Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 237922 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #360 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 23:22:06 »
Może lepiej, żeby dali kolekcję wozów reklamowych albo kempingowych[są, i to niezłe]. Kupię pierwsze numery i potem będę miał spokój :) W sumie podobnie byłoby z Deadpoolem, tyle tylko, że jeden tom już mam i nie sięgałbym wcale.  8)

Ja zaczynałem kupowanie WKKM bardzo późno, w okolicach tomu 90 chyba, więc nawet z dokupionymi tomami archiwalnymi nie uzbierałaby się tego setka...sporo fajnych tytułów, w tym nieznanych mi wcześniej klasyków, ale też kilka[naście?]zakupów, których żałuję. Ogólnie wrażenie -na plus.
Natomiast szczerze pisałem o swoim zaskoczeniu tym, jaki rwetes się podniósł wśród czytelników odnośnie końca kolekcyi... możesz mieć rację, death-bird, z tą terapią, bo niebezpiecznie niektóre głosy przywodzą na myśl lęk przed odstawieniem ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 23:40:23 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #361 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 00:13:31 »
to jakoś ciężko mi uwierzyć, że H. nagle znielubiło zarabianie i nie wprowadzi kolejnej bajeranckiej kolekcji.
Wprowadzić wprowadzi ale pamiętajmy też że Hachette nie jest wydawnictwem komiksowym i chyba raczej nie pozwoli sobie by na rynku przylgnęła do niego łatka wydawnictwa komiksowego, gdyż mogą wówczas gorzej się sprzedawać inne, nie książkowo-komiksowe kolekcje.

Offline Jigsaw

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #362 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 02:19:11 »
Wprowadzić wprowadzi ale pamiętajmy też że Hachette nie jest wydawnictwem komiksowym i chyba raczej nie pozwoli sobie by na rynku przylgnęła do niego łatka wydawnictwa komiksowego, (…)
Myślisz, że bardziej zależy im na opinii, niż na zyskach? H. wydaje kolekcje rozmaite, to dlaczego nie komiksowe???
(…), gdyż mogą wówczas gorzej się sprzedawać inne, nie książkowo-komiksowe kolekcje.
Po czym wnosisz? Czy masz dostęp do ich wyników sprzedażowych, gdzie faktycznie mógłbyś porównać te komiksowe z innymi???

Myślę, że jeśli sprzedaż WKKM była, aż tak dobra, nawet w porównaniu do innych kolekcji, z pewnością nie rezygnowaliby z jej kontynuacji. Może to kwestia umów, czy oceny opłacalności na przedłużenie kolekcji.
Opłacalność na kontynowanie kolekcji mogła być podyktowana też tym, że coraz mniej było osób, które kupowały wszystkie pozycje, tylko po to by scalić panoramę - obecnie na rynku mamy przesyt tytułów i same "próbki" nie zachwycają już poważnego czytelnika serii komiksowych.


Offline komixpmi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #363 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 17:47:38 »
Mam post pełen znaków zapytania.Czy po zakończeniu ukazywania się WKKM i ewentualnym ukazaniu się Kolekcji ze Spider-Manem będą tam przygody Petera od samego początku?Bo zastnawiam się nad zakupem Essentiali od Mandragory z Pająkiem , a nie chcę za chwilę mieć dubli w razie co

Offline Piterrini

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #364 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 17:52:54 »
Trochę się będzie dublowało na pewno, ale zdecydowanie nie 1:1, a najpewniej zdecydowania mniejszość. Z tego co widzę Amazing Fantasy 15, Amazing Spider-Man 1 - 6, Annual 1 z pierwszego Essentiala i Amazing Spider-Man 39 - 43 z drugiego. Jeśli coś jeszcze to na pewno ktoś tutaj wie, w razie czego Essentiale też obejmują Annuale 2-3 i ASM 7-38 ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Marzec 2019, 18:03:36 wysłana przez admin »

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #365 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 23:41:36 »
Na dobranoc moje zapowiedzi 4 ostatnich tomów Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=469847686887906&id=381103149095694

Like posta i strony mile widziane ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Deg

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #366 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 23:44:24 »
Wprowadzić wprowadzi ale pamiętajmy też że Hachette nie jest wydawnictwem komiksowym i chyba raczej nie pozwoli sobie by na rynku przylgnęła do niego łatka wydawnictwa komiksowego, gdyż mogą wówczas gorzej się sprzedawać inne, nie książkowo-komiksowe kolekcje.
Skoro my bierzemy komiksy od wydawcy globusa w odcinkach, to dlaczego np. adepci kroju i szycia mieliby nie zaopatrywać się w wydawnictwie komiksowym? :)
This is my truth, tell me yours.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #367 dnia: So, 23 Marzec 2019, 21:43:22 »
Jeszcze co do Hellcat. Styl Graficzny ostatniego zeszytu dla mnie już był za bardzo uproszczony. Zrobili z tego już całkowitą bajeczkę dla dzieci i jeszcze w stylu anime z przesłodzonym Arkade'm.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #368 dnia: So, 23 Marzec 2019, 22:06:02 »
Ten tom z Pacią Walker jednak nie przypadł mi do gustu. Za słitaśnie, za milusio, za psiapsiółowato.
  Męcząca rzecz.


