Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 238138 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #345 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 19:43:49 »
Ale - pokazałem komiks mojej koleżance...

Przeczytałem początkowo "przekazałem" i coś mi od razu nie pasowało:)

Doczytałem wreszcie Moon Girl - niestety nie jest to dobre, dawno nie widziałem bohaterki irytującej tak, że człowiek czeka tylko na wielkiego dinozaura, który robi w zasadzie głównie "Graaaau" ...... ;)

Czekaj na wielkiego dinozaura w Invincible tam daje czadu + jest dość złożoną psychologicznie postacią.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #346 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 22:34:22 »
Co do dinozaurów, i to obdarzonych złożoną osobowością, polecam całkowicie poważnie komiks Delgado- "Age of Reptiles". To  jest wspaniała rzecz, żałuję, ze nie udało mi się omnibusu zakupić... pozbawiona słów, mistrzowska narracja. O kresce nie ma co wspominać- to trzeba zobaczyć.  Robi niezwykłe wrażenie, a sceny z setkami dinozaurów zapierają dech w piersiach .
Zapiszcie sobie tytuł w kajecikach ;) - warto.






Edit- Kupiłem Hellcat, patrzę- tłumaczenie Wróbel vel Szpak. Nie mogę jakoś mu darować "superszpieżki" z przeszłości, co "w zębach zgrzyta, jak się na głos czyta". No nic, może będzie dobrze- myślę - ale otwieram komiks na pierwszej stronie i mamy "kamieniczniczkę".
Oj, zawziął się chłopak na te formy :D Wie ktoś może, co tam było w oryginale?
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 12:54:23 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #347 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 17:37:50 »
Pewnie "landlord". To określenie właścicieli domów, kamienic, mieszkań często słychać w amerykańskich filmach czy serialach.

Offline bogi1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #348 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:49:10 »
Z brytyjskiej wiki ''The series has been confirmed to be ending at issue 200 ''. Czyli wygląda na to, że tam też koniec

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #349 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:57:46 »
No sorry ale to było wiadome że WKKM GB się skończy na 200 numerze. Nasza też tak powinna i to jest mój osobisty ból, że tak nie będzie. Czyli tam mają 200 WKKMów i 130 SBMów. Naprawdę nieźle. A teraz doją tą krowę tematycznymi Spider-Manem, Deadpoolem i może X-Menami jak im się uda. A Dredd też im się sprzedał. Naprawdę ładnie Hachette to wszystko wyszło.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #350 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:59:57 »
Serio myślałeś że jeszcze przedłużą? Podawali już cały czas że koniec. Teraz wyeliminowali największy błąd WKKM czyli urwane historie i jadą z Dedpoolem do którego zaraz dołączą Avengers i X-Men (tu stronę updatowali teraz więc raczej test się udał) pewnie przy filmach start.

edit: Się Bazyl wciął  :) Spider-Mana nie ma w UK.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 20:06:58 wysłana przez JanT »

Offline bogi1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #351 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:10:35 »
Cytuj
Serio myślałeś że jeszcze przedłużą? Podawali już cały czas że koniec.

Wywalone już mam od dawna w info z UK więc po prostu się nie interesowałem. Jakiś koleś zaktualizował wiki to myślałem, że świeże info

Cytuj
edit: Się Bazyl wciął  :)

Ignora ma u mnie to dobrze, że napisałeś haha
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 20:14:05 wysłana przez bogi1 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #352 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:21:58 »
Jeśli wyjdzie w Polsce i odniesie sukces, to i w UK się Pajączek pojawi. Ważne że w Hiszpanii mu dobrze idzie, to może Salvatowe Batman & Superman ruszą.

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #353 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:28:52 »
Edit- Kupiłem Hellcat, patrzę- tłumaczenie Wróbel vel Szpak. Nie mogę jakoś mu darować "superszpieżki" z przeszłości, co "w zębach zgrzyta, jak się na głos czyta". No nic, może będzie dobrze- myślę - ale otwieram komiks na pierwszej stronie i mamy "kamieniczniczkę".
Oj, zawziął się chłopak na te formy :D Wie ktoś może, co tam było w oryginale?

od czasu jak spotkałem się w jakimś artykule na natemat (czy innych wysokich obcasach) z architektżtką już niewiele jest w stanie mnie zdziwić.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #354 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:44:17 »
Jeśli wyjdzie w Polsce i odniesie sukces, to i w UK się Pajączek pojawi. Ważne że w Hiszpanii mu dobrze idzie, to może Salvatowe Batman & Superman ruszą.
Przed chwilą napisałeś, że w UK wychodzi :)
Pojawi się, jak JanT z majkelem pozwolą. Gdyż - czytając wątek - można odnieść wrażenie, że piszesz co ci ślina na język przyniesie, potem chłopaki cię poprawiają a potem jedziesz dalej z poprawioną retoryką do następnej śliny. Wniosek - JanT kontroluje Hachette.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #355 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 21:01:12 »
Ja piszę co bym chciał z innych Kolekcji Hachette w Polsce, skoro nasza WKKM jest kończona IMHO przedwcześnie. Jeśli będzie Spider-Man to będzie ok. Ale Deadpool czy Avengers też by byli spoko. Pominąłbym dubelki, a resztę kupił.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #356 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 21:14:49 »
skoro nasza WKKM jest kończona IMHO przedwcześnie
Przedwcześnie to są kończone wszystkie kolekcje w Brazylii  ;D Ciesz się z tego że i tak mamy więcej o 50 niż Czechy  :)

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #357 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 22:13:04 »
Wniosek - JanT kontroluje Hachette.

Ja tam dalej podtrzymuję swoją spiskową teorię, że JanT ma w Egmoncie żonę a w Hachette kochankę :D

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #358 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 22:18:55 »
Przedwcześnie to są kończone wszystkie kolekcje w Brazylii  ;D Ciesz się z tego że i tak mamy więcej o 50 niż Czechy  :)

Bo i nas jest więcej.
Nas, Polaków!

:)


Starsznie dużo kurzu się podniosło po ogłoszeniu końca WKKM, aż mnie to zdziwiło,  najwyraźniej wielu komiksiarzy przywykło do dwóch dostaw komiksów Marvela w miesiącu ponad to, co wydają egmont et co. No trudno, przywykną jakoś. Z czasem.

Ja tymczasem mniej już żałuję, bo i z normalnymi, pozakolekcyjnymi komiksami już ledwo wyrabiam finansowo i logistycznie, o miejscu na przechowywanie nie wspomnę. Nie będą mnie już korcić z półek w empiku te bezeceństwa.
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #359 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 22:46:03 »
Ja tymczasem mniej już żałuję, bo i z normalnymi, pozakolekcyjnymi komiksami już ledwo wyrabiam finansowo i logistycznie, o miejscu na przechowywanie nie wspomnę. Nie będą mnie już korcić z półek w empiku te bezeceństwa.

To chyba terapia by się jakaś przydała na zakupoholizm, bo pomijając już to co JanekT wypisuje to jakoś ciężko mi uwierzyć, że H. nagle znielubiło zarabianie i nie wprowadzi kolejnej bajeranckiej kolekcji. Dałbym na mszę w intencji Avengers, bo mnie nie interesują, ale jak znam swoje tzw. "szczęście" to przywalą Pajęczakiem i regał trzeba będzie zamawiać...  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".