Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236135 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #525 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 20:19:15 »
Przypomnę tylko, że pani redaktor z Hachette dobrze powiedziała mi o kolejności 4 ostatnich tomów WKKM. Nie wiem więc czemu kwestionujecie jej słowa, że Hachette Polska by dalej wydawało czarną kolekcję, ale licencjodawca nie chciał się na to zgodzić.

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #526 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 20:33:16 »
 ;D

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #527 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 16:43:37 »
Powoli kończę "przedzieranie" się przez okres Dark Reign i zbliżam się do eventu "Oblężenie" w związku z czym mam pytanie do tych którzy czytali:
- które tie-iny wnoszą coś do treści samego eventu, a które mogę sobie odpuścić???

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #528 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 16:52:39 »
A co czytałeś z "Dark Reign"?
Też za jakiś czas chciałem się za to zabrać i chcę skompletowac kilka pozycji z tego okresu.

PS. Przydałby się temat w stylu ze starego forum gildii "pytania dotyczące komiksów amerykańskich"

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #529 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 12:44:24 »
Czytałam następujące pozycje:

Dark Reign Wolverine Origins – o tym skąd sie wziął syn Wolverina i jakie trudne relacje łączą go z ojcem (bardzo fajne),

Dark Avengers v1 – czytałem tylko 5 pierwszych zeszytów i były bardzo fajne (Osborn tworzy swoja ekipę Avengers złożoną z przestępców),

New Avengers - losy "dobrej" drużyny Avengers (czytalem wszystkie zeszyty z tego okresu i polecam),

Invicible Iron Man - w zeszytach z tego okresu Tony staje się zbiegiem i ucieka przed Osbornem (średnia seria, strasznie przeciągana),

Dark Reign: Fantastic Four – bardziej takie wprowadzenie do Runu Hickamana, więc jeśli nie chcesz go czytać to możesz tą pozycje pominąć,

Spider-Woman: Agentka SWORD (SBM 47) - Spider-Woman poluje na pozostałych Scrulli, a jakby tego było do akcji wmiesza sie Hydra (rewelacja, jedna z lepszych pozycji),

Mockingbird: Spotkanie po latach (SBM 22) - taki średniak o relacji pomiedzy Mockingbird a Burtonem.

Nick Fury: Tajni wojownicy (SBM 20) - jak Nick Fury radzi sobie w czasie Mrocznych Rządów (świetna szpiegowska seria)

Black Panther v5 - pierwsze 6 zeszytów tej serii pokazuje co się dzieje w tym czasie w Wakandzie (czyta się to bardzo fajnie),

Punisher v7: zeszyty 1-10 – Frank próbuje zabić Osborna w pełnym akcji komiksie (polecam),

Dark Reign: Zodiac – zaskakująco dobry i pomysłowy komiks (tylko 3 zeszyty ale bardzo ciekawe),

War Machine – Żelazne serce (SBM 52) - o tym co robi War Machine w tym okresie (całkiem udany komiks, warto zajrzeć),

Hank Pym: Najpotężniejsi na Ziemi (SBM 34) oraz pozostałe zeszyty Mighty Avengers - jak dla mnie co najwyżej średniak,

Incredible Hercules: zeszyty 127-128 – Norman próbuje złapać ekipę Herkulesa (tym razem bardzo fajna pozycja),

The Amazing Spider-Man: American Son – bardzo dobry komiks o zamiarach Osborna względem syna Harrego, a w całość wmieszał się Spider-Man,

Dark Reign: Sinister Spider-Man – całkiem fajny komiks o nowym Venomie (choć kolejne pozycje o innych członkach Dark Avengers są dużo lepsze),

Dark Reign: Hawkeye – rewelacyjny komiks o Bullseyu, który udaje Hawkeya (szczerze polecam),

Dark Wolverine: zeszyty 75-81 - świetny komiks o synu Wolverina i o tym jak bardzo jest szalony (jeden z lepszych z tego okresu),

Dark Avengers: Ares – kolejny udany komiks, tym razem o Aresie,

Dark Reign: The List – świetna pozycja, w ktorej Norman sporządza listę celów do usunięcia,

Captain America v5: zeszyt 600 – takie preludium do wskrzeszenia Kapitana
Captain America: Reborn – tu następuje wskrzeszenie Kapitana, komiks jest OK choć bez rewelacji,

Został mi jeszcze Thor: zeszyty 601-606,


Potem jest już "Oblężenie" (WKKM 60)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Kwiecień 2019, 12:52:41 wysłana przez Maragast »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #530 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 11:49:40 »
Jakby kogoś interesowało, to nowy tom WKKM w empiku już dziś ma dostępność 24h, więc dziś premiera.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #531 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 12:50:01 »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #532 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 12:53:13 »
Czytałam następujące pozycje:
Bardzo ciekawy okres w Marvelu. Takie Thunderbolts pod rządami Osborna z miłą chęcią ujrzałbym w Klasyce Marvela.