PS- Zacząłem po lekturze Hellcat doceniać niedawny tom z A-Force. Pod każdym względem był lepszy.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Marzec 2019, 22:08:25 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #369 dnia: So, 23 Marzec 2019, 23:49:48 »
PS- Zacząłem po lekturze Hellcat doceniać niedawny tom z A-Force. Pod każdym względem był lepszy.

Lepiej późno niż później. ;)
Też morduję się z tym Kociakiem, ale dzisiaj pewnie doczytam. Biorąc pod uwagę to co wyszło ostatnio w Kolekcji, na koniec ewidentnie celowali w fanki do lat 11-stu. No. Może niekoniecznie w przypadku "Chinatown". ;) Ten tom skądinąd kapitalnie się oglądało (bo co do kolejnego "fundamentalnego" zwrotu akcji to litości...). I tak się teraz zastanawiam (choć to de facto do innego wątku): WKKM się skończy, Egmont dociągnie do końca Miller`a i co? Więcej Matt`a nie uświadczymy przez ho ho i jeszcze trochę? Zaczynam lekko markotnieć na okoliczność końca Kolekcji.  ::)

No dobra. W sumie żart. Ale Śmiałka Egmoncie nie porzucaj zbyt łatwo.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #370 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 06:34:19 »
No własnie o to chodzi - dlatego WKKM była tak ważna dla polskiego rynku. Może dawała czasem tylko początki runów, ale zawsze dostawaliśmy komiksy z różnymi postaciami, w ciągłym cyklu. Takiego Daredevila dostaliśmy przygody od kilku różnych twórców. To było fajne. Niestety SBM to przeważnie jeden występ i koniec. Tzn. Daredevil wróci, jeśli dostaniemy tom o Kingpinie "Love & War". Ale na to od Hachette trzeba będzie jeszcze długo poczekać.

W ANAD Marvel naprawdę ruszył z damską ofensywą. Przecież ta Patsy to pierwsza samodzielna seria z Hellcat. No wiadomo że nie wszystko mogło przerwać, ale też nie wszystkie te komiksy były dla dzieci. Taka nowa Wolverine czy Black Widow była też dla nieco starszych.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Marzec 2019, 10:10:03 wysłana przez Bazyliszek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #371 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 08:04:14 »
Niestety SBM to tylko jeden występ i koniec.

I znowu trzeba cie poprawiać. W SBM DD był dwa razy: TMWF i Elektra Saga.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Marzec 2019, 08:06:22 wysłana przez ramirez82 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #372 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 08:22:08 »
A np. Vision był w swoim tomie i tomie o Scarlet Witch. Tak, wiem to. Ale w SBM takie powroty są rzadsze niż w WKKM, gdzie dostaliśmy kilka Daredevili, kilku Spider-Manów, wiele przygód Avengers czy X-Men itd. Jesli teraz będzie Kolekcja o Spider-Manie to trudniej będzie też o całościowe eventy jak do tej pory dostawaliśmy w WKKM.

@DOWN
Przyznaję ci rację. Przepraszam za swoją nieścisłość i już poprawiam posta.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Marzec 2019, 10:10:39 wysłana przez Bazyliszek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #373 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 08:44:49 »
Wiesz to, a mimo to napisałeś "tylko jeden występ i koniec". Oczywiście to pikuś przy tych twoich hasłach typu "przed WKKM nie było w Polsce komiksów". Ale stronniczośc w posłowiu Śmiałkowskiego cie bawi...

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #374 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 12:47:41 »
Niestety SBM to przeważnie jeden występ i koniec. Tzn. Daredevil wróci, jeśli dostaniemy tom o Kingpinie "Love & War". Ale na to od Hachette trzeba będzie jeszcze długo poczekać.


To, że w SBM znalazły się aż trzy tomy z serii DD (bo nie oszukujmy się Elektra to taki wybieg, by dać coś z reularnego runu Franka Millera) świadczy o popularności tej postaci.


Ale Śmiałka Egmoncie nie porzucaj zbyt łatwo.  8)

Dla mnie ważniejsze jest żeby jak najszybciej się zadeklarowali co dalej.