstwu życzę, amen.
Na razie jednak tego nie widzę, bo katalog pokazuje, że Egmont nie zwalnia tempa.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Maj 2022, 15:08:37 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Kadet

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1147 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 14:59:33 »
A o to mi własnie chodziło, ze Knightfall nie jest "powaznym" projektem jezeli chodzi kupowanie bo ma zaledwie kilka tomow. Takze ich załozenia co do Epicow sa znacznie wazniejsze, tym samym ich poznanie przez klienta. Wiadomo, ze wszystko sie zmienia i moze ulec zmianom ale wizje jak to ma wygladac dalej juz na pewno maja.

Wizja jest taka, że jak ludzie będą kupować, to wydamy, a jak nie będą, to zmniejszymy częstotliwość albo przestaniemy wydawać :) Tomy nie są numerowane, więc nie ma przymusu ciągnięcia serii. A wydawnictwa nigdy nie ujawniają planów, których nie są pewne, bo jak coś pójdzie nie tak, to fani od razu lecą do nich z pretensjami... Teraz Egmont dopiero przygotowuje plany na 2023, a chciałbyś, żeby już z góry zadeklarowali się na 5 lat do przodu? Kiedy jeszcze nie wiadomo, jakie tomy sam Marvel wyda? Jakoś tego nie widzę :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1148 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 15:04:16 »
Egmont dubluje to co było wydane na gównianym papierze, z kiepskim tłumaczeniem i co jest nie dostępne w całości (w sensie nie wszystkie numery są dostępne na allegro czy olx) więc ludzie CHCĄ tych dubli.

Obecnie kolekcje dublują to czego ludzie NIE CHCĄ i dlatego masę tomów z tej nowej kolekcji DC jest pomijanych - sam nie kupujesz wszystkiego.

Tak więc WIĘCEJ DUBLI TM-SEMIC - niech Egmont da nam ten materiał w całości, bez cięć i na porządnym papierze.

A bazyl jest zazdrosny, że ludzie kupują duble Semiców, a dubli z kolekcji nie chcą kupować ;D

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1149 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 15:08:36 »
Inflacja CPI wyniesie około 10% w przyszłym roku.Więc ceny Epiców podniosą pewnie na 169,99 czy 174,99 od 2023. Czarny scenariusz 189,99 - ciągle daleko od 500 . (w tym roku było z 129,99 na 149,99)

A o to mi własnie chodziło, ze Knightfall nie jest "powaznym" projektem jezeli chodzi kupowanie bo ma zaledwie kilka tomow. Takze ich załozenia co do Epicow sa znacznie wazniejsze, tym samym ich poznanie przez klienta. Wiadomo, ze wszystko sie zmienia i moze ulec zmianom ale wizje jak to ma wygladac dalej juz na pewno maja.
A ile stal podrożała, węgiel, energetyki itp. skąd pomysł, że papier podrożeje 10%.

Katowaliśmy ten temat te 10 lat temu. Wg ówczesnego mkolka81 cała Kolekcja była niepotrzebna. :) Ja wtedy pisałem, że dla mnie powtórki po Egmoncie i Musze nie były dublami, bo były od tamtych 50% tańsze.

A od roku strategia Egmontu jest taka, że dubluje co tylko może z oferty TM Semic - Spider-Man, Batman, wcześniej Batman vs Dredd. To dopiero jest pójście na łatwiznę. W pierwszej 60-tce WKKM było ze 40% dubli, jeśli ktoś przed 2012 kupił te wszystkie komiksy. Ale druga to była już 100% premier. Potem Egmont zaczął się wciskać w Kolekcję i było różne.
Mmmm czyli coś nie jest dublem jak jest/było droższe i jak ty nie masz, ale te TM-Semic były 30k to jak teraz dają taniej to też to wszystko nie jest dublem ? Czyli to wszystko co Egmont wydał i było w Hachette nie jest dublem bo było taniej, dobrze ja to rozumiem wszystko ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1150 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 15:29:45 »
@Maragast - to xanar dissuje WKKM, bo powtarzała m.in TM Semici. Ale jak robi to Egmont, to wg xanara, michała81 itp. wszystko jest cacy. Noż kurde, wkurza mnie taka hipokryzja. Sam to kupuję, bo nie miałem wszystkich tych TM Semiców (poza unikatowym :) rocznikiem 1998 Spider-Mana :) ). Ale zdecydowanie bym wolał, żeby Egmont najpierw wydał No Man's Land, którego w Polsce nie było do tej pory i który wg DC Maniaka jest lepszym eventem niż Knightfall. A dopiero potem mógłby wrócić do dubli. Czyli dokładnie jak zrobili z Blackest Night i Wojną Korpusu Sinestro. A te TM Semici bym sobie kupił, bez łaski Egmontu na Allegro. W Antykwariacie Grochowskim widziałem Władcę Murów za 15 zł.