Spider-Woman: Agentka SWORD (SBM 47) - Spider-Woman poluje na pozostałych Scrulli, a jakby tego było do akcji wmiesza sie Hydra (rewelacja, jedna z lepszych pozycji),

Nick Fury: Tajni wojownicy (SBM 20) - jak Nick Fury radzi sobie w czasie Mrocznych Rządów (świetna szpiegowska seria)
Potwierdzam, bardzo przyjemne serie. Szczególnie Spider-woman, która okazała się jednym z największych zaskoczeń tej kolekcji (Bendis ciągle jeszcze w formie), a do tego mini seria, a więc wszystko się ładnie zamknęło. Szkoda tylko, że nie dostaliśmy dalszych losów Fury'ego i jego drużyny.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #533 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 15:15:42 »
WKKM 166 - Galaktyczna Burza cz.1. Całkiem dobrze się bawiłem przy lekturze, choć może to zasługa rozłożenia sobie w czasie tego eventu i dawkowania po 2-3 zeszyty dziennie maksymalnie. Podoba mi się tło historyczne, jako kontynuacja Wojny Kree ze Skrullami czyli ważnego eventu w dziejach Marvela. Trochę przypomina mi to Infinite Crisis i Kryzys na nieskończonych Ziemiach z DC. Zdecydowanie wypatruję kontynuacji, fajnie, że będzie można ją przeczytać już na dniach :) Taka końcówka WKKM to jak najbardziej strzał w 10!

Offline Martin Eden

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #534 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 15:41:16 »
Dzięki za opinię o Galaktycznej Burzy, bo w zalewie prognoz, typowań i grzbietów ciągle brakuje samych opinii o tych ostatnich tomach kolekcji. Mną cały czas targają wątpliwości, czy to brać, stąd tak czekam każdej informacji o odbiorze tych tytułów. Mam nieco obaw przed eventami Marvela zrażony tymi wszystkimi Anihilacjami i innymi, na które zawsze jest hype, a potem człowiek się orientuje, że to nie dla niego.

Dlatego z zakupem czekam aż będzie można w Hachette zamówić całość.

2-3 zeszyty dawkowanie, bo ramotka, czy z racji innych przyczyn?

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #535 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 16:16:00 »
2-3 zeszyty dawkowanie, bo ramotka, czy z racji innych przyczyn?

Czytam raczej późną porą, zdarza mi się przysnąć z racji dużej ilości tekstu (a może to już ten wiek :D). Mógłbym machnąć na raz ale to by była męczarnia. Lektura starszych pozycji (i ramotek) trwa znacznie dłużej niż nowszych. Dlatego odkryłem, że lepiej sobie dawkować. Grunt żeby utrzymać tempo tych kilku zeszytów dziennie i satysfakcja jest większa niż ciągnięcie "na chama" do końca.

Offline pawlis

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #536 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 16:19:26 »
Cytuj
2-3 zeszyty dawkowanie, bo ramotka, czy z racji innych przyczyn?

Częściowo ramotka (zależy dla kogo), częściowo syndromy lat 90. i częściowo fabuła polegająca głównie na młócce. Ale daje się to czytać, wspomniane syndromy lat 90. są łagodne i nie jest takie cringe'owe jak chociażby Śmierć Supermana.

Offline Martin Eden

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #537 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 16:32:52 »
Wielkie dzięki za opisy.
Też zwykłem dawkować już od czasu pierwszych ramotek WKKM i po prostu zastanawiałem się, czy tutaj to samo jest powodem. Jeden zeszyt wieczorem to było to. Gorzej, że fabułę człowiek bardzo szybko zapomina i mam obawy, czy przy GS nie będzie tak samo. A nie chce mi się brać czegoś, co mi szybko z głowy wywietrzeje.

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #538 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 17:19:48 »
Tom 168 - Avengers Operacja: Galaktyczna burza, część 2 na zdjęciach:
https://www.facebook.com/comixxy/posts/489778638228144
i wideo:
https://www.facebook.com/comixxy/videos/285554059032808
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #539 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 13:32:27 »
Prenumerata 166, 167 odebrana. Pozostała chyba jeszcze tylko jedna wysyłka i koniec.