Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236022 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #435 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 18:20:53 »
Listonosze pracują w takich śmiesznych porach jak pewnie ty i większość osób...

Powinni chodzić na 3 zmiany! 2 w nocy, dzwonek do drzwi, a tu listonosz z komiksem...

Offline stachel

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #436 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:01:42 »


Listonosze pracują w takich śmiesznych porach jak pewnie ty i większość osób, najwyżej awizo ci zostawi i sobie na poczcie odbierzesz, możesz też do pracy sobie zamówić, albo dać sobie spokój i nie kupować.

Ja na przykład nie jestem w stanie na poczcie odebrać, bo jest czynna tylko od poniedziałku do piątku 10-18, czyli jak akurat siedzę w pracy.

Co do samej kolekcji to tydzień temu bez problemu kupiłem w Empiku, było przynajmniej z 20 egzemplarzy.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #437 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 09:54:06 »
no za darmo to raczej nikt ci nie wyśle.

Do ruchu zamawiasz za 1 zł, a do Empiku za 0 zł jak odbierasz na miejscu. To są koszty pomijalne. Hachette na telefon ci w tej cenie nie wyśle, gwarantuję.

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #438 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 10:24:48 »
No dobra tylko do tego Empiku i ruchu też musisz dojechać, samochodem, czy czym tam jeździcie i poświęcić swój cenny czas. Tylko w Ruch czy Empiku chyba niedostępne, stąd ta dyskusja.
Wysyłają chyba jako normalną paczkę pocztową.
Twój komiks jest lepszy niż mój

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #439 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 10:39:06 »
No dobra tylko do tego Empiku i ruchu też musisz dojechać, samochodem, czy czym tam jeździcie i poświęcić swój cenny czas. Tylko w Ruch czy Empiku chyba niedostępne, stąd ta dyskusja.
Wysyłają chyba jako normalną paczkę pocztową.
I jak listonosz będzie łaskaw tą paczkę ci przynieść, jak nie to zostawi na poczcie, a ty dostaniesz awizo, zatem i tak będziesz musiał tam dojechać i poświęcić swój cenny czas w kolejce. Ta sama opcja jak cię nie zastanie w domu to też wycieczka na pocztę murowana. 

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #440 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 10:45:31 »
Ja wiem jak Poczta Polska funkcjonuje. No to kupcie w Empiku albo w Ruchu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cypher

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #441 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 11:03:14 »
Widzę, że niektórym ciężko pojąć, że niektórzy mogą mieć 12 km do najbliższego kiosku Ruchu i tak z 60 do Empiku.  ::)
Ale nie no, w kiosku i Empiku lepiej...

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #442 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 11:19:16 »
Tu nawet nie chodzi o to gdzie lepiej, po prostu w Empiku czy Ruchu tego aktualnie nie kupisz.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cypher

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #443 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 11:26:03 »
Wiem o tym doskonale. W Empiku nie kupuję, bo za daleko. A w Ruchu za ostatnie dwa zamówienia, kasa wróciła, bo coś tam nie pykło z dostawcą. Co mi po tej wysyłce za złotówkę. :D
Zamawiam przez telefon u Hachette i płacę całą dychę za wysyłkę przy odbiorze i wiem, że dojdzie.

Offline NuoLab

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #444 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 12:36:38 »
A wystarczyłoby, żeby Hachette uwzględniło alternatywne sposoby dostawy prenumeraty: ruch, paczkomaty, kurierzy. Nawet paczkę Pocztą Polską można teraz wysyłać z odbiorem w punkcie typu Żabka czy Orlen, z czego niestety nie korzystają niektóre księgarnie. Osobiście mieszkam w miejscu, które obsługiwane jest przez placówkę pocztową odległą o 6 km i gdy w grę wchodzi dostawa wyłącznie Pocztą Polską rezygnuję z zakupu. Do empiku też mam daleko.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #445 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 13:43:08 »
No dobra tylko do tego Empiku i ruchu też musisz dojechać, samochodem, czy czym tam jeździcie i poświęcić swój cenny czas. Tylko w Ruch czy Empiku chyba niedostępne, stąd ta dyskusja.
Wysyłają chyba jako normalną paczkę pocztową.

Paczka Pocztowa to koszt obecnie 15-16 zł.

http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczka_pocztowa.html

Myślę, że każdy ma jakiś Empik albo Ruch w promieniu 40km. Ja mam Empik 30km (czyli tam i z powrotem 60) ale ruch w centrum, więc z buta lekko.

Poza tym ten tom był dostępny w Empiku i Ruchu. Linkowałem tutaj i pisałem jak był dostępny. Oczywiście kupiłem pierwszego dnia kiedy wyszedł przez stronę Ruchu i przesyłkę otrzymałem. I tak trzeba robić w przypadku tej kolekcji zawsze, a nie czekać na ostatnią chwilę. Ja się przez lata nauczyłem.

Teraz to już jedynie czekać może ktoś wystawi na allegro i w opcji ze Smartem za 0 zł wysyłka albo dopłacać za wysyłkę zamawiając u Hachette.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 13:49:49 wysłana przez Antari »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #446 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 13:55:32 »
Ja zamawiałem dzień po (czyli w czwartek) z samego rana (przyjęcie zamówienia do realizacji przesłane o godz. 8.09). Aktualnie mam zamówienie anulowane i czekam na zwrot kasy. Jak już wcześniej pisałem jakoś bardzo mnie to nie smuci i postaram się przejść nad tym do porządku dziennego  ;). Niemniej jednak H samo sobie strzela w kolano. Po wydaniu tylu numerów powinni się zorientować, że komiksy z bardziej rozpoznawalnymi postaciami schodzą im lepiej (na pewno Deadpoole, Punisher czy Avengers właśnie), a te mniej bądź duble zalegają na półkach.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #447 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 13:58:15 »
Wiadomo że czym dalej tym coraz mniejszy nakład a pierwszeństwo pewnie miały punkty które złożyły wcześniej zamówienie. U mnie co 2 tygodnie jest w "teczce"  :)

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #448 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 13:59:19 »
U mnie co 2 tygodnie jest w "teczce"  :)
Zbierasz całość?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #449 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 14:13:31 »
Zbierasz całość?
Miałem przerwę od 125 do 153 (brałem wtedy coś tam z gildii) ale po przerwie wróciłem do teczki (nawet się zmieściłem :) ) i cały czas wszystko w porządku.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 14:15:18 wysłana przez JanT »