Powtarzanie tytułów Kolekcji po Kolekcjach to już naprawdę patologia, dlatego trochę z BiZ trzeba odpuścić. Ale jak się dostaje takie fajne tomy jak np. Hawkman, Shazam, Starman, Flash a będzie GL i Godzina Zero i JSA Kingdom Come, to naprawdę żal nie brać, jeśli ktoś lubi czytać DC. A ja lubię.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Maj 2022, 15:31:29 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Adolf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1151 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 09:58:49 »
Pewnego dnia przyjdzie taki moment, że wszystko co najważniejsze w TM-Semic będzie już wydane i trzeba będzie podjąć ryzyko i wrzucić na rynek coś innego. Na przykładzie Epików, do których przyciągnęła fanów nostalgia, zobaczymy jak zejdą pozostałe tomy - a myślę, że zejdą, bo prawie każdy będzie chciał mieć kompletną historię. Tak samo Knightfall zrobi podwaliny pod No Man's Land.

Starman

A się zastanawiałem czy kupić Starmana, ale nie pisałeś, że dobry. A teraz mi się nie chce go ściągać, więc przepadło. Taka magia kolekcji...

Offline dreamer36

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1152 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 10:02:18 »
Bazyl może jak przedstawię Ci swój punkt widzenia (komiksiarza - komplecisty - kolekcjonera), to chociaż trochę Ci się zmieni światopogląd:

Z WKKM mam prawię połowę, DC trochę mniej. Pełno tam było szrotu, więc panoramy nie mam, co wygląda na półce beznadziejnie, więc trzymam je na najniższej, schowanej za kanapą. Mimo wszystko było również sporo dobrego (zwłaszcza eventy), które nie zostały wydane (Oblężenie, Tajna Inwazja, AvX), a które są bardzo ważne dla uniwersum - dlatego je mam.
Nie mniej jednak za porażkę uważam wydanie wyrwanych z kontekstu story arców, wydanie dwóch z trzech tomów runu, czy wydawanie eventu w dwóch tomach w odstępie pół roku. Dodatkowo, moim zdaniem, kolekcja nie jest kierowana do komiksiarzy-maniaków-kolekcjonerów (chyba, że ktoś uwielbia panoramy), tylko raczej do zwykłego czytelnika, który kupi sobie dwa tomy w miesiącu nie wydając na to 1k zł. I żeby nie było - Egmont też zawalił wiele razy sprawę (chociażby wydawanie eventów Zielonych Latarni - po co to komu jak się nie zna całego runu? przecież jak sobie Kowalski kupi Najczarniejszą Noc, to przecież będzie to dla niego totalny bełkot).
TM-Semic - niestety ominęła mnie mania komiksowa tamtych lat (głównie ze względu na podejście rodziców do tematu komiksów, jako literatury dla analfabetów - nie umie czytać, to mu trzeba narysować...). Stąd nie mam żadnego sentymentu, ponadto nie przepadam za zeszytami (wolę zbiorcze), już nie wspomnę, w jakim stanie najczęściej te zeszyty są (jednak to będzie ponad 20 lat). Stąd z wielką radością przyjmuję Epici, omnibus McFarlane'a, Knightfall.

Dlatego nie ma czegoś takiego jak dubel po TM-Semic, a jak jest dubel po kolekcji, to sprzedaję to co w kolekcji i kupuję regularne wydawnictwo.

Kupujesz komiksy ze źródeł, które są kierowane do innych czytelników - więc problem uważam leży bardziej po Twojej stronie, bo chciałbyś wszystko, ale pod siebie. A mi się podoba tak jak jest, kupuję komiksy dalej, cieszę się każdą lekturą i mam nadzieję, że Egmont wyda jak najwięcej dubli po WKKM i WKKDC, żebym mógł się pozbyć tych poszatkowanych panoramek. I nie obchodzi, mnie że jest dubel po Diable Stróżu (nie miałem, kupiłem Tom 0 i się bardzo cieszę), dubel po Thorze Straczynskiego (nie miałem, kupię zbiorcze od Egmontu), dubel Ostatnich Łowów Kravena (sprzedałem, mam Epica i się bardzo z tego cieszę).

Wiem, że jesteś trolem, do którego pewnie i tak nic nie dotrze i z mojego posta nic nie wyniesiesz, ale jest sporo komiksiarzy, którzy nie siedzą w komiksach od lat 90, tylko weszli w to hobby stosunkowo niedawno (np. ja - pierwszy komiks listopad 2019 - Avengers - Marvel Now!) i mają gdzieś WKKM, WKKDC i TM-Semic.

Dziękuję za uwagę :)

Offline Geekboy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1153 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 10:06:19 »
A się zastanawiałem czy kupić Starmana, ale nie pisałeś, że dobry. A teraz mi się nie chce go ściągać, więc przepadło. Taka magia kolekcji...

https://kolekcja-hachette.pl/sklep?_token=NAmC2lOF1cHFpmyJt161JpGNiZtSc8hahTjuqiHL&filter=39&sort=new

Nie ma za co  :)

Offline Adolf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1154 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 10:09:54 »
https://kolekcja-hachette.pl/sklep?_token=NAmC2lOF1cHFpmyJt161JpGNiZtSc8hahTjuqiHL&filter=39&sort=new

Nie ma za co  :)

Aż taki upośledzony nie jestem :) Jak by mi zależało to bym wziął, ale już na starcie mam 10 zł straty, bo wysyłka. Same problemy z tymi kolekcjami.